سوالات مصاحبه HR | سوالات مصاحبه مشترک

سوالات مصاحبه HR | سوالات مصاحبه مشترک

https://www.javatpoint.com/job-interview-questions

لیستی از متداول پرسیده شده سوالات HR مصاحبه و یا سوالات مصاحبه مشترک و یا سوالات مصاحبه شغلی و پاسخ های زیر داده می شود.

۱) در مورد خودتان به من بگویید؟

این مشهورترین سؤال برای یک مصاحبه کننده است و همچنین پاسخ دادن به این سؤال برای نامزد دشوار است. این سؤال همه فشارها را به نامزد وارد می کند و مصاحبه کننده آرامش می یابد.

شما باید به اندازه کافی هشدار دهید تا به این سوال پاسخ دهید. شما باید با لحنی آسان و مطمئن شروع کنید و به روشی مناسب پاسخ دهید. نباید اسکریپت شود. همیشه به یاد داشته باشید ، شما مصاحبه را به یک روبات ارائه نمی دهید ، بنابراین بیان شما ، تلفظ هر کلمه باید واضح و مطمئن باشد.

یک راه خوب:

علایق مصاحبه کننده خود را تحلیل کنید.

مهمترین دستاوردهای خود را ابتدا بیان کنید.

پاسخ احتمالی ۱

“صبح بخیر / بعد از ظهر / عصر” آقا / مامان.

اول از همه ، ممنونم که این فرصت را برای من فراهم کردم تا خودم را معرفی کنم.

اسم من اژت کومار است.

درمورد صلاحیت تحصیلاتم ، MBA را با جریان مالی از دانشگاه Srivenkateswara در کالج PG زمرد ، Tirupathi ، در سال ۲۰۱۴ انجام داده ام.

من B.Tech را از NIT Jaipur در سال ۲۰۱۲ به پایان رسانده بودم.

دوران تحصیلم را از GIC الله آباد تمام کرده بودم.

در مورد خانواده ام ، من به یک خانواده طبقه متوسط ​​تعلق دارم. پدر من یک تاجر است و مادر من یک خانه دار است. برادرم در حال آماده شدن برای خدمات ملکی است.

من به زبان های برنامه نویسی C ، C ++ و Java خوب هستم و به HTML ، CSS ، ASP بسیار علاقه مند هستم. خالص و SQL.

قدرت من اعتماد به نفس ، نگرش مثبت ، سخت کوشی است.

ضعف من این است: من به راحتی می توانم همه را باور کنم.

سرگرمی های من عبارتند از: تماشای کانال های خبری ، پخش والیبال ، گوش دادن به موسیقی.

جواب احتمالی ۲

“صبح بخیر / بعد از ظهر / عصر” آقا / مامان ، خوشحالم که خودم را معرفی کنم. من آنشیکا بانسال هستم. من متعلق به Meerut هستم. من B.Tech را در CSE از دانشگاه Lovely Professional انجام داده ام.

در حین مراجعه به اعضای خانواده ام ، ۴ عضو از جمله من نیز حضور دارند. پدر من پزشک است و هر مادری معلم است. خواهر کوچکتر من امسال دوازدهمین امتحان هیئت مدیره CBSE حضور خواهد داشت.

اکنون که نزد من می آید ، من فردی باهوش ، با اعتماد به نفس و زحمتکوش هستم. من آدم خونسردی هستم ، بنابراین معمولاً هر مشکلی را با یک طرف مثبت می بینم و همیشه خودم را لبخند می زنم که باعث می شود حتی بیشتر هم قوی باشم.

من می توانم بدون تردید وظایفی را که برای من تعیین شده است ، انجام دهم.

سرگرمی های من رقصیدن ، گشت و گذار در اینترنت ، بازی شطرنج ، گوش دادن به موسیقی ، تماشای کانال خبری است. در اوقات فراغت ، دوست دارم اخبار را از طریق تلفن خود بخوانم و به زادگاه خود سفر کنم.

از اینکه این فرصت را برای معرفی خودم فراهم کردم متشکرم.

جواب احتمالی ۳

“صبح بخیر / بعد از ظهر / عصر” آقا / مامان ، خوشحالم که خودم را معرفی کنم. من آنشیکا بانسال هستم. من متعلق به Meerut هستم. من B.Tech را در CSE از دانشگاه Lovely Professional انجام داده ام.

من ۵ سال تجربه در شرکتهای برتر وال استریت دارم. در شرکت اخیر من ، توسعه یک پلت فرم معاملاتی جدید برنده جوایز را هدایت کردم. من می توانم در یک محیط پر سرعت زنده بمانم.

اکنون به دنبال فرصتی برای استفاده از تخصص فنی و مهارتهای خلاقانه برای حل مسئله در یک شرکت نرم افزاری نوآورانه مانند شما هستم.

۲) چرا متقاضی این شغل هستید؟ (یا)

چرا این نقش شما را جذب می کند؟

با این سؤال ، مصاحبه کننده می خواهد بداند که:

اگر کاملاً بفهمید که شغل چیست

چقدر ممکن است با نیاز آنها مطابقت داشته باشید

چه چیزی بیشتر برای شما جذاب است

قبل از پاسخ دادن به این سؤال ، وقت خود را پاسخ دهید به روشی که مصاحبه کننده را قانع کند. خصوصیات خود را با توجه به نکات ذکر شده در بالا توضیح دهید.

پاسخ احتمالی ۱

من از این جای خالی درخواست کرده ام ، زیرا این یک مسابقه عالی برای مهارت ها و تجربه های من است. این نقش دقیقاً نوع نقشی است که من در حال حاضر هدف گذاری می کنم و اطمینان دارم که می توانم سهم بسزایی داشته باشم.

جواب احتمالی ۲

آقا ، این یک امتیاز بزرگ برای کار در یک شرکت معتبر مانند شما است. وقتی در مورد نیاز شما خواندم ، فهمیدم که مهارتهای من با آنها مطابقت دارد. از طریق این نقش ، من می توانم مهارت های فنی خود را برای کمک به رشد شرکت نشان دهم.

۳) آیا می خواهید اضافه کاری یا ساعتهای عادی کار کنید؟

برای پاسخ به این سؤال باید بسیار صادق باشید. برای به دست آوردن شغل فقط دروغ یا سازش نگویید. اگر مشکلی ندارید می توانید مانند این پاسخ دهید:

می دانم که در شرکتی که از او خواسته شده است برای ساعات طولانی کار کند ، دلیل خوبی دارد ، بنابراین من با آن مخالف هستم. این یک تلاش اضافی به این معنی است که من کاری را برای شرکت انجام می دهم ، من از انجام این کار خوشحال خواهم شد.

۴) چه چیزی برای شما مهمتر است: پول یا کار؟

این یک سوال بسیار مشکل است. کار همیشه باید مهمتر از پول باشد. این قاب ذهن برای شما مناسب است (حداقل در زمان مصاحبه).

پاسخ احتمالی ۱

“پول همیشه مهم است ، اما کار برای من مهمترین است.”

جواب احتمالی ۲

“من می گویم کار مهمتر است. اگر کار کنیم و به اهداف شرکت برسیم ، بدیهی است که پول دنبال می شود. من معتقدم که کار اولویت دارد.”

جواب احتمالی ۳

“کار برای من مهمتر است. اگر احساس رضایت از شغل خود ندارم ممکن است کار فقط برای پول انجام نشود. کار من باعث می شود که کارآمد بمانم و طبیعتاً پول هم خوب پیش می رود.”

جواب احتمالی ۴

وی گفت: “فکر می کنم پول به همان اندازه که برای هرکسی برایم مهم است ، برای من اهمیت دارد. زندگی و موفقیت برای ما بسیار مهم و ضروری است اما در عین حال ، این مهمترین نیروی محرکه من نیست. من معتقدم که پول پاداش می گیرد کار

۵) درباره این سازمان چه می دانید؟

شما باید از سازمانی که در آن برای مصاحبه می روید کاملاً آگاهی داشته باشید ، بنابراین تاریخچه ، ساختار موجود و شیوه کار آن سازمان را بررسی کنید. برای جمع آوری اطلاعات ، وب سایت شرکت ، فیس بوک ، توییتر ، Google+ ، صفحه های LinkedIn را بررسی کنید.

پاسخ احتمالی ۱

همه ما می دانیم که این شرکت یکی از سریعترین شرکت های زیرساخت در حال رشد در هند است. تسهیلات ارائه شده به کارمند بهترین است. از آنجا که شرکت پشتیبانی کاملی از کارمندان خود در جبهه حرفه ای می کند ، مردم احساس می کنند که بخشی از شرکت شما هستند. محیط کار این شرکت مناسب است. از شاخه های جهان نیز عبور کرده است. و من در جستجوی این نوع شرکت بودم.

جواب احتمالی ۲

همه ما می دانیم که این شرکت no.1 شرکت توسعه هند است. من از دیدن وب سایت شرکت شما خوشحال شدم که کارمندان شما در مورد چگونگی کار برای شرکت شما صحبت می کنند. حالا این روزها ، به نظر می رسد افراد زیادی از شرکتی که به دلایلی کار می کنند متنفر هستند. جالب است بدانید که کارمندان شما مفتخر به صحبت درباره چقدر عاشق شرکت و شغل خود هستند.

۶) چرا آخرین شغل خود را ترک کردید؟

شما باید با این سؤال بسیار مراقب باشید. از هدر دادن کارفرمایان دیگر و اظهار نظر مانند “من به پول بیشتری نیاز دارم” خودداری کنید . به جای این ، می توانید بگویید:

آقا ، این یک حرکت شغلی است. من از آخرین کارم چیزهای زیادی آموخته ام ، اما اکنون به دنبال چالش های جدید برای گسترش افق هایم و به دست آوردن مجموعه مهارت های جدید هستم.

۷) چرا باید شما را استخدام کنیم؟

مدارک تحصیلی خود را بگویید و نکاتی را که شما را منحصر به فرد می کند ، برجسته کنید.

پاسخ احتمالی ۱

“من معتقدم که همه افراد از ابتدا شروع می شوند ، من برای اثبات توانایی ها و مهارت های خود به بستر نیاز دارم. فکر می کنم شرکت شما مکان مناسبی برای کشف توانایی های من باشد. من باید بخشی از رشد شما باشم. من سطح خود را به بهترین شکل انجام خواهم داد. “”

جواب احتمالی ۲

“به عنوان یک تازه کار ، من به یک بستر برای اثبات توانایی خود نیاز دارم. اگر بخشی از شرکت شما باشم ، تمام تلاش و توان خود را برای ارتقاء شرکت خود خواهم کرد. هیچکدام با تجربه متولد نشده اند و اگر مرا استخدام کنید ، من تجربه حرفه ای را از طریق شرکت شما دریافت خواهید کرد. “

جواب احتمالی ۳

“آقا ، چون من تازه کار هستم ، من دانش تئوریکی دارم ، اما به یک بستر نیاز دارم که بتوانم دانش خود را در زمینه عملی پیاده کنم. من به شما اطمینان می دهم که تمام تلاش خود را برای پیشرفت خوب سازمان خواهم کرد. تازه تر ، من ذهنیت از پیش تعیین شده ای در مورد فرهنگ کار در یک سازمان ندارم و این به من کمک می کند تا فرهنگ کاری شرکت شما را به راحتی تطبیق دهم. با توجه به منظم بودن و منظم بودن ، می توانم کار را به موقع به من بسپارم و تلاش خود را انجام دهم. برای تحقق همه نیازهای شرکت. “

جواب احتمالی ۴

“من تجربه خوبی در آن زمینه خاص (رشته تخصصی شما) دارم ، و فکر می کنم استعدادهای من در ادامه پیگیری های تعالی شرکت شما سهم بسزایی خواهد داشت.”

۸) انتظارات مربوط به حقوق شما چیست؟

حقوق و دستمزد خود را به صورت دقیق نپرسید ، به جای این نشان دهنده تعهد خود به خود شغل است.

پاسخ احتمالی ۱

من به نقش بیشتر از دستمزد علاقه مندم و انتظار دارم که بر اساس تجربه من پول مناسبی برای این نقش پرداخت شود. همانطور که می دانید هزینه بالای زندگی در اینجا در دهلی است.

جواب احتمالی ۲

همانطور که من تازه تر هستم ، حقوق برای من مسئله ای نیست. یادگیری و کسب تجربه اولویت اصلی من است. از آنجا که شرکت شما یکی از معتبرترین شرکت ها است ، من فقط قبول می کنم حقوق و دستمزد ارائه شده شما بهترین در صنعت است.

جواب احتمالی ۳

در حال حاضر ، من زیاد در مورد آن فکر نکرده ام. من بیشتر روی یادگیری الزامات مربوط به این موقعیتی که متقاضی هستم متمرکز هستم

۹) فرض کنید استخدام شده اید ، پس انتظار دارید چه مدت برای ما کار کنید؟

پاسخ احتمالی ۱

“من تا زمانی که رشد شغلی ، رضایت شغلی ، احترام و محیط سالم داشته باشم ، تمام تلاش خود را برای رشد شرکت شما انجام خواهم داد ، پس دیگر نیازی به تغییر شرکت ندارم.”

جواب احتمالی ۲

“من تا زمانی که حضور من در این شرکت به نفع شرکت باشد با این شرکت همکاری خواهم کرد و فرصت کافی برای رشد و توسعه هم از نظر حرفه ای و هم به صورت پولی دارم.”

جواب احتمالی ۳

“همه به دنبال آینده ای روشن ، محیط کار سالم ، حقوق خوب ، رضایت شغلی هستند و من کاملاً مطمئن هستم که شرکت شما چنین چیزهایی را ارائه می دهد ، بنابراین نیازی به تغییر شرکت ندارم.”

جواب احتمالی ۴

“من تا زمانی که حضورم به طور موازی از شرکت و معدن منفعت بگذارد با شرکت کار خواهم کرد. بنابراین شرکت شما نتایج خوبی کسب می کند و من می توانم برای بهبود مهارت های خود در موقعیت خوبی باشم.”

۱۰) چگونه خود را در مقیاس ۱ تا ۱۰ ارزیابی می کنید؟

پاسخ احتمالی ۱

من خودم را از بین ۱۰ نمره می دهم زیرا هرگز نمی خواهم فکر کنم اتاق دیگری برای تلاش بیشتر وجود داشته باشد. این فکر علاقه ای به یادگیری چیزها خواهد کرد. خیلی ممنون که این فرصت شگفت انگیز را به من بخشیدید.

جواب احتمالی ۲

من بر اساس برخی پارامترها به این سوال پاسخ خواهم داد. درمورد کار سخت ، خودم را به ۸ نمره می دهم زیرا همیشه باید زمینه ای برای افزایش مهارتهای خود وجود داشته باشد که علاقه ای به یادگیری چیزها ایجاد کند. وقتی صحبت از خلاقیت می شود ، می خواهم خودم را به عنوان ۹ ارزیابی کنم. در گذشته ، من آگهی ها و بروشورهایی را طراحی کردم که مورد توجه مشتریان باشد. برای صحبت در مورد صبر ، خودم را با ۶ نشان می کنم ، زیرا من یک حرفه ای در سطح ورود هستم. همانند زندگی شخصی ، حتی زندگی حرفه ای برای صبر بیشتر به تجربه بیشتری احتیاج دارد. احتمالاً به همین دلیل است که در اکثر شرکت ها ، مدیریت ارشد نسبت به سطح ورود یا حتی سطح متوسط ​​صبورتر است. در کل ، من خودم را به عنوان ۸ در مقیاس ۱ تا ۱۰ ارزیابی می کردم.

۱۱) دستاوردهای شما در زندگی چیست؟

همچنین ممکن است از این سؤال پرسیده شود که بزرگترین دستاوردهای شما چیست؟ یا از چه چیزی بیشتر به شما افتخار می کنید؟

شما فقط باید در مورد دستاوردهای مربوط به کار صحبت کنید. سعی کنید یک دستاورد اخیر را انتخاب کنید.

پاسخ احتمالی ۱

“بزرگترین دستاورد من تاکنون در حرفه من احتمالاً برنده جایزه مدیر سال در سال گذشته است.”

جواب احتمالی ۲

“بزرگترین دستاورد من غلبه بر ترس از شکست است. این احساس کاملی از زندگی به من می دهد و به من اطمینان بیشتری می بخشد.”

جواب احتمالی ۳

“من وقتی که به عنوان مدیر وب سایت برای یک مرکز سرگرمی کار کردم ، بزرگترین دستاورد خود را تجربه کردم. تیم من تحت فشار بود و وب سایت در آن زمان دست و پنجه نرم می کرد ، و من وظیفه داشتم برای ایجاد ترافیک استراتژی ایجاد کنم.

۱۲) هدف شما در زندگی چیست؟

پاسخ شما باید واقع بینانه و عملی باشد.

پاسخ احتمالی ۱

“هدف کوتاه مدت من این است که در یک سازمان معتبر مانند شما فعالیت کنم که در آن بتوانم مهارت و دانش فنی خود را ارتقا بخشم.

هدف بلند مدت من دیدن شرکت در بالاترین موقعیت است که من یکی از افراد مسئول آن هستم. “

جواب احتمالی ۲

“هدف من این است که یک فرد موفق بشوم و خانواده ام را به من افتخار کنند.”

۱۳) نقاط قوت شما چیست؟

همیشه باید به یاد داشته باشید که حتی اگر قدرت شما به مشاغل مربوط نباشد ، راهی برای ارتباط آن با کار پیدا کنید. نکات مثبت خود را در رابطه با شغل بگویید.

پاسخ احتمالی ۱

نقاط قوت اصلی من توانایی استفاده از ابتکار عمل برای به چالش کشیدن است. من همیشه نسبت به کاری که انجام می دهم طرفدار هستم و این ذهن مرا تحریک و تمرکز می کند.

جواب احتمالی ۲

بزرگترین نقاط قوت من هوش و تفکر من خواهد بود . من معتقدم که در هر محیط کاری باید هر مرحله را پردازش کرده و در کار خود مفصل باشید.

جواب احتمالی ۳

مهارت های مدیریت زمان من بسیار عالی هستند و من سازمان یافته ، کارآمد هستم و افتخار می کنم که در کارهایم برتر باشم

جواب احتمالی ۴

من همیشه ارزش زمان را می فهمم ، و همیشه قادر به نوآوری هستم. من به توصیه های دیگران گوش می دهم.

جواب احتمالی ۵

بزرگترین قدرت من توانایی تمرکز روی کارم است. من به راحتی حواس پرت نمی شوم و این بدان معنی است که عملکرد من بسیار بالا است.

جواب احتمالی ۶

بزرگترین قدرت من اعتماد به نفس من است . جدای از آن ، من زحمتکش ، خود انگیخته و با نگرش مثبت به شغل و زندگی ام هستم. اگر مشکلی دارم ، پس فکر می کنم فرصتی برای من است که توانایی خود را بیان کنم.

۱۴) نقاط ضعف شما چیست؟

همه نقاط ضعف دارند ، بنابراین در حالی که پاسخ به این سؤال ، وقت زیادی را برای این کار صرف نمی کنید. به طور کلی از این سؤال خواسته می شود که بدانید با خودتان چقدر صادق هستید. یک یا دو ضعف جزئی را بیان کنید و سعی کنید آن را به کار اندازید. (از گفتن “من خیلی سخت کار می کنم” پاسخ بسیار متداول است). وانمود نکنید که ضعف ندارید و از پاسخ دادن به سوال خودداری کنید.

پاسخ احتمالی ۱

شما می توانید بگویید ، “من قبلاً بسیار بی نظم بوده ام ، همیشه تکالیف و تولدها را فراموش می کردم. اما من موفق شدم یک سیستم کامپیوتری از لیست های کارها و یادآوری هایی تهیه کنم که مرا از همه چیز حفظ کند.”

جواب احتمالی ۲

“من یک فرد سر راست هستم ، و وقتی کسی از من کمک بخواهد نمی توانم بگویم.”

۱۵) سرگرمی های شما چیست؟

این کاملاً به شما بستگی دارد که چه چیزی را دوست دارید و چه سرگرمی هایی دارید اما همیشه جواب خود را توجیه کنید.

مثلا:

سرگرمی های من رقصیدن ، گشت و گذار در اینترنت ، بازی شطرنج ، گوش دادن به موسیقی ، تماشای کانال خبری است. در اوقات فراغت ، دوست دارم اخبار را از طریق تلفن خود بخوانم و به زادگاه خود سفر کنم. از اینکه این فرصت را برای معرفی خودم فراهم کردم متشکرم.

۱۶) توضیح دهید ، شما چطور می توانید برای این سازمان سرمایه گذاری کنید؟

در حالی که به این سؤال پاسخ می دهید ، صرفاً نگویید که شما سخت کوش ، اختصاصی ، دقیق و غیره هستید زیرا اینها دارایی نیستند ، این مسئولیت هایی است که مدیریت می خواهد. البته اینها کلمات مثبت هستند و معنای زیادی برای شما و همچنین برای شرکت دارند. در واقع ، این خصوصیات پس از کسب تجربه ، شما را به عنوان دارایی برای شرکت رقم می زند.

پاسخ احتمالی ۱

“برای تبدیل شدن به دارایی برای یک سازمان ، ما باید متناسب ، اختصاص داده شده ، به سرعت سازگار با محیط و نگرش کار مثبت باشیم که من از همه این خصوصیات برخوردار هستم بنابراین می توانم یک دارایی برای این شرکت اثبات کنم.”

جواب احتمالی ۲

“از آنجا که من تازه کار هستم ، نسبت به کار خود اشتیاق خواهم داشت و اگر فرصتی فراهم شود ، آماده می شوم خودم را در بخش های مختلف کار در صنعت قرار دهم و همیشه به شرکت وفادار باشم.”

جواب احتمالی ۳

“مهارت من در شرکت XYZ فوق العاده است. من از کارفرمایان گذشته گواهینامه ها و جوایز زیادی کسب کرده ام. من به عنوان یک کارمند ، می توانم با سهولت فشار را تحمل کنم و می توانم با حداقل نظارت کار کنم.”

۱۷) آیا برای شرکت دروغ می گویید؟

شما باید به این سؤال کاملاً دیپلماتیک پاسخ دهید.

پاسخ احتمالی ۱

“بستگی به شرایط دارد اگر دروغ من تأثیر مثبتی بر شرکت بگذارد و برای بسیاری از افراد مفید باشد ، پس دروغ می گویم.”

جواب احتمالی ۲

“احتمالاً من به دروغ می گویم نه. اما اگر شرط ادامه یابد که دروغ من به هزاران نفر کمک می کند و به دیگران تأثیر نمی گذارد ، من با این دروغ موافقم. دروغ من نتیجه موفقیت و خوشبختی است بدون آسیب رساندن به حقوق دیگران ، انتظار دارم این کار را بکنم. “

۱۸) آیا متقاضی مشاغل دیگر نیز هستید؟

این سوال یک هدف بسیار خاص دارد. مصاحبه کننده می خواهد بداند که اگر نامزد اعتراف کند که به جاهای دیگر نیز اقدام کرده است یا پاسخی کنسرو می دهد. یا اینکه نامزد در مورد شرکت خود چه فکر می کند.

شما هرگز نباید ادعا کنید که در شرکت دیگری درخواست نکردید. با وجود این ، می توانید این حرف را بزنید –

همانطور که می دانید ، من می خواهم به عنوان توسعه دهنده نرم افزار کار کنم. گذشته از شرکت شما ، من همچنین به شرکت XYZ و شرکت ABC درخواست داده ام. این پاسخ مشخص تر است.

۱۹) چگونه می توانید با شرکت ما آشنا شوید؟

مصاحبه گر نباید در حین پاسخ به چنین سؤالات دروغ بگوید. زیرا یک مصاحبه کننده شخصیت درخشان است و اگر دروغ می گویند می توانند آن را تشخیص دهند.

مثلا

من با چندین وب سایت آنلاین با شرکت شما آشنا می شوم

۲۰) موفقیت برای شما چیست؟

پاسخ احتمالی ۱

اگر احساس می کنم با تیمی از افراد تفاوت دارم و می توانم یک شرکت سودآورتر بسازم. این برای من یک موفقیت است.

جواب احتمالی ۲

اگر لبخندی بر چهره شخصی بگذارم و او را خوشحال کنم ، برای من یک موفقیت است.

۲۱) خود را با یک کلمه توصیف کنید؟

این سؤال از نامزد خواسته می شود تا قضاوت کند که او چقدر خودجوش و توضیح است. اگر او از یک کلمه استفاده می کند ، باید بتواند آن کلمه را توضیح دهد و همچنین خود را مطابق آن کلمه نمایندگی کند.

اینها حرفهای مثبتی است. می توانید از آن استفاده کنید اما مطمئن باشید که با این کلمه قضاوت می کنید.

اصلی ، واقعی ، منطقی ، باورنکردنی ، متمرکز ، کنجکاو ، فعال ، سریع ، متعادل ، دستاورد و غیره.

۲۲) تفاوت بین اعتماد به نفس و بیش از حد اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس مبتنی بر حقایق و دانش است و اعتماد به نفس بیش از حد براساس حدس و گمان استوار است. تفاوت کمی بین اعتماد به نفس و بیش از حد اعتماد به نفس وجود دارد. بله ، من می توانم این کار را انجام دهم اعتماد به نفس است. اما تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که بیش از حد اعتماد به نفس است.

یا می توانید بگویید که: اعتماد به نفس یک باور داخلی است که من شخص مناسبی برای این شغل هستم و بیش از حد تصور می شود که من فقط شخص مناسبی برای این شغل هستم.

۲۳) تفاوت بین کار هوشمند و سخت کوشی چیست؟

تفاوت بین کار هوشمند و سخت کوشی به شرح زیر است:

کار هوشمندانه و سخت کوشی با یکدیگر در ارتباط هستند. بدون اینکه یک کارگر سخت کار باشیم ، نمی توانیم یک کارگر باهوش باشیم. کار هوشمند ناشی از کار سخت است. این بدان معناست که هرکسی برای تبدیل شدن به یک کارگر هوشمند باید در کار خود تخصص ببخشد. بنابراین ، همه ما برای دستیابی به کارهای هوشمند باید سخت تلاش کنیم.

بنابراین کار سخت باعث افزایش دقت شما می شود و کار هوشمند باعث افزایش دقت و همچنین کارآیی می شود.

۲۴) فقط تصور کنید که همین حالا پول کافی برای بازنشستگی دارید. آیا شما؟

اگر پاسخ شما بله است ، مطمئناً FAILED دریافت خواهید کرد.

می توانید بگویید:

 “نه آقا ، من اینطور فکر نمی کنم. من یک حرفه ای هستم و کار خودم را دوست دارم ، بنابراین سوالی برای ترک کارم وجود ندارد. بله ، ممکن است استراحت کنم تا وقت با کیفیت را با خانواده سپری کنم “”

۲۵) آیا فکر نمی کنید برای این مقام بیش از حد صلاحیت بگیرید؟

این ترفند مصاحبه کننده است که شما را به دام بیندازد و قضاوت کند که چقدر به خود می بالید؟

بنابراین ، برای پاسخ به این سؤال هوشیار باشید و حتی به مصاحبه کننده تذکر ندهید که اگرچه هستید ، بیش از حد صلاحیت شده اید.

این یک جواب خوب است:

وی گفت: “فکر می کنم من برای این پست واجد شرایط هستم زیرا من فقط یک مبتدی هستم و چیزهای بیشتری برای یادگیری دارم. فکر می کنم صلاحیت فقط موضوع دانش نظری یا نتایج نیست ؛ بلکه این به دانش و یادگیری عملی نیز بستگی دارد. ، من خودم را فقط یک فرد واجد شرایط واجد شرایط ارزیابی نمی کنم. زیرا یادگیری هرگز به پایان نمی رسد. ”

۲۶) آیا نقطه کور دارید؟

این یک سوال ترفند است. بنابراین نقاط ضعف واقعی خود را مشخص نکنید. به جای این سعی کنید نشان دهید که شما بسیار تیم محور هستید

مثلا:

“من می گویم همه نقاط کور دارند و من نیز به همین دلیل به کار تیمی اعتقاد دارم زیرا وقتی تیم هستی می توان نقاط کور افراد دیگر را مشخص کرد و آنها نیز همین کار را برای شما انجام می دهند.”

توجه: “شکست را به عنوان یک نقطه کور قبول نکنید. عدم موفقیت یک نقطه کور نیست.”

۲۷) با استرس ، فشار و اضطراب چگونه برخورد می کنید؟

این یک سؤال مصاحبه معمولی است که برای قضاوت در مورد نحوه برخورد با فشار و فشار شغلی ، سوال می شود.

پاسخ احتمالی ۱

من معتقدم که به روشی برنامه ریزی شده کار می کنم و مرتباً کارم را تمام می کنم. من همیشه به جای استرس ، نسبت به شرایط واکنش نشان می دهم. به این ترتیب ، من با اوضاع روبرو می شوم و استرس ندارم.

جواب احتمالی ۲

من مرتباً به سالن ورزشی می روم و کار خود را انجام می دهم. به این ترتیب استرس خود را برطرف می کنم. من معتقدم که ورزش بدنی کاهش دهنده استرس بسیار خوبی است.

۲۸) ناامیدی در زندگی شما چیست؟

این سؤال برای قضاوت مطرح می شود ، چه نوع موقعیت هایی شما را ناراحت و ناامید می کند. در حالی که به این سوال پاسخ می دهید ، فقط ناامیدی خود را بیان نکنید. به جای این ، شما باید آنچه را که از آن حادثه آموخته اید ، درج کنید.

پاسخ احتمالی ۱:

“بزرگترین ناامیدی در زندگی من تا آنجا که وقتی لپ تاپ من به سرقت رفته بود ، و من تمام اطلاعات مهم خود را از دست داده بودم. به یاد دارم که باید ۱۰ روز دیگر سخت کار کنم تا دوباره کار خود را دوباره انجام دهم تا مطمئن شوم که به موقع ارسال می کنم “”

جواب احتمالی ۲: اگر در زندگی خود با هیچ گونه ناامیدی روبرو نبودید

“آقا ، من احساس نمی کنم که با چنین شرایطی روبرو بوده ام.”

۲۹) چه چیزی شما را عصبانی می کند؟

شما همیشه باید به این سؤال پاسخ دهید به روشی که متناسب با شخصیت و مدیریت شما باشد.

“آقا ، من آدم کوتاهی نیستم اما وقتی کسی بدون دلیل واقعی من را در کارم مختل می کند کمی اذیت می شوم. اگرچه من یک فرد متواضع هستم ، وقتی عصبانی می شوم ، سعی می کنم کانال خود را کانال کنم. احساس منفی در کار من. “

۳۰) سخت ترین تصمیمی که در زندگی گذشته ات گرفته اید چیست؟

از این سؤال خواسته می شود تا درباره توانایی های تصمیم گیری شما قضاوت کند. مصاحبه شونده می خواهد بداند ، شما در زمان های سخت چگونه تصمیم می گیرید.

پاسخ احتمالی ۱

بعد از اتمام فارغ التحصیلی من ، سخت ترین تصمیم این است که آیا برای تحصیلات عالی شرکت کنم یا شغلی انجام دهم. سپس من شغل را انتخاب کردم زیرا آموزش دیده بهتر از تحصیلات است و تقاضای آن زمان نیز بود.

جواب احتمالی ۲

سخت ترین تصمیم من پذیرش در B.tech بود. من به یک خانواده طبقه متوسط ​​تعلق دارم و پدرم طرفدار پذیرش پذیرش نبود اما من او را قانع کردم و امروز او بسیار خوشحال است.

جواب احتمالی ۳

قبل از مدتی که مجبور شدم بین پیوستن به گروهی از کارمندان معترض به برخی از مسائل و دور ماندن از موضوع انتخاب کنم. من به عنوان واسطه بین سرپرست فوری و کارمندان خود پایان دادم و خوشحالم که این تصمیم را گرفتم زیرا همه این کار خوب و بدون درگیری های بیشتر در شرکت به پایان رسید.

۳۱) چگونه از این موقعیت / جای خالی اطلاع داشتید؟

فقط به منبعی بگویید که اطلاعات مربوط به این پست را از کجا کسب کرده اید. اگر مصاحبه کننده سؤال کند ، شما درمورد این مقام چه کسی می دانید یا بیشتر در این مقام چه جذابیتی دارد؟

سپس می توانید اضافه کنید:

من هم توضیحات شغلی و هم مشخصات افراد را با دقت مطالعه کرده ام ، بنابراین کاملاً از وظایف و مسئولیت های این نقش آگاه هستم.

۳۲) صبح چه چیزی شما را بلند می کند؟

این وعده من است که صبح از من بلند می شود. وعده من یادگیری چیز جدید و شخص نیازمند است. این رضایت را از من ایجاد می کند که در زندگی شخصی تغییر می کنم.

۳۳) کتاب مورد علاقه شما چیست؟

از این سوال خواسته می شود که درباره سلیقه شما درباره کتاب خواندن قضاوت کنید. مصاحبه کننده می خواهد بداند چه نوع کتابی را دوست دارید. آیا برای فرهنگ شرکت مناسب هستید؟

با توجه به حس و دانش خود در مورد کتاب به این سؤال پاسخ دهید. فقط کتابهایی را که واقعاً خوانده اید نامگذاری کرده اید. شما باید چیزی را از یک نویسنده معتبر انتخاب کنید که مصاحبه کننده شما احتمالاً از آن شنیده باشد.

۳۴) همانطور که گفتید گشت و گذار در اینترنت سرگرمی شماست. بیشتر کدام سایت را گشت و گذار می کنید؟

این انتخاب شماست که در کدام سایت ها بیشتر گشت و گذار می کنید ، اما در حالی که پاسخ به این سؤال همیشه به سایت هایی مربوط می شود که مربوط به حوزه شغلی شما هستند. نام سایت های شبکه های اجتماعی یا سایر سایت های نامربوط را نگیرید.

۳۵) بزرگترین اشتباه زندگی شما چه بود؟

در زمان پاسخ به این سؤال ، باید داستانی را انتخاب کنید که حاوی اشتباهات خیلی زیاد نباشد. باید واقعی باشد

در مورد اشتباه صحبت کنید ، اما همچنین متقاعد کردن مصاحبه کننده این مهم است که شما هرگز دوباره همان اشتباه را مرتکب نمی شوید.

مثلا:

من فکر می کنم بدترین اشتباهی که تاکنون در محل کار خودم مرتکب شده ام در اولین شغل من بوده است – پنج سال پیش در حال حاضر. به نظر می رسید یکی از اعضای ارشد تیم از ابتدا با من بی اعتنایی می کند و یک روز او به ویژه در مقابل چند همکار برای من ناخوشایند بود.

بعداً من با یکی از آن همکاران صحبت می کردم که فکر می کردم قصد تسلیم من را داشت. عصبانی و صدمه دیده ، من احمقانه احساساتم را تحریک کردم و به او گفتم که درباره خانم مورد نظر چه فکر می کنم. من به طور طبیعی شوکه شدم که متوجه شدم که او به همه آنچه را که من گفته بودم گفتم و این قطعاً به رابطه من با عضو تیم که باعث ایجاد مشکلات می شد کمک نکرد.

به جای اینکه اوضاع ادامه پیدا کند ، من تصمیم گرفتم که با این خانم سخنان آرام داشته باشم تا بدانم مشکل او برای من چه بوده است و می دانم آیا می توانیم آنرا پشت سر خود قرار دهیم. معلوم شد این هیچ چیز شخصی نیست. او فقط از این واقعیت که یکی از دوستانش بخاطر موضع من مصاحبه شده بود رد شده و رد شده است. هنگامی که ما مسائل را در هوا گرفتیم ، رفتار او تغییر کرد و ما بعد از آن وضعیت خیلی خوبی پیدا کردیم. با این حال ، من مطمئنا چیزهای زیادی از تجربه یاد گرفته ام. من یاد گرفتم که ارتباط دقیق در مدیریت روابط بین فردی بسیار حیاتی است و این که اگر با کسی مشکلی داشته باشم ، همیشه بهتر است که با آنها صحبت کنیم نه با شخص دیگری.

۳۶) آیا مرجعی دارید؟

این سوال فقط دو جواب دارد ، بله یا خیر. اگر کسی را از آن شرکت می شناسید ، بله بگویید ، در غیر این صورت نه.

۳۷) چگونه با مشتری عصبانی یا تحریک شده برخورد می کنید؟

پاسخ احتمالی ۱

سعی می کنم دقیقاً بدانم مشکل چیست و ارزیابی می کنم که آیا کاری وجود داشت که بتوانم برای درست کردن آن انجام دهم.

جواب احتمالی ۲

از مشتری می خواهم که مشکل خود را توضیح دهد و با دقت به او گوش فرا دهد. پس از آن من تمام تلاش خود را برای حل مشکل او می کنم. اگر آن مشکل مربوط به حوزه کاری من نیست ، من با کسی صحبت کردم که می تواند بلافاصله به او کمک کند.

۳۸) چگونه با مشتری عصبانی یا تحریک شده برخورد می کنید؟

پاسخ احتمالی ۱

سعی می کنم دقیقاً بدانم مشکل چیست و ارزیابی می کنم که آیا کاری وجود داشت که بتوانم برای درست کردن آن انجام دهم.

جواب احتمالی ۲

از مشتری می خواهم که مشکل خود را توضیح دهد و با دقت به او گوش فرا دهد. پس از آن من تمام تلاش خود را برای حل مشکل او می کنم. اگر آن مشکل مربوط به حوزه کاری من نیست ، من با کسی صحبت کردم که می تواند بلافاصله به او کمک کند.

۳۹) بزرگترین ترس شما چیست؟

پاسخ احتمالی ۱

قبل از مدتی ، صحبت کردن عمومی برای من یک چالش بوده است. من هنگام ارائه هرگونه سخنرانی ، بسیار عصبی بودم و درنگ کردم ، بنابراین شروع به استفاده از سمینارهای سخنرانی عمومی برای بهبود آن کردم. اکنون ، من هنوز در مقابل زمین عصبی هستم ، اما یاد گرفته ام که چگونه باید آرام باشم و کار را به درستی انجام دهم.

جواب احتمالی ۲

همانطور که می دانید من در زندگی خود هرگز کار نکرده ام و این اولین شغل من است ، بی تجربگی من ضعف من است. اما التماس می کنم متفاوت باشم. من اعتماد به نفس دارم و یک یادگیرنده سریع هستم. من به شما اطمینان می دهم که بدون داشتن هیچ گونه برداشت از پیش تصور شده در مورد احساس من ، کار خود را انجام خواهم داد.

۴۰) تفاوت گروه و تیم را توضیح دهید؟

تفاوت بین گروه و تیم به شرح زیر است:

فقط یک تفاوت بین گروه و تیم وجود دارد. این وحدت است. هر مجموعه ای از افراد که بدون هدف و هدف در کنار هم قرار می گیرند می توانند به عنوان Group نامیده شوند. در حالی که ، اگر بیش از ۲ نفر در جهت رسیدن به یک هدف مشترک تلاش کنند ، می توان به عنوان یک تیم نام برد. به عنوان مثال: اگر کار را به یک گروه اختصاص دهید ، کار بین اعضا تقسیم می شود و هر یک از اعضاء ، بدون هیچگونه هماهنگی با سایر اعضای گروه ، قسمت کار خود را انجام می دهند. از طرف دیگر ، اگر یک پروژه را به یک تیم اختصاص دهید ، آنها به طور جمعی مسئولیت را به عهده گرفته و برای رسیدن به نتیجه مطلوب ، در کنار هم کار می کنند. در یک تیم ، اعضا همیشه با یکدیگر همکاری و هماهنگی می کنند.

۴۱) اگر این مقام را نگیرید چه خواهید کرد؟

پاسخ احتمالی ۱

من امید زیادی دارم که انتخاب شوم. در صورت عدم انتخاب ، به دنبال شغل دیگری در همان زمینه هستم که متناسب با برنامه و اهداف من باشد.

جواب احتمالی ۲

 اگر این شغل را پیدا نکنم ، از این تجربه برای منعکس کردن ضعف خود استفاده می کنم و تمام تلاش خود را برای بهبود آنها برای فرصت های آینده در طول مسیر انجام خواهم داد.

۴۲) موفقیت برای شما چیست؟

موفقیت به معنای تحقق یک هدف یا یک هدف است.

۴۳) آیا می خواهید برای شرکت جابجا شوید یا مسافرت کنید؟

اولا ، شما باید هدف این سوال را بفهمید. کاندیدای تازه تر به یکباره بله نمی گوید . این تنها ناامیدی شما را از این کار نشان می دهد. شما می توانید مانند این پاسخ دهید:

پاسخ احتمالی ۱

اگر فرصت مناسب ، پاداش و امکان پذیر باشد ، مطمئناً سفر را در نظر خواهم گرفت. فکر نمی کنم مشکلی در رابطه با سفر داشته باشم.

جواب احتمالی ۲

بله ، به عنوان بخشی از بزرگ شدن. من قبلاً مسافرت زیادی می کردم چون پدرم یک سرباز سابق است ، از این رو گهگاه او قبلاً در سراسر کشور پست می شد. گرچه من شهر خود را ترجیح می دهم همانطور که محل تولد من است و همه دوستان و نزدیکان من در آنجا هستند ، اما در عین حال ، با جابجایی هم مخالفم.

۴۴) چه چیزی شما را خوشحال می کند؟

وقتی وظیفه خود را انجام دادم احساس خوشبختی می کنم. من همچنین هنگام رسیدن به اهدافم احساس خوشبختی می کنم. تعطیلات با خانواده و دوستانم نیز مرا خوشحال می کند.

۴۵) آیا چیزی وجود دارد که شما را از کاندیداهای دیگر متمایز کند؟

خوب است که با یک سلب مسئولیت شروع کنید که شما از نقاط قوت نامزد دیگر مطلع نیستید. همچنین ، شما مطمئن هستید که برخی از نامزدهای چشمگیر درخواست این سمت را می دهند.

پاسخ احتمالی ۱

اگرچه ، من با دیگران که با آنها در این زمینه مصاحبه می کنید آشنا نیستم. من مطمئن هستم که بسیاری از افراد با استعداد متقاضی کار هستند. اما به دلیل سوابق و مهارت های حل مسئله ، خودم را کاندیدای قدرتمندی برای این سمت می دانم.

جواب احتمالی ۲

من می دانم که موفقیت همیشه تضمین شده نیست ، اما هنوز هم امید وجود دارد ، و من هرگز ایمان را از دست نمی دهم ، خواه موفق باشم یا نه. من فکر می کنم این قدرت باعث می شود که من از همه کاندیداهای دیگر تنها باشم.

جواب احتمالی ۳

من مهارت های سازمانی استثنایی دارم. در آخرین کار من ، من یک پروژه را ایجاد کردم که توسط مشتریان کاملاً خلاق خوانده شد. من فکر می کنم مهارت های فنی من باعث می شود که از همه کاندیداهای دیگر تنها باشم.

۴۶) سه مورد را که مهمترین چیز برای شما در یک شغل است توصیف کنید؟

پاسخ احتمالی ۱

به گفته من ، صداقت ، وفاداری و عزم برای رسیدن به هدف تیم من سه چیز مهم در یک کار است.

جواب احتمالی ۲

به گفته من ، حرفه ای بودن ، رشد و تعادل سالم کار و زندگی سه چیز مهم در یک شغل است.

۴۷) انتظارات شما از شرکت چیست؟

گرچه این پاسخ عینی است و می تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد ، اما باید در افکار خود مثبت باشید و چیزهای زیادی در مورد این شرکت نگویید که مصاحبه کننده این توهم را به شما نشان می دهد که اغراق می کنید. خلاصه اینکه واقع بینانه و دقیق باشید.

مثلا

من همیشه می خواستم با سازمانی کار کنم که یک محیط کار بسیار راحت و خانگی را فراهم کند. من می خواهم در شرکتی مشغول به کار باشم که بتوانم فرصتی برای یادگیری و مهارت های خود داشته باشم تا در آینده حرفه ای شوم.

۴۸) در مقیاس یک تا ده ، من را به عنوان یک مصاحبه کننده ارزیابی کنید؟

پاسخ احتمالی ۱

آقا ، من نمی توانم از شما به عنوان یک مصاحبه رتبه دهم. به هر حال ، من قصد ندارم شما را ناامید کنم. به عنوان یک مصاحبه گر که شغل خود را انجام داده اید ، بنابراین ، می توانم ۱۰ از ۱۰ را به شما بدهم. ۹/۱۰ به شما می دهم ، زیرا همیشه باید زمینه ای برای افزایش مهارت های خود وجود داشته باشد که باعث ایجاد علاقه در یادگیری چیزها شود. . خیلی ممنون که این فرصت شگفت انگیز را به من بخشیدید.

جواب احتمالی ۲

متشکرم که چنین فرصتی را به من داده اید ، اما مطمئناً من کسی نیستم که به شما امتیاز دهم. همانطور که واضح است که جایگاه شما بسیار مشهور است و شما انتخاب شده اید که این روند را انجام دهید که تعالی شما را در این مکان نشان می دهد ، اما هنوز هم من باید به این سؤال صادقانه پاسخ دهم ، این ۹/۱۰ خواهد بود زیرا هیچ کس کامل و کامل نیست. ما همیشه جایی برای پیشرفت می گذاریم.

۴۹) الگوی نقش شما کیست؟ چه چیزی را از زندگی او در زندگی خود گنجانیده اید؟

شما باید به افرادی فکر کنید که ویژگی هایی را که بیشتر آنها را تحسین می کنید مجسم می کنند.

مثلا

الگوی نقش زندگی من مادرم است. هر وقت مادرم پایین بود ، به من کمک می کند تا محدودیت های خود را فشار دهم ، و او همیشه مرا در مسیر نگه می دارد. او هر وقت اشتباهی مرتکب شدم از من گله می کرد. او برای من همه چیز است ، من هنوز از او الهام گرفتم ، که او چگونه می تواند در هر شرایطی مشکلی را مدیریت کند.

۵۰) آیا سوالی برای من دارید؟

الان نوبت شماست اگر چنین فرصتی را کسب کنید ، ممکن است سؤالاتی از این قبیل بپرسید:

پاسخ احتمالی ۱

متشکرم که این فرصت را به من دادید. بعد از عملکرد کلی من تا الان اگر انتخاب کردم چه چیزی را برای بهبود نیاز دارم و اگر انتخاب نشده باشم چطور می توانم بیشتر موفق شوم. می توانید راهنمایی کنید آقا؟

جواب احتمالی ۲

اول از همه از شما بسیار سپاسگزارم که در طول جلسه آنقدر با من مودبانه و دوستانه بوده ام که می توانم خیلی راحت خودم را ابراز کنم. آیا می توانید لطفا به من بگویید که از نظر شما مانند محصولات جدید چه انتظاری دارید و می خواهم بدانم ، اگر انتخاب شوم ، قبل از اینکه به شرکت شما بپیوندم ، چه چیزی را باید بهبود بخشم ، اگر من انتخاب نباشم ، نظر شما به من کمک می کند تا مصاحبه آینده

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *