۸ مرحله برای ایجاد یک تیم بهبود مستمر

۸ مرحله برای ایجاد یک تیم بهبود مستمر

تیم بهبود مستمر
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقش ها و مسئولیت های تیم پروژه ERP برای اجرای مؤثر ERP ، مقاله زیر را با عنوان ” بهترین روشها برای اجرای مؤثر ERP ” بخوانید 

این سومین وبلاگ در مجموعه سفرهای ما است که در مورد ۸ مرحله لازم برای تشکیل تیم بهبود مستمر بحث خواهد کرد.

این تیم برای مدیریت فرآیند و غوطه ور کردن گروه در یک محیط مناسب برای اجرای پیشرفت در محیط و فرهنگ شرکت شما در حال حاضر است.

در آخرین وبلاگ در مورد فرآیند برنامه ریزی تجارت ، من درباره ماتریس Opportunity-Benefit و لزوم تعیین کمیت بازپرداخت برای پروژه هایی که برای تحقق مزایای ارائه شده توسط سیستم جدید ERP شما انجام شده است ، بحث کردم.

با استفاده از این مجموعه ابزار ، شما توانستید فرصتهای بهبود فرآیند کسب و کار را شناسایی کنید ، احساس تأثیرگذاری در مورد رسیدگی به وظایف مورد نیاز برای اجرای یک راه حل را ایجاد کنید و در آخر ، بر اساس تأثیر مالی و دشواری در اجرای پروژه ها ، اولویت بندی کنید.

هنگامی که همه این موارد از روند برنامه ریزی کسب و کار در دستور کار قرار گرفت ، وقت آن است که تیم خود را جمع کنید.

۱٫ تیم بهبود مداوم خود را تشکیل دهید

این تیم کمیته ای نیست که وظیفه دارد چشم به روند کار بگذارد. تیم بهبود مستمر ضمن مدیریت فرایند کلی ، به طور جدی در تعریف و اجرای پروژه ها مشغول هستند.

آنها در هر جنبه ای از روند غوطه ور هستند و ممکن است یک رهبر فعال یا شرکت کننده در یک پروژه باشند. از طرف دیگر ، این واگذاری شغل تمام وقت نیست.

اعضای تیم که مجری بالایی دارند و احتمالاً رهبران آینده شرکت می شوند باید در بین برگزیدگان قرار بگیرند. الزامات واضح بیان شده باید از جلو ذکر شود ، بنابراین همه اعضای تیم می دانند که عضویت تیم بهبود مستمر یک پاداش ویژه است ، و بیش از وظایف عادی آنها در داخل شرکت خواهد بود.

هر یک از اعضای تیم بهبود مستمر باید یک عملکرد یا فرآیند را در شرکت نمایندگی کند و کاملاً توانسته باشد تا برای حوزه مسئولیت خود تصمیمات مربوط به پروژه را اتخاذ کند.

اندازه تیم ایده آل ۴-۶ نفر است. این امر باعث می شود روابط عمیق و حس کاملی از رفاقت ایجاد شود. نگه داشتن اندازه تیم در این محدوده همچنین چالش های برنامه ریزی برای جلسات را کاهش می دهد و به تیم اجازه می دهد تا بحث های داخلی را به صورت کارآمد مدیریت کنند.

جریان فوق نشان می دهد که چگونه نقش تیم در فرایند کلی تحول در مشاغل متناسب است.

۲٫ محیط تیم بهبود مستمر ایجاد کنید

هدف اصلی این تیم مدیریت ماتریس Opportunity-Benefit (OBM) است. OBM شامل تمام فرصتهای مشخص شده در قالب اولویت بندی شده ، از جمله تخمین میزان تأثیر فرصت بر شرکت است.

پروژه ها فقط باید پس از بحث و گفتگوهای مهم بین اعضای تیم ، به طور فعال مورد بررسی قرار گیرند. این بحث باید تعهد چشمگیری را برای تکمیل منابع لازم برای اجرای موفقیت آمیز فراهم کند. همچنین باید به منابع موجود در این زمینه اشاره کرد تا پروژه در بازه زمانی اختصاص یافته تکمیل شود.

۳٫ ایجاد یک کارت امتیازی متوازن از معیارهای عملکرد

این مرحله شامل ایجاد یک کارت امتیازی متوازن از معیارهای عملکرد است که بازخورد فوری در مورد اثربخشی پروژه های اجرا شده ارائه می دهد. من این مورد را بیشتر در بلاگ شماره ۴ پوشش خواهم داد ، بنابراین با ما همراه باشید.

در حال حاضر ، کافی است که بگوییم: فقط روی معیارهای مالی تمرکز نکنید. اینها توسط مدیریت ارشد قابل مدیریت است و احتمالاً در شرکت شما وجود دارد. تمرکز برای تیم بهبود مستمر را می توان با اندازه گیری زمان چرخه فرآیند ، بهره وری از یک فرآیند معین (خروجی های تقسیم شده با ورودی ها) و کاهش موجودی ها ، به عنوان چند معیار عملکرد جامد مدیریت کرد.

۴- تنظیم جلسات منظم

ایجاد یک ریتم مداوم برای ایجاد محیطی که تلاش برای تبدیل شدن به بخشی از فرهنگ سازمانی تبدیل شود بسیار مهم است.

تیم رهبری تحول باید حداقل دو بار در هفته ملاقات کند تا وضعیت پروژه های فعال را ردیابی کند. جلسات هفتگی با راه اندازی پروژه های جدید یا موانع موفقیت ، ضروری می شوند. حضور در هر جلسه لازم است.

۵- وظایف مورد نیاز برای تکمیل پروژه ها را مدیریت کنید

این مرحله در فرایند زمانی است که کار واقعی شروع می شود. اگر به فرصتهای زیادی برای پیشرفت در سازمان خود فکر می کنید ، بیشتر – اگر نه همه – ارزشمند به نظر می رسند و به پیشرفت شرکت کمک می کنند.

اما آیا همه آنها از نظر اقتصادی تأثیر مساوی خواهند داشت؟ آیا همه آنها به یکباره قابل انجام هستند؟ چه تعداد پروژه اصلی می تواند سازمان شما به طور همزمان مدیریت کند؟ اینها همه سوالات مهم هستند.

با مدیریت مؤثر ، پروژه ها با موفقیت و به موقع تکمیل می شوند. اگر اینگونه نباشد ، خراب می شود ، ناامیدی به وجود می آید و هیچ کس راضی نیست. با ما همراه باشید ، من این موضوع را با جزئیات بیشتری در یک وبلاگ سری آینده پوشش خواهم داد.

& nbsp؛

خصوصیات اصلی مدیریت پروژه چیست؟

کاغذ سفید “مدیریت پروژه برای اجرای نرم افزارهای سازمانی” را بارگیری کنید.

گزارش را بخوانید

۶٫ برنامه های بهبود سریع اثر با تأثیرگذاری بالا

همه دوست دارند برنده شوند! این هم برای سازمان و هم برای افراد دارای تیم صادق است. تحقق اهداف پرخاشگرانه در خدمت شجاعت و رانندگی همه ما است.

شما چندین تلاش بلند مدت در سبد پروژه خود خواهید داشت، اما ظرفیتی برای برخی از بردهای کوتاه مدت باقی می گذارید. یک ابزار قدرتمند را می توان در کیت ابزار تولید ناب ، یعنی رعد و برق Kaizen یافت.

۷٫ گفتن داستان خود از طریق ارتباطات پرقدرت

گرفتار شدن در سفر آسان است ، اما فراموش نکنید که به بقیه سازمان بگویید چه خبر است. یک خبرنامه ماهانه مکان خوبی برای شروع است. این موارد را می توان به راحتی با انفجارهای مدیوم اجتماعی برای رویدادهای خاص تکمیل کرد.

یک برنامه ارتباطی مؤثر ، کل شرکت را آموزش و انرژی می بخشد. با گذشت زمان ، برنامه ارتباطات روند تحول را به طور محکم در فرهنگ شرکت تحمیل خواهد کرد.

۸- با مدیریت ارشد رابطه ای محکم برقرار کنید

آخرین ، اما نه مهم ، مهم است که رئیس خود را در حلقه نگه دارید. برنامه بهبود مستمر تعریف شده صحیح کاملاً در برنامه دوربرد شرکت قرار خواهد گرفت و از اهداف نزدیک و بلند مدت پشتیبانی می کند.

گزارش از تیم بهبود مستمر به تیم مدیریت باید موضوع اصلی برنامه در جلسات بررسی ماهانه کارکنان / عملکرد باشد. این باید با گزارش های رسمی یا غیر رسمی در مورد عملکرد اعضای تیم که هم موفقیت ها و هم زمینه هایی برای توسعه را در بر می گیرد ، تکمیل شود.

سرانجام ، به عنوان بسیاری دیگر از اعضای تیم مدیریت در هر دو رویداد Blitz Kaizen و پروژه های بلند مدت شرکت کنید. این مشارکت به عنوان ابزاری دیگر برای لنگر انداختن تغییر فرهنگ در شرکت خواهد بود.

در نتیجه

همانطور که در ابتدای این وبلاگ بیان شد ، احتمالاً هنگامی که به کار درگیر سفر به منظور جایگزینی یک سیستم نرم افزاری منسوخ شرکت بپردازید ، کمی مرعوب می شوید یا شاید بعد از اجرای برنامه اخیر خود خسته شوید. تلاش برای اجرای ERP .

در هر نقطه ، بازپرداخت واقعی برای تمام تلاشهای شما فقط با اعمال تغییرات طولانی مدت در فرهنگ و رفتاری که سیستم جدید شما می خواهد یا ممکن کرده است ، انجام می شود. انجام این امر مستلزم این است که یک رشته با استفاده از ابزارهای بهبود مستمر که برای همه ما مانند شش سیگما و ناب آشنا هستند ، تعریف و مدیریت کند.

بنابراین ، از سفر خود آماده شوید و موفقیتی را که کسب کرده اید کسب کنید و برای وبلاگ شماره ۴ با ما در ارتباط باشید ، جایی که من در مورد نیاز به مجموعه ای کامل از اندازه گیری های عملکرد برای راهنمایی سفر خود صحبت می کنم.

درباره گری مک گرگور

گری مک گرگور

گری بیش از ۳۰ سال تجربه کار در شرکت های تولیدی و توزیع کننده دارد که عملکرد خود را بهبود می بخشند و فرایندهای اصلی تجارت را با تجربه قابل توجهی در اجرای اصول لاغر هم به عنوان مشاور و هم در صنعت تجربه می کنند.

تعامل با خوانند

پیام بگذارید

نوار کناری

وبلاگ نوار کناری

در وبلاگ Ultra ERP مشترک شوید


https://ultraconsultants.com/erp-software-blog/8-steps-creating-continuous-improvement-team/https://ultraconsultants.com/erp-software-blog/8-steps-creating-continuous-improvement-team/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *