۴ دلیل برتر برای HRIS نیاز دارید

۴ دلیل برتر برای HRIS نیاز دارید

به عنوان یک متخصص HR ، شما ممکن است اغلب احساس کنید که یک فرد بسیاری از افراد را انجام می دهد. خوب ، شما مطمئنا تنها نیستید.

اداره منابع انسانی هر شرکتی ، اعم از بزرگ یا کوچک ، به تعدادی از نقش های مهم ، که بسیاری از آنها کوچک ، اما هنوز هم برای صاف کردن عملیات ضروری هستند ، متهم می شود.

این مسئولیت ها می تواند شامل مواردی از قبیل تدوین سیاست های شرکت ، اطمینان از کارآمد بودن فرآیندهای تجاری ، اطمینان از صحت و صحت مدارک مناسب و در صورت وجود ممیزی ، استخدام و اخراج پرسنل و ارزیابی و ایجاد انگیزه برای کارکنان شرکت باشد. .

به منظور ترکیب مؤثر بخش انسانی HR با یک سیستم سازمانی مطمئن و کارآمد ، تعداد بیشتری از سازمانها در حال اجرای یک سیستم اطلاعاتی منابع انسانی (HRIS) ، نرم افزاری رایانه ای هستند که برای ساده سازی و سازماندهی کلیه عملکردهای HR یک سازمان استفاده می شود.

HRIS قادر است کلیه سوابق اشتغال را ذخیره کند و به کارفرمایان امکان دسترسی به معیارهای مدیریت عملکرد ، مزایا ، جبران خسارت و فعالیتهای پرسنلی را می دهد.

برخی از مهمترین دلایلی که شرکت شما ممکن است به HRIS احتیاج داشته باشد چیست؟

مدیریت زمان

البته یک چارچوب اولیه برای تنظیم و پیکربندی وجود دارد ، اما سپری کردن این زمان در جلو ارزش این تلاش را دارد. هنگامی که HRIS به نیازهای منابع انسانی خاص شما شخصی سازی شود ، به سرعت خواهید فهمید که زمان بیشتری برای کار خود به عنوان یک متخصص منابع انسانی دارید.

با داشتن HRIS ، شما یک مخزن برای همه سوابق ، اسناد و پرونده های خود بدست آورده اید ، و از آنجا که یک HRIS چنین دروازه بان کارآمد است ، به دلیل سازماندهی و ذخیره سازی اسناد شما به گونه ای که بتواند به راحتی بازیابی شود ، مدیریت بسیار ساده تر می شود. .

گزارش های عالی

یکی از بزرگترین مزایای HRIS ارائه ها و گزارش های شگفت انگیز است که می تواند برای شما ایجاد کند. از آنجا که تمام داده های مربوط به یک شرکت را در یک مکان ذخیره می کند ، کاربر قادر به ایجاد انواع چشمگیر گزارش های مفصلی است که شامل اطلاعاتی از قبیل:

فهرست فعلی شغل های شغلی ،

نسخه های الکترونیکی کلیه مدارک کارمندان ،

حقوق و غرامت تشویقی داده ها ،

نتایج ارزیابی سالانه عملکرد

و اقدامات انضباطی.

به عنوان مثال ، هنگامی که یک مدیر آماده استخدام کارمندان بیشتری است ، می تواند به سرعت HRIS را برای نامزدهای شغلی گذشته که مجموعه خاصی از مهارت ها را دارند جستجو کند.

استخدام

تعداد زیادی از سیستم های HRIS اکنون دارای رابط کاربری پیچیده ای هستند که توسط کارمندان فعلی و همچنین در خارج از کشور توسط نامزدهای احتمالی شغلی قابل استفاده در داخل است.

یکی دیگر از مزایای این نوع سیستم این است که به محض ارسال رزومه ها ، یک مدیر می تواند جستجوهای مفصلی را برای فیلتر کردن اطلاعات توسط محل نامزدها ، سطح آموزشی و مجموعه مهارت انجام دهد.

این نوع سیستم امکان ارسال رزومه و سایر اطلاعات مربوط به برنامه را فراهم می آورد تا بتواند به راحتی و به سرعت توسط تیم استخدام قابل دسترسی باشد.

سازمان

HRIS در خصوص سازماندهی مزایای کارمندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مشاغل قادر هستند کل سیستم مزایای کارمندان را ساده تر کنند ، به این معنی که کارمندان و استخدام های جدید می توانند به صورت الکترونیکی در برنامه های مزایا ثبت نام کرده و برای به روزرسانی و نظارت بر پوشش فعلی خود وارد سیستم شوند.

این روش “خدمات شخصی” موجب صرفه جویی در وقت و هزینه در صفحه می شود.

اکنون باید مشخص شود که اگر شما در پی اجرای سیستم اطلاعات منابع انسانی نبوده اید ، وقت آن رسیده است.

این روش هوشمندانه برای صرفه جویی در وقت ، سازماندهی سوابق خود ، ماندن در بالاترین عملکرد کارمندان و معرفی مناسب ترین استخدام های جدید برای تیم شماست.

در حالی که تلاش برای تنظیم و پیکربندی در ابتدا انجام می شود ، در سال آینده به شما در جلوه های کارآمد و صرفه جویی در زمان پاداش می دهید

ترجمه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *