۵ نمونه نمودار نمودار جریان فرآیند HR و دلیل استفاده از آنها

HEFLO BPM

۵ نمونه نمودار نمودار جریان فرآیند HR و دلیل استفاده از آنها

5 HR process flowchart examples and why to use them

نمونه های نمودار جریان فرآیند HR به طور فزاینده ای به دنبال آن هستند.

دلیل این امر آن است که ، در زمانی که تحول دیجیتال کلمه کلیدی است ، همه به دنبال فرصت هایی برای استفاده از فناوری های جدید و ایجاد مزیت های رقابتی در تجارت خود هستند.

و اتوماسیون فرآیندهای HR یکی از روندهایی است که به عنوان روشی برای سازگاری با زمان های جدید (و فناوری ها) در شرکت هایی که کارمندان خود را به عنوان شریک زندگی می بینند ، تثبیت شده است.

مطالعه Deloitte ” آینده منابع انسانی – نگاهی اجمالی به آینده ” چهار سناریوی ممکن را برای پیش بینی چگونگی روند منابع انسانی در سال ۲۰۳۰ پیش بینی کرد.

قبل از اینکه بتوانید به ۵ نمونه بارگیری نمودار فرآیند HR به صورت رایگان و کاملاً قابل ویرایش دسترسی پیدا کنید ، اجازه دهید نگاهی به نکاتی از این گزارش جالب در مورد آینده فرآیندهای HR بپردازیم.

HR 4.0 یا بازگشت “بخش پرسنل” مدرسه قدیمی؟

توجه داشته باشید که ۴ سناریو که توسط مطالعه Deloitte به آنها اشاره شده است ، ممکن است از جهات مختلفی متفاوت باشند ، اما همه آنها میزان اتوماسیون شرکت را در نظر می گیرند.

این نمودار را که بخشی از گزارش است ، بررسی کنید و ۴ سناریو ممکن و ارتباط آنها با فناوری و نحوه ارتباط کارمندان با کارفرما را نشان می دهد:

Example flowchart HR

بیایید این را بهتر درک کنیم:

۱- HR 4.0

در این حالت ، بیشتر فرایندهای HR کاملاً خودکار هستند.

هدف شرکت ها این است که ضمن حفظ تیم های با انگیزه و سرمایه گذاری در یک رابطه سودمند هم برای کارفرمایان و هم برای کارکنان ، بهترین تلاش را برای جذب و حفظ بهترین استعداد انجام دهند.

۲- به ۱۹۸۴ خوش آمدید:

در اشاره به برادر بزرگ جورج اورول ، با هدف سنجش مداوم کارایی و بهره وری کارکنان ، سطح بالایی از اتوماسیون در فرآیندهای HR وجود خواهد داشت.

روابط بین شرکت و کارمندان صرفاً به تبادل نیروی کار برای پول کاهش می یابد و منجر به استفاده از راه حلهای استاندارد ، کم هزینه و کم ارزش منابع انسانی می شود.

جلد کتاب جورج اورول:

Example of Human Resources processes

منبع: Aujourdhui

۳- مدرسه قدیمی در دنیای مشترک جدید: مکتب قدیمی HR در یک دنیای جدید

در این سناریو ، تفاوت زیادی بین کار در یک شرکت یا شرکت دیگر وجود ندارد. این امر به دلیل رکود توسعه اقتصادی اتفاق می افتد و باعث می شود شرکت ها از سرمایه گذاری در منابع انسانی خودداری کنند.

۴- فقط موضوعات بشریت:

شرکت ها خود را در توسعه مشاغل شخصی کارمندان خود شریک می دانند. بازگشت به ارزشهای قدیمی ، همراه با دیدگاه اقتصادی مثبت ، منجر به فرآیندهای HR سفارشی می شود که در آن تعامل شخصی ارزش دارد.

آیا متوجه شده اید که در بیشتر سناریوها ، حتی اتوماسیون پایین (به جز “مدرسه قدیمی”) ، اتوماسیون فرایند به روشی مهم و با تأثیر زیادی بر مدیریت منابع انسانی وجود دارد؟

از این گذشته ، چگونه می توانید فرآیندهای منابع انسانی “شخصی” (سناریو “تنها اهمیت بشریت”) را بدون پایگاه داده مدیریت کنید تا عمیقاً با کارمندان خود بشناسید و با آنها به عنوان مشتری CRM رفتار کنید؟

بنابراین ، صرف نظر از این که کدام یک از این سناریوها را تلفیق کنید ، بسیار مهم است که شرکت شما بتواند به فرآیندهای خودکار تکیه کند.

در این زمینه ، ما ۵ نمونه از نمودارهای جریان فرآیند HR را برای شما انتخاب کرده ایم تا بتوانید آنها را بهتر بشناسید و آنها را در شرکت خود اتخاذ کنید.

۵ نمونه نمودار جریان نمودار فرآیند HR برای ویرایش و بارگیری

هر یک از نمونه های نمودار جریان HR که در زیر برای شما ارائه می دهیم در پلت فرم کد کم HEFLO BPM تهیه شده است.

مدل سازی و مستندات پردازش در این پلتفرم به سادگی با ثبت نام در این لینک رایگان است: می خواهم به صورت رایگان مدل سازی فرایندها را انجام دهم .

می توانید از هر کجا که هستید ، با ورود و رمز ورود به آن دسترسی پیدا کنید. رابط کاربری بسیار بصری و آسان برای استفاده ، با استفاده از سیستم کشیدن و رها کردن.

قبل از بررسی نمونه های نمودار نمودار فرآیند HR ، به این آموزش ویدیویی نگاهی بیندازید:https://www.youtube.com/watch؟v=Uk03beaptz8

۱- استخدام و انتخاب کارمندان

این یک نمونه نمودار نمودار HR است که به طور فزاینده ای برای سازمان ها استراتژیک است.

جذب افراد با استعدادی که مهارتهای لازم را برای تحقق کارهایی که منجر به دستیابی به اهداف تجاری شما خواهد شد ، کسب کرده اند بسیار مهم است.

در این زمینه ، خودکارسازی این فرآیند باعث می شود با هر فرآیند انتخاب جدید ، انتخاب و استخدام سریع تر ، ادعا و توانایی بهتر شود.

نمودار جریان منابع انسانی ما دارای ۳ خط است: متقاضی ، منابع انسانی و مدیر گروه.

این روند با پر کردن فرم متقاضی شروع می شود. این مرحله طی چندین مرحله انجام می شود ، که شامل تأیید مدیریتی ، تبلیغات خالی ، تجزیه و تحلیل و انتخاب رزومه ، مصاحبه ، تأیید نامزدها و حتی ایمیل استقبال می شود.

نمودار جریان این روند را مشاهده کنید:

Hiring Process - HR process flowchart example

با ثبت نام در این لینک به فرآیند دسترسی پیدا کنید: استخدام و انتخاب کارمندان


بیشتر بدانید: فرآیندهای HR: بیاموزید چگونه بهترین استعداد را استخدام کنید

۲- ادغام کارکنان جدید

یکی از پیچیده تر فرآیندهای منابع انسانی ، ادغام کارمندان جدید شامل کمتر از ۵ فرضیه به صورت موازی در حال انجام است و حداقل ۸ عامل مختلف را تحریک می کند.

به این نمونه نمودار نمودار جریان ادغام کارمندان نگاهی بیندازید:

Employee Onboarding - HR process flowchart example

از جمله فعالیت های لازم برای به درستی ادغام کارمند جدید ، می توانیم برجسته کنیم:

  • ثبت نام یکپارچه سازی کارمندان: مسئول همسان سازی کلیه فرآیندها ، از ابتدا تا پایان ، انجام وظایف در سایر بخش ها و افراد مسئول ، ایجاد اطلاعات در گردش تا نهایی شدن روند ادغام است.
  • مبلمان را تهیه کنید: این یک جزئیات مهم است به طوری که کارمند جدید احساس استقبال می کند و به سرعت در شرکت شرکت می کند. توجه به این نکته ضروری است که تیم زیرساختی مبلمان را ترتیب داده و نصب می کند ، اما این HR خواهد بود که تایید نهایی را انجام می دهد.
  • تأمین منابع ارتباطی: نصب خط تلفن و در نهایت در دسترس بودن تلفن هوشمند برای کارمند ، باید بخشی از روند ادغام باشد.
  • دسترسی و فراهم کردن دارایی های فناوری اطلاعات: اعطای لپ تاپ یا دسک تاپ ، تنظیم گذرواژه ها ، نصب آدرس وب و تنظیم سایر ابزارهایی که شرکت از آن استفاده می کند مانند کاربر شبکه ، دسترسی به سیستم اطلاعات ، اینترانت ، اسلک و موارد دیگر.
  • ادغام: این یکی از بخشهای اساسی روند ادغام یک همکار است. این کار را می توان از طریق یک تحلیلگر منابع انسانی انجام داد که تمام کارمندان شرکت دیگر یا حداقل کسانی که مستقیماً با تازه کار کار می کنند را معرفی می کند. راه دیگر برای انجام این کار ، مذاکرات ادغام است که گروه های کارمندان در یک توالی از برنامه های کوچک و برنامه ریزی شده قرار می گیرند.

جزئیات بیشتری را در مورد این مثال نمودار نمودار HR مشاهده کنید: ورود به سیستم کارمندان جدید نتایج آنها را تسریع می کند


از طریق این لینک به این فرآیند HR دسترسی پیدا کنید و به سادگی در ابزار ثبت نام کنید : ثبت نام و ادغام کارمندان جدید

۳- درخواست سفر

درخواست های سفر نیاز به تأیید متفاوت دارد ، هم از طرف بخش و هم مدیران مالی.

علاوه بر این ، ایده آل است که چندین گزینه بلیط بلیط هواپیما و هتل را نقل کنید و بودجه ارسال کنید تا توسط مدیر درخواست سفر ارزیابی شود.

با یادآوری اینکه در صورت رد بودجه ، روند کار به حوزه اداری باز می گردد که باید نقل قول های جدیدی ایجاد کند و پیشنهاد بودجه جدید را ارائه کند.

پس از بازگشت از سفر ، متقاضی هنوز مجبور به پرداخت بازپرداخت هزینه های دیگر است که می تواند از طریق نمونه دیگری از نمودار جریان HR انجام شود ، که در زیر مشاهده خواهیم کرد.

همه این جزئیات را بهتر بشناسید : کنترل بازپرداخت هزینه های سفر


مثال خوبی از این نمودار جریان فرآیند HR:

Travel Request - HR process flowchart example

برای استفاده یا ویرایش در حال حاضر به این نمودار گردشگر دسترسی پیدا کنید: درخواست سفر

۴- بازپرداخت هزینه ها

هربار که یک همکار سفر کاری را برای شرکت انجام می دهد ، یک سری هزینه ها مانند محل اقامت ، وعده های غذایی و مسافرت ، از جمله دیگر ، محقق می شود.

همچنین ، وقتی یک کارمند به دلایل دیگر ، مانند گرفتن مشتری برای ناهار ، شرکت در یک نمایشگاه تجاری یا هزینه سوخت ، هزینه های زیادی را متحمل می شود ، باید آنها را بازپرداخت کنید.

و کنترل و تصویب همه اینها روشی پیچیده است که شامل چندین بخش است.

حقیقت این است که ، در بیشتر موارد ، این کار از طریق ایمیل و ارسال فاکتور یا بدتر انجام می شود: از فرم های درخواستی کاغذ استفاده می شود که هفته ها طول می کشد تا توسط منابع مالی مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد قبل از انتشار منابع.

ایجاد یک جریان خودکار فرآیند برای این کار باعث می شود تا همه چیز سریعتر اتفاق بیفتد ، علاوه بر این امکان کنترل هزینه و تجزیه و تحلیل هزینه برای بررسی انحرافات یا روش هایی که می توانند هزینه ها را کاهش دهند ، فراهم می کند.

این سرعت می تواند باعث ایجاد انگیزه در کارمندان شما بخصوص در زمینه فروش شود ، جایی که بازپرداخت هزینه ها بطور گسترده استفاده می شود.

پیچیدگی این نمودار نمودار بازپرداخت هزینه HR را تجزیه و تحلیل کنید و تصور کنید که چگونه انجام این کار به صورت دستی تقریبا غیرممکن خواهد بود.

اتوماسیون یک فرایند برگشت ناپذیر است ، ببینید:

Expense Reimbursement - HR process flowchart example

همین حالا به این نمودار HR دسترسی پیدا کنید ، فقط روی سیستم عامل به صورت رایگان ثبت نام کنید: بازپرداخت هزینه

۵- روند خاتمه کارمندان

یکی از استرس زا ترین نمونه های نمودارهای منابع انسانی نمونه هایی است که به روند رها کردن کارمند اشاره می کند.

اخراج همیشه زمانی است که هر دو شرکت با مشکل روبرو می شوند و به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه ها با کاهش کارمندان هستند ، یا جایی که یک کارمند زیر استانداردهای سازمان عمل می کند.

بنابراین ، هرچه بیشتر بتوانید این فرایند را روان ، چابک و بدون سر و صدا یا تأخیر کنید ، بهتر می شوید.

به همین دلیل اتوماسیون فرایند خاتمه کارمندان به کار منابع انسانی کمک زیادی می کند. این امر همچنین از خطاهای محاسبه احتمالی و عدم موفقیت در جمع آوری اسناد جلوگیری می کند ، که حتی می تواند منجر به ضرر مالی یا دعاوی حقوقی علیه شرکت شود.

این فرایند ۳ مرحله اصلی را می طلبد که عبارتند از:

  • خاتمه کارمندان ، شامل گروه منابع انسانی ، مدیر بخش و کارمند.
  • از بین بردن دارایی های دسترسی و قطع ارتباط ، که شامل کارمندان میز خدمات و هماهنگ کننده سیستم است.
  • تأیید مالی ، مسئولیت بخش مالی.

به این مثال نمودار نمودار پردازش HR فرآیند HR Employee مراجعه کنید:

Termination Employment - HR process flowchart example

جزئیات بیشتر در مورد این فرآیند منابع انسانی را مشاهده کنید: چگونه فرایند خاتمه کارمندان را طراحی کنیم؟

به این نمونه نمودار نمودار جریان فرآیند HR به صورت رایگان دسترسی داشته باشید و آن را طبق دلخواه ویرایش کنید: فرآیند خاتمه کارمند.

استفاده از HEFLO آسان است ، نرم افزار BPM بصری به شما امکان می دهد تا به راحتی فرآیندها را ایجاد و خودکار کنید.

آیا شرکت شما قبلاً فرآیندهای HR را خودکار می کند؟ مزایای این کار چیست؟ در نظرات به ما بگویید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *