مراحل تحول موفق دیجیتال HR چیست؟

۸ نکته برای یک موفقیت آمیز در تبدیل دیجیتال HR

ارسال شده ۵ ماه پیش توسط اریکاFacebookTwitterLinkedIn

تبدیل HR دیجیتال

فناوری تقریباً در هر صنعت اختلال ایجاد کرده است. در قرن بیست و یکم ، مردم آنلاین خرید می کنند ، از طریق اپلیکیشن رزرو می کنند و حتی با چند کلیک با پزشکان خود معاینه می کنند. ما انتظار داریم گزینه های دیجیتالی برای انجام کارهای روزمره داشته باشیم – مهم نیست چه اندازه بزرگ و چه کوچک.

این تغییرات سریع حتی به محل کار گسترش می یابد. امروز ، ما درمورد مشاغل بصورت آنلاین ، فرآیندهای مصاحبه دیجیتالی و حتی کار از راه دور کار می کنیم. به عنوان یک رهبر منابع انسانی ، شناخت راه های تبدیل شدن به بخش غیرقابل تفکیک نیروی کار امروز بسیار مهم است.

تحول دیجیتال HR در حال انجام است. برای اطمینان از اینکه تیم و سازمان شما به درستی آماده شده برای تغییراتی که همراه با پیشرفتهای سریع تکنولوژیکی باشد ، چند کلید موفقیت وجود دارد که می خواهید آنها را دنبال کنید.

مراحل تحول موفق دیجیتال HR چیست؟


تحول HR دیجیتال چیست؟

تحول دیجیتال کمی از کلمات کلیدی است که در حال حاضر به اطراف پرتاب می شوند. با این حال ، این یک روش دقیق برای توصیف دردهای در حال رشد است که بسیاری از سازمانها به لطف آخرین فناوری در حال تجربه آن هستند.

یک تحول دیجیتال معمولاً به عنوان فرایند ادغام فناوری دیجیتال در یک تجارت تعریف می شود . برای دنیای HR ، این به معنای ترکیب فناوری دیجیتال برای بهبود عملکرد بخش (و سازمان به عنوان یک کل) است. این فناوری دیجیتال شامل HRIS مبتنی بر ابر ، راه حل های استخدام دیجیتال ، سکوهای ارتباطی داخلی ، نرم افزار جذب نیروی کار و موارد دیگر می باشد.

هنگام ادغام این فناوری های دیجیتال ، متخصصان منابع انسانی باید در نظر بگیرند که چگونه برنامه ها ، ابزارها و برنامه های جدید باعث تغییر نیروی کار و چگونگی انجام و تکمیل کار می شوند. تیم های منابع انسانی که می توانند فراتر از بخش ها و عملیات خودشان را ببینند ، بر رقابت های خود افزودند.

سنتی به دیجیتال HR

HR دیجیتال در مقایسه با یک سیستم HR سنتی در دسترس ، سریعتر ، شفاف و مقرون به صرفه است. 


تحول HR دیجیتال چگونه به نفع شرکت شما خواهد بود؟

مهم نیست که چطور به آن نگاه کنید ، نیروی کار در حال تغییر است. نه تنها متنوع تر می شود ، بلکه کارفرمایان تصمیم به استخدام کارگران آزادتر ، پاره وقت یا آزاد می گیرند.

تغییر نیروی کار به معنای شیوه ای است که سازمان ها پروژه ها ، ارتباطات و رشد فرهنگی را مدیریت می کنند و در حال تغییر است. برای اطمینان از اینکه تیمها قادر به انجام کار خود به صورت کارآمد هستند ، فناوری روز به روز بیشتر و اساسی تر می شود.

مهارتهایی که کارمندان به آن احتیاج دارند نیز متفاوت از سالهای گذشته است. چند دهه پیش ، داشتن مهارت های رایانه ای می توانست کیفیتی برای لیست در یک رزومه باشد. امروز ، اگر این برنامه مورد توجه قرار نگیرد ، آشنایی با برخی برنامه ها و برنامه های رایانه ای انتظار می رود.

با تبدیل دیجیتالی بخش HR خود به شما در ایجاد نیروی کار آینده کمک می کند.

 با ماندن در بالای نیازهای در حال تغییر یک تیم پویا ، می توانید تجربه کارکنان را بهبود ببخشید تا فرآیندهای شخصی تری ایجاد کنید که تعامل و ارتباط را تشویق می کنند. هنگامی که کارمندان می توانند به راحتی و به وضوح با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، کارآمدتر و مؤثرتر عمل می کنند.

اضافه کردن عناصر دیجیتالی جدید به نیروی کار شما همچنین به تیم شما امکان می دهد تا تصمیم گیری های مبتنی بر داده ها را انجام دهد. شما می توانید داده ها را جمع آوری کرده ، اطلاعات را تجزیه و تحلیل کرده و بر اساس آن عمل کنید تا در استراتژی ها و گردش کار خود پیشرفت ایجاد کنید.


چگونه می توان از یک تحول موفق دیجیتال HR اطمینان حاصل کرد

برای اطمینان از اینکه انتقال دیجیتالی HR شما تا حد امکان روان است ، در اینجا چند مرحله کلیدی که باید انجام دهید ، آورده شده است.


۱٫ اهداف خود را تعیین کنید.

قبل از اجرای هر فناوری جدید ، به وضعیت فعلی خود نگاهی بیندازید. مشخص کنید که نیروی کار فعلی شما در کجا قوی است و ممکن است در آن کم باشد. سپس در نظر بگیرید که دستاوردهای دیجیتال خود را برای دستیابی به چه موفقیتهایی می خواهید.

تعیین اهداف قبل از معرفی هر فناوری جدید می تواند اطمینان حاصل کند که شما در مسیر درست حرکت می کنید. داشتن هدف مشخص قبل از شروع تحول ، مسیری را برای تلاش در پیش می گیرد و راهنمایی هایی را برای سنجش موفقیت خود به شما می دهد.

اهداف شما ممکن است تغییر کند زیرا می خواهید HR خود را تغییر دهید – و این خوب است. اگر می دانید که یک هدف خاص یا متریک دیگر با نیازهای شرکت شما مطابقت ندارد ، مسیرها را تغییر دهید. با این حال ، اطمینان حاصل کنید که اهداف شما مشخص و مشخص هستند.

ارتقاء تعالی عملیاتی

سایر اهداف برتر شامل رشد مشاغل ، نوآوری برای موفقیت و بهینه سازی هزینه ها می باشد. دانستن آنچه می خواهید به دست آورید به برنامه تحول HR دیجیتال خود جهت می دهد.


۲٫ یک تیم دگرگون کننده جمع کنید.

پس از دستیابی به اهداف خود ، باید تعیین کنید که چه کسی مسئول اطمینان از دستیابی به این اهداف است. تیم تحول شما باید مسئولیت فرآیند تحول دیجیتال HR را بر عهده داشته باشد.

تیم تحول دیجیتال شما باید متشکل از چندین متخصص باشد. در مرحله اول ، شما به فردی در تیم خود احتیاج دارید که فرآیندهای HR و چگونگی سهم آنها در بهره وری سازمان را به طور کلی درک کند. دوم ، شما به متخصصان در زمینه تحول دیجیتال نیاز دارید که می دانند چگونه فناوری می تواند این فرآیندها را اصلاح و تقویت کند. سرانجام ، یک مدیر تغییر باید تغییر را تسهیل کند و اطمینان حاصل کند که همه چیز به درستی انجام شده است.

به دست آوردن تیم مناسب می توانید تحول خود را به ریشه کن کنید که ممکن است با بیشترین کارآیی و جلوگیری از بروز هرگونه موانع غیر ضروری در طول مسیر.


۳٫ تدوین یک استراتژی.

یک استراتژی برای تبدیل مؤثر سازمان شما مهم است. بدون انجام یک روند مشخص ، تیم تحول شما نمی داند چه گام هایی را برای اتخاذ بعدی یا چه نوع فناوری برای پیاده سازی برداشته است.

با استفاده از اهدافی که تعیین کرده اید ، یک مرحله به مرحله برنامه ریزی کنید که چگونگی رسیدن به جایی را که می خواهید به آنجا بروید ، مشخص می کند. مشخص کنید که ابتدا چه قدم هایی بر می دارید و با اتمام این مراحل چه کاری انجام می دهید. هم کوتاه مدت و هم بلند مدت فکر کنید تا یک استراتژی کامل ایجاد کنید که شما را در طی فرآیند تحول خود به ارمغان می آورد.

درست همانطور که ممکن است اهداف شما تغییر کند ، استراتژی شما نیز ممکن است تغییر کند. شما نباید به هر قیمتی به برنامه اولیه خود بپیوندید. اگر باید مراحل خود را تغییر دهید ، فرآیندهای جدید اضافه کنید یا حتی بخشی از برنامه خود را از بین ببرید ، این کار را انجام دهید. برای حرکت به سمت اهداف خود متمرکز شوید ، حتی اگر این به معنای تغییر چرخ دنده ها باشد.


۴- پشتوانه فناوری مناسب درست کنید.

پشتوانه فنی شما باید پشتیبانی لازم را برای تکمیل استراتژی خود به شما ارائه دهد. بر اساس اهدافی که می خواهید انجام دهید و مراحلی را که باید دنبال کنید ، مشخص کنید که چه نوع ابزار یا برنامه هایی را برای رسیدن به این کار لازم دارید.

در نظر بگیرید که چگونه فناوری های مختلف با هم کار خواهند کرد. در حالی که می توانید برنامه ها و ابزارها را به صورت دستی متصل کنید ، انتخاب یک پشتوانه فناوری که بصورت خودکار ادغام شود می تواند زندگی شما را آسان تر کند.

 هنگام انتخاب پشته فن آوری خود ، گزینه هایی را انتخاب کنید که اتصالات از پیش تعیین شده یا یکپارچه سازی داشته باشند تا بتوانید سریعتر بلند شوید و کار کنید.

شما همچنین می خواهید در نظر بگیرید که چه کسی از این فناوری استفاده خواهد کرد. برنامه هایی را انتخاب کنید که تجربه کاربری بالایی دارند و چیدمانی که انتخاب آن برای کاربران جدید آسان است. شما نمی خواهید یک پشته فناوری بسازید که کارآیی آن نیز بسیار کارآمد باشد.

طراحی مجدد برنامه های HR

راه حل های HR با دسترسی دیجیتال و موبایل در شرکت های مدرن بسیار مهم می شوند. چنین ابزارهایی نه تنها به بهبود عملیات کمک می کنند بلکه به مشارکت کارکنان نیز کمک می کنند.


اگرچه به نظر می رسد تحولات HR دیجیتال این روزها موضوعی داغ است ، اما شما یک “راهنمای کامل” برای یافتن روند کار پیدا نمی کنید. دلیل این امر آن است که هر شرکت و تیم نیازها ، چالشها و اهداف منحصر به فرد خود را خواهند داشت.

از امتحان کردن چیز جدید نترسید. با فن آوری مورد استفاده یا فرآیندی که ایجاد کرده اید آزمایش کنید. به دنبال راه های کارآمد تری باشید که بتوانید به اهداف خود برسید و مسیرهای جدیدی را برای رسیدن به آنها امتحان کنید.

 ارزیابی کنید که هر سیستم چگونه کار می کند و فرایندهایی را که شما را برای رسیدن به اهداف خود نزدیک نمی کند ، از بین ببرید.

با این حال ، در مورد آزمایشات خود باهوش باشید. تغییرات کوچکی ایجاد کنید تا بتوانید مشخص کنید که چه چیزی دقیقاً مفید است و چه چیزی انجام نمی شود. قبل از معرفی هر چیز جدید ، به هر زمان پردازش جدید بدهید تا بتوانید تصویری واضح از چگونگی عملکرد آزمایشات خود بدست آورید. 

در اینجا به همین دلیل باید مراقب هوش مصنوعی و فناوری باشید

بیاموزید که چگونه هوش مصنوعی و فناوری را می توان برای افزایش تجربه استخدام کنندگان و نامزدها به کار گرفت.دانلود کتاب الکترونیکی رایگان


۶٫ نتایج را اندازه گیری کنید.

توجه به نتایج خود می تواند به شما بگوید که چقدر نزدیک به اهداف خود که تعیین کرده اید فاصله دارید (یا بسیار دور). اندازه گیری نتایج شما از هر آزمایش به شما این امکان را می دهد تا بدانید که در کجای مسیر خود برای یک انتقال کامل دیجیتال قرار دارید.

برای اندازه گیری موثر نتایج ، باید بدانید که می خواهید به چه چیزی برسید. هر آزمایشی که معرفی می کنید باید به وضوح به یکی از اهداف بزرگتر شما متصل شود. با این حال ، شما می خواهید در اندازه گیری نتایج خود تا حد ممکن خاص باشید.

به عنوان مثال ، یک آزمایش تحول دیجیتال HR که شما معرفی می کنید ممکن است درگیر شدن کارمندان را بهبود بخشد. برای اندازه گیری واقعی نتایج ، باید میزان مشارکت کارمندان را قبل و بعد از آن اندازه گیری کنید. سپس می توانید نتایج را مقایسه کنید تا ببینید چگونه آزمایش شما سوزن را به سمت دستیابی به اهداف کلی خود سوق داده است.

دیجیتالی شدن و رقابت پذیری

تبدیل دیجیتال HR نقش کلیدی در کارفرمای رقابتی ، بلکه به طور کلی یک تجارت رقابتی نیز دارد.


۷٫ شفاف باشید.

تبدیل دیجیتالی بخش منابع انسانی شما نه تنها در نحوه کار این کارمندان تأثیر خواهد گذاشت بلکه تغییراتی را برای کل شرکت شما ایجاد خواهد کرد. شفافیت در مورد آنچه در درون سازمان اتفاق می افتد می تواند به کارکنان کمک کند تا دردهای فزاینده را برطرف کنند.

کارمندان باید در مورد نحوه تغییر قوانین ، چه فرآیندهای جدیدی را که باید بدانند و چه فناوری جدیدی معرفی خواهند شد ، به خوبی آموزش ببینند. اطلاع رسانی صحیح از آنها همچنین می تواند به آنها در درک چگونگی کمک به شرکت در کل برای دستیابی به اهداف کلی شما کمک کند. اجازه دادن به آنها ایده یا بازخورد می تواند به آنها اجازه دهد تا درگیر تحول شوند و از کارایی هرچه بیشتر کارآمد اطمینان حاصل کنند.

اطلاعات مناسب را برای هر کارمند و همچنین نامزدهایی که مصاحبه یا استخدام می کنید در دسترس قرار دهید. به آنها بگویید چه اطلاعاتی را ردیابی می کنید و به همین دلیل آنها را مورد بررسی قرار می دهید. در صورت بروز هرگونه تغییر یا معرفی جدید ، اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی به روز شده اند. 


۸- فرهنگ شرکت خود را از دست ندهید.

هنگام تبدیل دیجیتالی بخش HR خود ، آسان است که فناوری جدید خود را به کانون سازمان خود تبدیل کنید. اتوماتیک کردن و دیتا نکردن فرآیندهای HR برای شما جالب است. با این وجود ، به یاد داشته باشید که کارمندان شما هنوز هم باید مرکز شرکت شما باشند. 

فناوری جدید و فرآیندهای دیجیتالی شما باید فرهنگ شرکت شما را ارتقا دهند – نه جایگزین آن شوند. هنگام ایجاد و اجرای برنامه تحول HR دیجیتال خود ، کارمندان خود را در نظر داشته باشید.

 اگر به نظر می رسد یک قدم کار تیم شما را به چالش کشیده تر می کند ، وقت آن است که ارزیابی مجدد شود. 

در طول تحول دیجیتالی خود ، گفتگوی آزاد با کارمندان خود داشته باشید. نظرات خود را در مورد سیستم ها و فرآیندهای جدید دریافت کنید و نظرات آنها را در نظر بگیرید. برنامه خود را مطابق آنچه انجام شده است اصلاح کنید و برای آنها کارایی ندارد.

فرهنگ دیجیتال

اگر فرهنگ دیجیتالی را در شرکت خود پرورش نمی دهید ، ممکن است نتیجه مورد نظر خود را نبینید. اطمینان حاصل کنید که آموزش های لازم را برای کمک به کارمندان خود در بهترین استفاده از وسایلی که استفاده می کنید ارائه دهید.


نتیجه 

تحول دیجیتال چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. برای به دست آوردن نتایج محکم که می تواند شرکت شما را به دنیای فناوری جدید سوق دهد ، باید اهداف مشخصی را تعیین کنید ، برنامه ای محکم ایجاد کنید و به طور مؤثر نتایج را پیگیری کنید.

بیایید هشت مرحله را برای یک موفقیت آمیز در تبدیل دیجیتال HR استفاده کنیم:

  1. اهداف واضحی را برای آنچه می خواهید از طریق تحول دیجیتال انجام دهید تعیین کنید. 
  2. برای هدایت روند خود ، یک تیم تحول ایجاد کنید. 
  3. یک استراتژی ایجاد کنید که شما را برای رسیدن به اهداف خود نزدیکتر کند. 
  4. برای پشتیبانی از تحول دیجیتال ، پشته فناوری مناسب درست کنید. 
  5. از آزمایش کردن نترسید ، اما این کار را به صورت استراتژیک انجام دهید. 
  6. نتایج را اندازه گیری کنید تا ببینید چقدر به دستیابی به اهداف خود نزدیک هستید. 
  7. در مورد تغییر قوانین یا انتظارات با کارمندان شفاف باشید. 
  8. کارمندان را اولویت بندی کرده و در حفظ فرهنگ شرکت متمرکز شوید.

انتظار دارید روند تحول دیجیتال مدتی طول بکشد. از آنجا که فن آوری هنوز در حال رشد و توسعه است ، به محض روی کار آمدن ابزارها یا برنامه های جدید ، برنامه ها و فرآیندهای شما نیاز به تغییر دارند. با این حال ، هنگامی که شما آماده می شوید که چابک بمانید و به طور مداوم اهداف ، پشته فنی و نیازهای کارمندان خود را مجدداً مورد بررسی قرار دهید ، می توانید بخش HR خود را به صورت دیجیتالی تبدیل کنید تا کارآمدتر و کارآمدتر باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *