۴ مزایای توصیفات شغلی مؤثر

۴ مزایای توصیفات شغلی مؤثر


توسط کریس Ceplenski 5 نوامبر ۲۰۱۳
نوشتن توضیحات شغلی ممکن است کار سنگین به نظر برسد ، اما اگر به خوبی انجام شود ، می تواند مزایای بسیاری برای سازمان شما به همراه داشته باشد.

متأسفانه ، همه مدیران و شرکت های استخدام کننده برای توصیف شغلی که به خوبی توسعه یافته نیست ، ارزش قائل نیستند.

بنابراین ، درک این پاداشها – همراه با خطرات کاهش دهنده آنها در قوانین فدرال ، ایالتی و محلی – از توصیف شغلی کارآمد بسیار حائز اهمیت است. “ماری آن کندی در یک وبینار اخیر BLR به ما گفت.

برای توصیف شغل مؤثر ۴ مزیت اساسی وجود دارد:

۱) استخدام بهتر


توضیحات شغلی که به خوبی نوشته شده است به عنوان ابزاری ارتباطی در نظر گرفته می شود که هم به کارمندان و هم از نامزدها می تواند انتظارات مربوط به نقش ، وظایف اساسی آن و مهارت های لازم ، مدارک تحصیلی و تجربه نقش را به وضوح درک کنند.

با انجام این کار خوب می تواند استخدام داخلی و خارجی را بهبود ببخشد و با اطمینان از هماهنگی انتظارات کارمندان با انتظارات شغلی از آنچه که این نقش به دنبال دارد می تواند بهترین استعداد را حفظ و ایجاد انگیزه کند.

۲) داده جبران خسارت بهتر


در حالی که جبران مستقیم ممکن است در توضیحات شغل نباشد ، توضیحات شغل باید به شما امکان دهد تحقیق کنید تا ارزش بازار آن نقش را تعیین کنید. همچنین باید به HR کمک کند ارزش داخلی را نیز ارزیابی کند – ببیند که در مقایسه با سایر مشاغل چگونه در ساختار جبران خسارت شما جای می گیرد.

اگر به خوبی انجام شود ، توضیحات شغلی به HR کمک می کند تا ارزیابی کند که شغل در کدام ساختار موجود در دستمزد قرار دارد ، به گونه ای که هنگام پر کردن نقش ، نابرابری یا فشرده سازی ایجاد نمی کنید.

۳) انطباق حقوقی


در حالی که حفظ توضیحات شغلی طبق قانون الزامی نیست ، انجام این کار می تواند به سازمان شما کمک کند تا مطابق با بسیاری از قوانین موجود اشتغال باقی بماند. در اینجا چند مثال آورده شده است:

قانون استاندارد کار منصفانه. توضیحات شغلی شما می تواند به اطمینان از طبقه بندی صحیح نقش ها به عنوان معاف در مقابل غیر معافیت کمک کند ، که در این صورت بر صلاحیت اضافه کاری فرد که نقش را تأثیر می گذارد تأثیر می گذارد.


قانون پرداخت برابر سال ۱۹۶۳٫ این قانون با هدف از بین بردن نابرابری بر اساس جنسیت است. بدیهی است که توضیحات شغلی شما نباید نشانگر وجود اختلاف جنسیت یا تعصب باشد.


عنوان VII قانون حقوق مدنی سال ۱۹۶۴٫ این امر تبعیض غیرقانونی علیه هر فرد را در رابطه با استخدام ، جبران خسارت یا سایر شرایط ، شرایط و امتیازات اشتغال بر اساس نژاد ، رنگ ، مذهب ، جنس یا ملی منع می کند. با تطبیق بهترین کاندیداها بر اساس فاکتورهای مرتبط – همانطور که در توضیحات شغل ذکر شده است – می توانید بهتر اثبات کنید که تصمیمات اشتغال بر اساس توانایی انجام کار انجام می شود ، نه براساس عوامل غیرقانونی.


قانون ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA). شما همچنین با تشریح شرایط کار در توضیحات شغلی خود ، نحوه انجام ایمن کار را تعیین کردید. این همچنین فرصتی است برای توجه به این نکته که آیا کارمند نیاز به انجام فعالیت های خطرناک دارد یا خیر.


فرصت برابر اشتغال.

مطمئن باشید که توضیحات شغلی به شما امکان می دهد بدون اینکه گروه هایی از کاندیداهای احتمالی را ترک کنید ، یک روند مصاحبه و استخدام منصفانه انجام دهید.
تبعیض سن در قانون اشتغال. توضیحات شغلی نباید بر اساس سن و سال تبعیض قایل شوند ، مگر اینکه دلیل موجهی برای این کار وجود داشته باشد.
قانون آمریکایی های دارای معلولیت. توصیف شغل می تواند در تعیین کارکردهای اساسی شغل هنگام کار کردن در اسکان معقول برای افراد معلول ، یک مؤلفه اساسی باشد. شرح شغل باید مستقیماً کارکردهای اساسی و غیر ضروری شغلی را مشخص کند و برای صحت این نکته باید بطور دوره ای بررسی شود.


۴) برنامه ریزی مردم


برنامه ریزی افراد برای برنامه کاری شرکت بسیار مهم است. برای اجرای و سنجش موفقیت اهداف و اهداف سازمان ، مؤلفه های افراد ذیل بسیار حیاتی است:

Headcount – هر دو جریان و شکاف. لیست کاملی از توضیحات شغلی در سازمان ، تمام نقشهای سازمان را نشان می دهد ، بنابراین می تواند نشان دهد که چه نقشهایی پر نشده اند و به برنامه ریزی آینده کمک می کنند.


برنامه ریزی جانشینی. در توضیحات شغلی می توان به نقش موقعیت در سازمان و مسیر آینده شغلی اشاره کرد به گونه ای که استخدام در آینده منتظر نقش های آینده است. سپس مدیران استخدام می توانند نامزدی را نه تنها جای خالی فعلی مناسب بدانند بلکه متناسب بودن فرد را برای پیشرفت در آینده در نظر بگیرند.


آموزش ، توسعه و عملکرد. توصیف شغل را می توان با سیستم ارزیابی عملکرد هماهنگ کرد تا مناطقی را که نیاز به آموزش های اضافی دارند شناسایی کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *