اکتساب استعداد در مقابل مدیریت استعداد

اکتساب استعداد در مقابل مدیریت استعداد

اصطلاحات مدیریت منابع انسانی ، استعدادهای درخشان و مدیریت استعدادها ، با وجود عملکردهای مختلف ، اغلب به صورت متقابل مورد استفاده قرار می گیرند. راهنمای ما به شما کمک می کند تا بین این نقش های HR تمایز قایل شوید و یاد بگیرید که چگونه آنها برای جذب ، استخدام ، توسعه و حفظ کارمندان ماهر با یکدیگر همکاری می کنند.

در اینجا سؤالات متداول در مورد HR ، Acquition Actionition و Talent Management در مقابل مدیریت استعداد مطرح می شود:

رشته های مدیریت منابع انسانی چیست؟ چگونه استعداد را تعریف می کنید؟ مدیریت استعداد چیست؟ کسب استعداد چیست؟ چرا مدیریت استعداد مهم است؟ چرا کسب استعداد مهم است؟ یک تیم مدیریت استعداد چه کاری انجام می دهد؟ تیم چیست؟ آیا HR و Talent Management دو عمل مستقل هستند؟ HR چه نقشی در شکل گیری استراتژی مدیریت استعداد دارد؟ چگونه می توانم تیمی برای جذب استعداد بسازم؟ چه کسی مسئولیت مدیریت استعدادهای در یک شرکت را بر عهده دارد؟ چگونه می توانم از یک استعداد استفاده کنم؟ استراتژی اکتسابی؟ چگونه می توانم از یک استراتژی مدیریت استعداد استفاده کنم؟ چه تفاوتی بین مدیریت استعداد و مدیریت منابع انسانی وجود دارد؟ چه تفاوتی بین خرید و استعدادهای درخشان و استخدام وجود دارد؟ چه تفاوتی بین مدیریت استعدادها و کسب استعدادها وجود دارد؟ چه چیزی مهمتر است: مدیریت استعداد یا کسب استعداد؟ رشته های مدیریت منابع انسانی چیست؟

مدیریت منابع انسانی (یا HRM) مربوط به نحوه مدیریت شرکتها کارمندان است ، از استخدام گرفته تا نگهداری. رشته های اصلی مدیریت منابع انسانی عبارتند از:

کسب استعداد / استخدام پاداش کل / جبران خسارت و مزایای مدیریت مدیریت / عملکرد

بسته به اندازه و اهداف شرکت ، مشاغل ممکن است تمرکز خود را روی بعضی یا همه این رشته ها انتخاب کنند. ادارات منابع انسانی می توانند به گونه ای ساخته شوند که تیم های داخلی کوچک بجای کلیه کارمندان HR که از هر جنبه HR استفاده می کنند ، در یک زمینه (مانند آموزش و توسعه) تمرکز کنند.

استعداد را چگونه تعریف می کنید؟

کلمه “استعداد” غالباً برای نشان دادن نامزدهای شغلی خوب به کار می رود. اما معنای آن ذهنی ، مبهم و نادرست است. به جای استفاده از استعداد به عنوان صلاحیت در فرآیند استخدام خود ، بر ارزیابی مهارت ها و ارزش های قابل اندازه گیری تمرکز کنید. برای شناسایی نیازهای استخدام خود ، با انجام تجزیه و تحلیل شکاف مهارت شروع کنید.

پس از انجام آنالیز ، توضیحات شغلی مبتنی بر مهارت ها را بنویسید و یک فرایند مصاحبه ساختار یافته ایجاد کنید. سپس ، وظایف شغلی دنیای واقعی را با تکالیف در طول مصاحبه خود شبیه سازی کنید. برای استخدام ماهرترین متقاضی کار ، این مراحل را دنبال کنید.

مدیریت استعداد چیست؟

مدیریت استعداد ، روند مداوم توسعه و حفظ کارمندان در سراسر یک شرکت است. متخصصان مدیریت استعدادهای درخشان:

مربیان کارمندان با پتانسیل بالا مربی برنامه های آموزش کارمندان ارائه دهنده برنامه های استخدام و جانشینی ساختمانMentor ، پاداش و ارتقاء کارمندان چه چیزی استعداد کسب است؟

استعداد کسب و کار روند جذب و استخدام کارمندان ماهر برای تحقق نیازهای تجاری یک شرکت است.

متخصصان کسب استعداد:

ایجاد یک مارک کارفرمای قوی برای جذب نامزدهای مناسب. به صورت جدی خطوط لوله متقاضی را برای برآورده کردن نیازهای تجاری فعلی و آینده احداث کنید روابط با نامزدهای گذشته را برای فرصت های آینده حفظ کنید روابط استخدام شده بالقوه از زمینه های متنوع از زمینه های متنوع منبع را ایجاد کنید چرا مدیریت استعداد از اهمیت برخوردار است؟

مدیریت استعدادها به شرکتها کمک می کند تا کارمندان را درگیر خود کنند و از گردش مالی جلوگیری می کنند. با استراتژی های موفق مدیریت استعداد ، شرکت ها:

نامزدهای داخلی را برای پر کردن جایگاه های کلیدی مشخص کنید افزایش نرخ های حفظ از طریق مسیر شغلی کارکنان روحیه بهتر برای نگه داشتن انگیزه کارکنان و ایجاد کارمندان برای کمک به آنها برای دستیابی به پتانسیل های کلیدی خود را ایجاد کنید چرا کسب استعداد مهم است؟

کسب استعدادهای درخشان به شرکتها کمک می کند تا با کارمندان ماهر که مشاغل موفق را اداره می کنند، مکانهای کاری ایجاد کنند. با استراتژی های خوب استعدادیابی ، شرکت ها:

استخدام از یک تابع به عنوان مورد نیاز را به یک عملکرد استخدام فعال تبدیل کنید خطوط لوله کاندیدایی را برای نیازهای کارمندان آینده ایجاد کنید.

کارمندان متنوعی را با جذب نامزدها از پیشینه های مختلف استخدام کنید افرادی که دارای مهارت لازم برای رشد فراتر از نقش خود هستند تیم مدیریت استعداد چه کاری انجام می دهد؟

تیم های مدیریت استعداد ، مهارت های کارکنان جدید و فعلی را توسعه می دهند ، و اطمینان می دهند که آنها با ساختار سازمانی و اهداف کلی شرکت خود مطابقت دارند. آنها:

اجاره های جدید را با برنامه ریزی کارهای روز اول و چک های عدم موفقیت مهارت های تحلیل و برنامه های آموزشی برنامه ریزی کنید ساختار سازمانی شرکت خود را بسازید و مسئولیت های هر موقعیت را تعریف کنید برنامه های جانشینی آماده برای نیازهای استخدام آینده را آماده کنید چه تیمی استعدادیابی کسب می کند؟

تیم های استعدادیابی افراد بالقوه را شناسایی ، جذب و استخدام می کنند. آنها:

همکاری با استخدام مدیران و مدیران برای پیش بینی نیازهای کارمندان بهبود روند استخدام با انجام نظرسنجی های مربوط به تجربه نامزدها از قبل یا شرکت در رویدادهای استخدام برای رشد شبکه استخدامهای احتمالی خود را از نامزدهای بالقوه برای پر کردن خطوط استعدادیابی خود از طریق رسانه های اجتماعی و جستجوهای بولی با استفاده از گوگل یا روش های دیگر.

مدیریت منابع انسانی و استعدادهای درخشان دو عملیات مستقل؟

مدیریت استعداد عملکردی در HR است و منابع انسانی جذب ، انتخاب ، پردازنده ، آموزش و ارزیابی کارکنان می کنند.

با افزایش تیمها ، مدیریت استعدادها وقتی به وجود می آیند که کاهش نرخ گردش مالی ، حفظ کارمندان و مشارکت آنها برای دستیابی به اهداف بزرگتر ضروری می شود.

مدیریت استعدادیابی موثر با یک بخش HR قوی آغاز می شود. به همین ترتیب ، یک استراتژی مدیریت استعداد با دقت برنامه ریزی شده می تواند به شما در توسعه خطوط استعدادیابی برای تسهیل عملیات اداره منابع انسانی کمک کند.

نقش HR در شکل گیری استراتژی مدیریت استعداد چه نقشی دارد؟

هر دو تیم مدیریت منابع انسانی و استعدادهای درخشان برای آموزش و توسعه کارمندان با یکدیگر همکاری می کنند.

اداره منابع انسانی سیاستی را تسهیل می کند که آموزش کارمندان و ارتقاء داخلی را تسهیل می کند ، به طوری که تیم مدیریت استعداد قادر به ایجاد برنامه های توسعه برای اعضای کارمندان است.

مدیریت استعداد به طور مؤثر به معنای توانایی شناسایی نیازهای آموزشی و ایجاد برنامه های جانشینی است. 

منابع انسانی داده های کلیدی را کمک می کنند که به مدیریت استعداد کمک می کنند (به عنوان مثال بررسی عملکرد ، روابط کارکنان و مصاحبه های خروج.) با هم کار ، تیم های مدیریت استعداد و مدیریت منابع انسانی به کارکنان کمک می کنند تا در حرفه خود توسعه یابند.

چگونه می توانم یک تیم استعدادیابی کسب کنم؟

تیم استعدادیابی خود را بر اساس اندازه و نیاز شرکت خود تنظیم کنید. اعضای تیم باید با شیوه های استخدام آشنا باشند و همچنین مهارت های شبکه ای عالی برای ایجاد روابط با نامزدهای بالقوه بصورت آنلاین و آفلاین داشته باشند.

تیم جذب استعداد شما می تواند شامل موارد زیر باشد:

مدیران استعدادهای درخشان / مدیران استخدام کننده استخدام طلاب / متخصصان استخدام (افراد ارشد و خردسال) منابع استخدامی استخدام مختصات استخدام چه کسی مسئولیت مدیریت استعدادهای در یک شرکت را بر عهده دارد؟

همه هستند. در حالی که نقش منابع انسانی وظیفه طراحی مسیرهای شغلی و سازماندهی برنامه های آموزشی را تشکیل می دهد ، استراتژی مدیریت استعداد مستلزم مشارکت گسترده در شرکت است.

رهبران تیم باید کارمندان بالقوه را شناسایی کرده و نیازهای آموزشی آنها را برطرف کنند. همچنین ، مدیریت عالی باید فرهنگ یادگیری را در سراسر شرکت ارتقا بخشد.

سپس ، وظیفه تیم مدیریت استعدادهای درخشان (متشکل از متخصصان منابع انسانی و مربیان آموزش) برای توسعه کارمندان است.

چگونه می توانم از یک استراتژی استعدادیابی استفاده کنم؟

استراتژی کسب استعداد خود را در مورد اهداف خود برنامه ریزی کنید.

نیازهای بلند مدت سازمان خود را در نظر بگیرید.  اگر می خواهید افرادی را با ایده ها و دیدگاه های تازه جذب کنید ، برنامه های کارآموزی را برای فارغ التحصیلان اخیر دانشگاه و کارمندان سطح ورودی در نظر بگیرید.  اگر می خواهید تیم های متنوع تری جذب کنید ، از تکنیک های استخدام کور استفاده کنید. 

به خاطر داشته باشید که پرورش روابط با استخدامهای احتمالی به زمان نیاز دارد. افرادی که جذب می کنید و جذب می کنید نقش مهمی در آینده شرکت شما بازی می کنند ، بنابراین منابع خود را با شرکت در برنامه های مربوط به شبکه و ارتباط برقرار کردن با نامزدهای منفعل آنلاین شروع کنید.

چگونه می توانم از یک استراتژی مدیریت استعداد استفاده کنم؟

مدیریت استعدادها مبتنی بر سمینارهای یک بار یا بررسی عملکرد سالانه نیست. این توسعه منظم کارمندان است که نیاز به مشارکت گسترده در شرکت دارد.

برای بکارگیری موفقیت آمیز استراتژی های مدیریت استعداد ، باید:

تجزیه و تحلیل آنچه که کارکنان باید بدانند برای ارتقاء یا مسئولیت های بیشتری در نظر بگیرند تجزیه و تحلیل شکاف مهارت مهارت ها برای شناسایی نیازهای آموزشی کارمندان ، اجرای جلسات بازخورد به طور منظم برای شناخت دستاوردهای کارمندان.

مدیران مربوط به تکنیک های ایجاد انگیزه و روش های ارزیابی عملکرد برای جذب بهتر کارکنان چه تفاوت هایی با مدیریت استعداد و انسان دارد؟ مدیریت منابع؟

مدیریت استعداد یک عملکرد متمایز از مدیریت منابع انسانی است. هدف HRM استخدام افراد مناسب و مدیریت مؤثر آنها از طریق سیاست ها و رویه های متفکرانه است. مدیریت استعدادها با ترسیم مسیرهای شغلی و برنامه های آموزشی بر روی راههای پیشرفت کارکنان تمرکز دارد.

چه تفاوتی بین خرید استعداد و استخدام وجود دارد؟

هر دو متخصص استخدام و استخدام استعداد هدف از این کار پیدا کردن و استخدام کارمندان واجد شرایط است.

کار استخدام کننده با یک جای خالی شروع می شود و شامل منابع ، غربالگری و مصاحبه با نامزدهای ماهر می شود. با این حال ، یک تیم استعدادهای درخشان رویکردی پیشگیرانه تر به پیش می برد.

آنها مارک کارفرمای شرکت و شبکه را برای جذب نامزدهای بالقوه بهبود می بخشند. آنها همچنین خطوط لوله ای برای کاهش زمان اجاره و افزایش کیفیت اجاره برای نقش های باز ساخته می شوند

تفاوت بین استعدادهای درخشان و مدیریت استعدادها چیست؟

اول می آید به استعدادهای درخشان ، سپس می آید مدیریت استعداد. Talent Acquisition در مورد استخدام نامزدها با مهارت و پتانسیل مناسب برای پیشرفت در شرکت شماست.

مدیریت استعداد چیزی است که پس از استخدام یک نامزد وجود دارد. این شامل آموزش و توسعه کارکنان فعلی ، نگه داشتن آنها راضی و مشغول و آماده سازی آنها برای مسئولیت های چالش برانگیز تر است.

مهمتر از همه: مدیریت استعداد یا کسب استعداد؟

شما بدون دیگری نمی توانید استعداد کسب و کار روند جذب و استخدام افراد واجد شرایط است. مدیریت استعدادیابی نحوه توسعه و حفظ این استخدامهای ماهر است. اگر کارمندان خوبی را جذب و استخدام می کنید اما در توسعه آنها سرمایه گذاری نمی کنید ، نمی توانید آنها را حفظ کنید یا پتانسیل های آنها را رها کنید.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید یک فرهنگ آموزشی ایجاد کنید و مسیرهای شغلی موفقی را ایجاد کنید ، باید با جذب استخدام ماهرهایی که مشتاق یادگیری و رشد هستند ، شروع کنید. بنابراین ، بهتر است برای استخدام و توسعه کارمندان خود از هر دو روش مدیریت و استعدادهای درخشان استفاده کنید.

منبع

https://resources.workable.com/tutorial/faq-talent-acquisition

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *