یادگیری بخشی از کار روزمره

یادگیری بخشی از کار روزمره

از آنجا که اتوماسیون ، هوش مصنوعی و الگوهای جدید شغلی دنیای تجارت را پیکربندی می کنند ، یادگیری مادام العمر به عنوان یک ضرورت اقتصادی پذیرفته شده است. اکنون هشتاد درصد مدیران عامل معتقدند نیاز به مهارت های جدید بزرگترین چالش در تجارت آنها است.

در حال حاضر برای کارمندان ، تحقیقات نشان می دهد که فرصت های توسعه به دومین عامل مهم در شادی محیط کار (بعد از ماهیت کار خود) تبدیل شده است. در اساسی ترین سطح ، ما یک گونه نوتنیک هستیم که با یک غریزه متولد شده ایم تا در تمام زندگی یاد بگیریم. بنابراین معقول است که در محل کار ما به طور مداوم به دنبال راه هایی برای انجام بهتر کارها هستیم. در واقع ، جنبش رشد فکر بر اساس این نیاز انسانی استوار است.

و در حالی که استخدام یک بازی گران و جمع صفر است (اگر شرکت A ستاره شود ، شرکت B این کار را نمی کند) ، یادگیری یک افزایش اوج است که همه قایق ها را بلند می کند.

با این حال ، فوریت کار به طور همواره لوکس بودن یادگیری را بر هم می زند. مطالعه‌ای که اخیراً با LinkedIn انجام دادیم ، نشان داد که کارمندان یک سوم از روز خود را از طریق ایمیلهایی که هیچ ارتباطی با شغلشان ندارد ، هدر می دهند.

پورتال یادگیری شرکتی سنتی (سیستم مدیریت یادگیری) به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد (غیر از آموزش اجباری اجباری) و اغلب برای یافتن آنچه نیاز دارید کلیک های زیادی انجام می دهد. بنابراین یادگیری به پایان می رسد – آگاهانه و ناخودآگاه – به ربع مهم اما نه فوری ماتریس ۲ × ۲ آیزنهاور. به طور متوسط ​​، کارگران دانش روزانه فقط پنج دقیقه برای یادگیری رسمی اختصاص می دهند. همه ما خیلی درگیر جریان غیرقابل توصیف کار هستیم.

بنابراین ، این سؤال مطرح می شود: چگونه می توانیم یادگیری را بخشی از جریان قدرتمند گردش کار روزانه قرار دهیم؟ ما معتقدیم راهی وجود دارد ، یک الگوی جدید ، که جوش “یادگیری در جریان کار” را ابداع کرد.

جریان کار دقیقاً چیست؟

البته تجربه همه افراد در کار متفاوت است ، اما مشترکات گسترده ای در بین کارمندان دانش وجود دارد: ۷۸۰ میلیون نفر از آنها وجود دارد و هر روز ۶٫۵ ساعت در مقابل یک کامپیوتر می نشینند. به ویژه ، آنها ۲۸٪ از وقت خود را در ایمیل ، ۱۹٪ از وقت خود را برای جمع آوری اطلاعات (جستجوی داده ها) و ۱۴٪ از وقت خود برای برقراری ارتباط در داخل (در جلسات رسمی و غیر رسمی) می گذرانند. این سه فعالیت ترکیبی ۶۱٪ از کل زمان کار را برای این جمعیت گسترده تشکیل می دهند.

این امر منطقی است که دانشمندان دانشجویی باید اینقدر وقت را صرف جذب و انتشار اطلاعات کنند. یافتن داده ها ، حقایق ، اطلاعات و بینش ها و سپس به اشتراک گذاری آن با دیگران ، یک فعالیت روزانه برای اکثر ما است. در حقیقت ، ۳۸٪ از مطالبی که بصورت آنلاین به اشتراک گذاشته می شوند ، آموزشی یا اطلاع رسانی هستند.

یادگیری در جریان کار یک ایده جدید است: آن را تشخیص می دهد که برای یادگیری واقعاً باید اتفاق بیفتد ، باید در کنار هم قرار بگیرد و خود را با روزهای کاری و زندگی کار تراز کند.

به جای اینکه به یادگیری شرکتی به عنوان یک مقصد فکر کنیم ، اکنون به چیزی تبدیل شده است که به ما می رسد. از طریق تفکر طراحی خوب و فناوری پیشرفته ، می توانیم راه حل ها و تجربیاتی بسازیم که یادگیری را تقریباً نامرئی در مشاغل خود قرار دهیم می توان استدلال کرد که Google و YouTube دو سریعترین سیستم عامل “یادگیری در جریان” هستند ، که اکنون ما آنها را اعطا می کنیم.

بنابراین ، چگونه می توانیم از جریان کار برای هدایت یادگیری استفاده کنیم؟ ما ابتدا این کار را از منظر فرد (از پایین به بالا) و سپس از دید شرکت (بالا به پایین) بررسی خواهیم کرد.

یادگیری پایین

چه کاری ممکن است شما به عنوان یک فرد با اشتها برای یادگیری ، برای یادگیری در جریان کار انجام دهید؟ در اینجا اقدامات عملی شما می توانید امروز انجام دهید:

فراشناخت و ذهن آگاهی را تمرین کنید. با توجه به شغل روزانه خود آگاه باشید و حضور داشته باشید. فواید زیادی برای این امر وجود دارد که یکی از آنها افزایش توانایی یادگیری و توسعه است. به عنوان مثال ، فقط با یک کارشناس تهیه و مذاکره در این مذاکره شرکت نکنید. با تعامل با او تاکتیک ها و فنون او را یاد بگیرید و یاد بگیرید.

در مورد ویژگی های محصول از مدیران محصول سؤال کنید. از افراد فروش در مورد روند صنعت سؤال کنید. از همتایان خود در مورد مهارتهای ارائه خود بازخورد بخواهید. این نوع سوالات تجربیات یادگیری است و بیشتر همسالان دوست دارند آنچه را که می دانند به شما بگویند.

یک لیست برای یادگیری حفظ کنید. شما هر روز فرصت های یادگیری زیادی را تجربه می کنید ، و با درجه فراشناختی ، متوجه تعداد بیشتری از آنها خواهید شد. شما اغلب مجبور هستید به آنها اجازه دهید در حال حاضر بگذرند زیرا شما مشغول انجام کار دیگری هستید.

اما این بدان معنا نیست که باید فرصت را هدر دهید. لیستی از مفاهیم ، افکار ، شیوه ها و واژگان را که می خواهید کاوش کنید بنویسید ، آنها را در مرورگر خود علامت گذاری کنید و آنها را به لیست خود اضافه کنید. بعداً می توانید وقتی که چند لحظه برای تأمل داشته باشید ، آنها را کشف کنید. در مورد من (جاش) ، من مرتباً مشغول نشانه گذاری مواردی هستم که می خواهم یاد بگیرم ، و به محض اینکه یک لحظه یدکی را پیدا کنم (اغلب اواخر روز که خسته ام) ، مقاله را می خوانم ، نسخه ی نمایشی را کاوش کردم ، یا فقط به اطراف بزنید و با کاری که همیشه دوست داشتم بهتر انجام دهم بازی کنید.

این یک تجربه شخصی و پاداش دهنده است ، و همه ما زمانهایی داریم (از جمله رفت و آمد) که فقط احساس درست انجام آن است.

در هنگام کار از نکات مربوط به فناوری استفاده کنید. نکات فنی از امثال کاوش Google در Google Docs می توانند در زمینه تحقیق یا پیشنهادات مربوط به زمینه برای قالب بندی یا تجزیه و تحلیل به شما کمک کنند.

این نوع توصیه های خطی از روزهای اول دستیار بدنام مایکروسافت آفیس ، کلیپ کاغذی متحرک ، “کلیپی” بهبود یافته است. اما برای یادگیری هر چیزی از آنها باید برای چنین توصیه‌هایی آماده باشید. موارد دیگری نیز وجود دارد که ابزارهایی مانند Microsoft Teams و Slack در کار رایج تر می شوند.

زمان یادگیری اختصاصی را در برنامه کاری خود تقویم کنید. بگذارید همکاران بدانند یادگیری برای شما چقدر مهم است. با نسبت معقول هفته کاری خود موافقت کنید که می تواند برای یادگیری (یک ساعت بگوید) با مدیر خود اختصاص دهید. سپس جعبه زمانی آن را ببندید و به آن بچسبانید.

در تعداد کمی از خبرنامه های با کیفیت بالا و با کیفیت بالا مشترک شوید. آنها را با احتیاط انتخاب کنید تا با نقش ، صنعت و شخصیت خود متناسب باشید. در پایان ، بسیاری از اینها هم عالی و هم مرتبط خواهند بود. از بقیه جدا شوید.

در یک کانال یادگیری که در واقع کار اتفاق می افتد ، به طور فعال ، ماهرانه و بطور جدی مشارکت کنید. کار در مکانهای مختلف برای شرکتهای مختلف اتفاق می افتد ، اما نمونه هایی که بیشتر می شنویم مربوط به افرادی است که از SharePoint ، Slack و Teams استفاده می کنند.

اگر شرکت شما کانال یادگیری ندارد ، یکی از آنها را ایجاد کنید. وقتی چیزهای جدید و جالب را با همکاران در این سیستم عامل ها به اشتراک می گذارید ، فقط یک نشانی اینترنتی را جایگذاری نکنید. به افراد کمک کنید تا درک کنند که چرا شما آن را به اشتراک می گذارید ، مواردی را که مربوط به آن است و چرا مهم است از یک محتوای محتوا باز کنید. برای چه کسی اهمیت بیشتری دارد: برچسب ها را بگذارید و فقط کسانی که واقعاً از آنها سود می برند ، سود ببرند. این امر نه تنها به دیگران كمك می كند و هم به سود شما می باشد ، بلكه یادگیری شما را نیز تسریع می كند.

آموزش از بالا به پایین

وقتی از رهبران منابع انسانی سؤال می کنید که چگونه برنامه ریزی برای ایجاد مهارت های جدید برای آینده دارند ، تقریباً دو سوم آنها می گویند که برای مهارت های جدید مورد نیاز خود بیرون می روند و استخدام می شوند.

این پرهزینه است: یکی از مراجعان ما دریافت که مهارت ساخت فنی در داخل را شش برابر ارزان تر از آنچه برای استخدام آنها از بازار کار است ارزان می کند.

بنابراین چگونه شرکت ها می توانند از پیشرفت کار برای رشد مهارت های نیروی کار خود استفاده کنند؟ البته بسیاری از خصوصیات شرکتهای بزرگ یادگیری را مهار می کند ، اما برخی دیگر می توانند برای کاتالیز کردن آن مورد استفاده قرار گیرند. این بخش مخصوصاً برای رهبران تجاری است که مایل به بالا بردن توانایی نیروی کار خود ، سیستم ها ، فرایندها و فرهنگ را تغییر می دهند.

اطمینان حاصل کنید که سیستم های دانش شرکت دقیق و آسان برای استفاده هستند. کارمندان شما دائما به دنبال اطلاعات هستند و به احتمال زیاد آنها به دنبال پاسخ به Google و YouTube می روند. بپذیرید که این واقعیت است ، بلکه مدتی را در زمینه اصلاح و اصلاح سیستمهای داخلی که باید سریع تر و مفیدتر شوید ، صرف کنید.

اگر وب سایت قدیمی و درهم و برهمی از اطلاعات ضعیف دارید ، صرفاً هزینه شرکت شما را هزینه می کند و ساختن یک درگاه شرکتی آسانتر از همیشه است. نتایج جستجو باید مفید باشد – این به راحتی گفته می شود اما به ندرت انجام می شود – این امر مستلزم آن است که محتوای شما به خوبی نشاندار و نگهداری شود. برای تمیز کردن آن ، یک پروژه را با IT شروع کنید و از اینکه چقدر سریع دوباره مفید می شود تعجب خواهید کرد.

محتوای داخلی را به اشتراک بگذارید. اکنون می توان از فن آوری برای مهار یادگیری ارگانیک که در یک قسمت از شرکت اتفاق می افتد استفاده کرد و مزایای آن را در سازمان گسترده تر مقیاس کرد.

به عنوان مثال ، مقاله ای درباره مذاکره درباره قراردادهای پیچیده تجاری که بین دو مدیر حساب در یک پلتفرم به اشتراک گذاشته شده است ، می تواند به صورت الگوریتمی با استفاده از برچسب گذاری ، برچسب گذاری و توزیع مجدد در یک جمعیت فروش گسترده تر ، توزیع شود.

API های اهرمی برای آوردن محتوا به محیط کار. به لطف پیشرفت اقتصاد API ، ادغام در جریان کار هرگز آسانتر نبوده است. اكنون بیشتر نرم افزارها با قابلیت تعامل در ذهن ساخته شده اند كه غالباً از طریق API تحویل داده می شوند. Slack ، Teams و Atlassian برای نامگذاری تنها چند سیستم عامل ، API های باز دارند.

این بدان معنی است که محتوای یادگیری مربوطه می تواند با استفاده از فن آوری های یکپارچه مانند Zapier ، IFTTT یا API های محور یادگیری در روز کارمندان قرار بگیرد.

یک کانال را در نرم افزار ارتباطات شرکت خود به یادگیری اختصاص دهید. یک فضای آنلاین اختصاصی برای یادگیری ایجاد کنید و آن را با کمک های معنادار از رهبران کسب و کار ارتقا دهید. اشتراک کنندگان و تأثیر گذاران به طور طبیعی فعال را برای ارسال و تبلیغ محتوای جدید ترغیب کنید. اگر این مشارکتها از صدر سازمان شما باشد ، این پیام که یادگیری ضروری است ، بلندتر و واضح تر خواهد شد.

یک رابط مکالمه یا گپ را در نظر بگیرید. اضافه کردن یک لایه چت در بالای نرم افزار گردش کار اصلی راهی ساده و مؤثر برای یادگیری جفت با کار است. چت بابات هرچه باهوش تر باشد – یعنی مربوط به آنچه در واقع در آنجا اتفاق می افتد و سپس در جریان کار قرار می گیرد – احساس کمتری نسبت به آن خواهد داشت و سودمندتر خواهد بود.

یادگیری را در صندوق ورودی قرار دهید. ایمیل هنوز یکی از مؤلفه های اصلی روز کارگر دانش است و یکی از تنها ارزهای رایج برای ارتباطات خارجی است. بنابراین ، اگرچه این یک راه حل غافلگیرانه است ، استفاده کم از ایمیل های شخصی ممکن است کارآمدترین و مؤثرترین راه برای یادگیری در روزهای کاری کارکنان شما باشد.

۹۴٪ از مدیران تجارت بیش از هر قالب دیگر از طریق ایمیل اخبار دریافت می کنند. چرا یادگیری باید متفاوت باشد؟ با افزایش ضوابط مربوط به حریم خصوصی ، مانند آیین نامه حفاظت از داده های عمومی اتحادیه اروپا (صندوق ورودی جهانی) – صندوق های صندوق پستی کمتر به هم ریخته می شوند و نامه های پست الکترونیکی متناسب با ارزش تر می شوند.

آنچه رهبران یادگیری شرکتی فکر می کنند

مفهوم یادگیری در جریان کار با افسران ارشد یادگیری در سراسر جهان طنین انداز شده است. صنعت یادگیری شرکتی ۳۶۰ میلیارد دلاری معمولاً در سایه سایر جنبه های “پر زرق و برق” تر تجارت انجام می شود ، عمدتاً به دلیل اثبات تأثیر برنامه های یادگیری خاص دشوار است (گرچه مزایای آموزش به طور کلی برای افراد و جامعه فراتر از شک نیست) . اما ممکن است این شرکت با شروع جدی تر شدن مشارکت و رفاه کارکنان ، تغییر کند.

در اینجا سه ​​دیدگاه از رهبران یادگیری که قالب را می شکنند:

Ann Schulte ، مدیر ارشد یادگیری در Procter & Gamble (P&G) ، توضیح می دهد که چرا یادگیری در سال ۲۰۱۹ مهمتر از همیشه است ، و چگونه استراتژی این شرکت این موضوع را منعکس می کند: “در P&G ، ما معتقدیم که” سریعترین یادگیرنده پیروز می شود “زیرا ما شاهد این هستیم که بازارهای نامشخص و در حال تغییر که آزمایش ، بازخورد چرخه سریع و توانایی تطبیق ضرورت های رقابتی هستند – و همه به یادگیری نیاز دارند. برای کمک به مردم ما در یادگیری سریعتر ، ما در ایجاد اختلال در نحوه مدیریت یادگیری و توسعه برای تمرکز بیشتر بر زمینه کار فوری و نیازهای شخصی با فراهم کردن دسترسی آسان به اطلاعات ، کمکهای پشتیبانی عملکرد و آموزش هایی با دقت مراقب سازی که مرتبط است را مختل می کنیم. برای کار.”

هلن سمیت ، مدیر آموزش و طراحی دیجیتالی گروه در Sainsbury ، تأکید می کند که اهمیت تفکر طراحی در تدوین راه حل صحیح یادگیری شرکتی است: “اغلب ، فرصت های یادگیری و استقرار فناوری بر اساس آنچه گروه های متمرکز فکر می کنند مفید هستند ، یا بر اساس آنچه امکان پذیر است ، نه آنچه که در واقع کسی را قادر می سازد کاری بهتر یا متفاوت تر در محل کار انجام دهد. برای غلبه بر این ، مهم است که ما بیشتر وقت خود را به عنوان یادگیرنده های یادگیرنده صرف درک واقعیت های عملی کار روزانه برای مردم ، و اطمینان حاصل شود که محصولات و خدمات ما با آن واقعیت ها هماهنگ هستند.

الیزابتتا گالی ، رئیس جهانی دانش ، توسعه و مدیریت استعدادها در بانکو سانتاندر ، پیشنهاد می کند که شرکت ها برای الهام گرفتن از نرم افزار مصرف کننده استفاده کنند: “کارمندان برای برآورده کردن حس کنجکاوی خود ، درست در هنگام نیاز از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند و در اوقات فراغت جستجو می کنند. این دقیقاً باید در کار باشد. ما باید تجارب یادگیری شرکتی را ایجاد کنیم تا با تجارب درجه مصرف کننده مطابقت داشته باشد. این چشم انداز ما است: ایجاد یک اکوسیستم یادگیری در جریان کار و تبدیل شدن به یک سازمان یادگیری ، که نیروی کار آن در زمان واقعی توانمند است. “

یادگیری در جریان کار یکی از قدرتمندترین اهرمهایی است که امروزه در اختیار رهبران تجارت است. ما معتقدیم که هر سازمانی می تواند از این الگوی جدید سود ببرد. این موج بعدی نوآوری هیجان انگیز است ، که مدت زمان طولانی است. اطمینان حاصل کنید که شما و شرکت خود در بحران آن هستید.

Making Learning a Part of Everyday Work

February 19, 2019

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *