چگونه می توان تأثیر خود را در محل کار افزایش داد

چگونه می توان تأثیر خود را در محل کار افزایش داد

برای اینکه در سازمانها امروز موثر باشید ، باید بتوانید روی مردم تأثیر بگذارید. عنوان شما به تنهایی همیشه کافی نیست تا دیگران را تغییر دهد ، و همچنین همیشه یک موقعیت رسمی ندارید. بنابراین ، بهترین راه برای قرار دادن خود به عنوان یک رهبر غیررسمی چیست؟

چگونه شما همكاران را ترغيب مي كنيد تا از ابتكارات خود حمايت كنند و عقايد خود را اتخاذ كنند؟ چگونه می توانید به فردی بروید که دیگران به دنبال راهنمایی و مشاوره متخصص هستند؟

آنچه کارشناسان می گویند


دوری کلارک ، نویسنده کتاب “کارآفرینی شما” می گوید ، تأثیر در محیط کار “ارزش واضحی دارد”. “شما کارهای بیشتری انجام می دهید و پروژه های مورد نظر خود را بر عهده دارید و مسئول آن هستید.” این بدان معنی است که “احتمالاً بیشتر مورد توجه قرار می گیرید ، ارتقا می یابید و افزایش می یابید.” به نیک مورگان ، نویسنده کتاب Power Cues. وی گفت: “تأثیرگذاری بر دیگران هرگز دشوار نیست ، زیرا آنها هرگز پریشان نمی شوند.” “اضافه بار اطلاعات و سرعت زندگی دیجیتالی ما [منجر به فاصله های محدود توجه] شده است.” و با این وجود ، “این مهمتر از همیشه مهم است که بتوانیم نفوذ را تحت تأثیر قرار دهیم ، به دلیل فشار زیاد در نتیجه گرفتن”. به رویکرد شما در اینجا چند نکته وجود دارد.

ایجاد اتصالات


کلارک می گوید: این یک مسابقه محبوبیت دبیرستان نیست بلکه “در یک سطح اساسی ، یکی از دلایلی که مردم کارهایی را برای شما انجام می دهند” – ایده شما را پشتیبانی می کنند ، یا بودجه شما را تصویب می کنند – “به این دلیل است که شما را دوست دارند”.

لازم نیست شما “فرد بسیار جذاب اتاق” باشید و یا اطمینان حاصل کنید که “همه توسط کاریزم شما منفجر شده اند.” شما فقط باید با همکاران خود رابطه خوبی داشته باشید. البته این به طور مستقیم تحت تأثیر قرار نمی گیرد ، اما این باعث می شود که “این احتمال وجود داشته باشد که دیگران حداقل شما را بشنوند.” بنابراین ، روی پرورش ارتباطات شخصی با همکاران خود کار کنید و به آنها اجازه دهید تا شما را بشناسند. “به این ترتیب ، آنها نیت و انگیزه های منفی را به شما نشان نمی دهند.”

قبل از تلاش برای ترغیب گوش کنید


بهترین راه برای همکاران اصلی برای حمایت از شما و دستور کار شما ، احساس شنیدن آنهاست. با توجه به توجه بی طرفانه خود در موقعیت های یک به یک به آنها توجه کنید.

مورگان می گوید: “اکثر ما با یک لیست انجام کارها در حال حرکت در سرمان هستیم.” ما برای دسترسی به تلفن هایمان کاملاً ایمن ، مشغول یا آماده هستیم. درعوض ، شما باید “نظم و تمركز تمركز را تمرین كنید.”

برای این كار ، “بدن خود را به سمت شخص دیگر بچرخانید ، در جای خود فریز كنید و گوش دهید.” كلارك موافق است: “بخش بزرگی از نارضایتی در محل كار افراد احساس بی احترامی می كنند و آنها صداها شنیده نمی شوند. “بنابراین ، از همکاران بخواهید تا دیدگاه ها و توصیه های آنها را مطرح کنند.

به زبان بدن خود توجه کنید (و لحن خود را)
مورگان می گوید ، مردم دائماً ارزیابی می کنند که آیا به شما اعتماد دارند یا نه. “[ما] سخت است که می توانیم این سؤال را بپرسیم ،” آیا این شخص دوست یا دشمن است؟

آیا این شخص در تلاش است تا من را تحت الشعاع قرار دهد یا ما در یک طرف هستیم؟ “” زبان بدن شما برای انتقال پیام درست بسیار مهم است. ایستادن مستقیم با شانه های خود ، به شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس و فرماندهی بیشتری روبرو شوید.

شل شدن و نگاه کردن به پاهای شما اثر متضادی دارد. مورگان می گوید: “هنگامی که وضعیت [سقوط] مشخصی را اتخاذ می کنید ، به صورت تابع فکر می کنید و به صورت زیرین صحبت می کنید ، و این احتمال را بیشتر می کند که معتبرتر به نظر برسید ، افزایش می یابد.” مثلاً بگویید که شما با یک همکار ملاقات دارید که از بخش دیگری آن را خوب نمی شناسید.

مورگان به شما می گوید با نگه داشتن بازوها خالی نشده ، دستان را در کنار خود ، و “تنه خود را باز کنید و به طرف دیگر اشاره کنید” به شما سیگنال بدهد. “او همچنین توصیه می کند که” صدای خود را کمی پایین تر از چیزی که معمولاً انجام می دهید “بکشید. برای اتصال قدرت “این برای کار مفید است زیرا اثر عصبی را خنثی می کند ، و این باعث می شود صدای شما بیشتر شود.”

توسعه تخصص


کلارک می گوید ، راه دیگر برای افزایش تأثیرگذاری شما در محل کار ، “دیده شدن به عنوان یک متخصص شناخته شده” در صنعت یا سازمان شما است. این یک شبه اتفاق نمی افتد ، اما می توانید برای توسعه تخصص و دانش تخصصی تجارت گام بردارید.

او پیشنهاد می کند که با حضور منظم در کنفرانس های صنعت ، ثبت نام در یک کلاس یا برنامه صدور گواهینامه خاص ، یا ایفای نقش رهبری در یک سازمان حرفه ای مربوطه ، خود را در حوزه موضوع خود فرو کنید.

او می گوید: “این علائم قابل مشاهده و عمومی است” که شما به روز و آگاه هستید. دانش خود را تحت پوشش قرار ندهید. “وبلاگ نویسی در مورد موضوع خود در LinkedIn یا خبرنامه شرکت شما” روش دیگری برای نشان دادن آنچه می دانید است.

نقشه یک استراتژی


وقتی نوبت به تأثیرگذاری تأثیرگذاری برای ایجاد یک ابتکار یا ایده خاص رسیده است ، استراتژیک باشید. کلارک برای هدایت تبلیغات خود توصیه می کند یک “نقشه قدرت” ایجاد کنید. او می گوید: “یک تصمیم گیری تصمیم گیرندگان در رابطه با مسئله شما ایجاد کنید.” همانطور که سطح را طی می کنید ، “از خود بپرسید ،‘ آیا می توانم مستقیم بر این شخص تأثیر بگذارم؟

اگر نه ، چه کسی می توانم روی چه کسی تأثیر بگذارم؟ ” او می گوید: “وضعیت جنگ بازی است.” “چه کسی ممکن است از برنامه های شما تهدید شود ، و چگونه می توانید آنها را به سمت خود ببرید؟” شما در حال برنامه ریزی نیستید. شما در حال استراتژی هستید.

آنچه را که می خواهند به مردم بدهید


شما می توانید تأثیر خود را بر روی یک موضوع خاص با چارچوب اصیل آن به عنوان منافع افرادی که می خواهید از طرف شما باشند ، افزایش دهید. نیازها ، دیدگاهها و مزایای هر یک از ذینفعان را در نظر بگیرید. مورگان می گوید: “تکالیف خود را انجام دهید تا بدانید که چه چیزی برای شنیدن نیاز دارند و چه چیزی توجه آنها را به خود جلب می کند.”

برای هر شخص ، “اطمینان حاصل کنید که به سؤال پاسخ می دهید ،” چه چیزی برای من وجود دارد؟ “او همچنین توصیه می کند در مورد چگونگی یک ایده” به نفع سازمان “به طور کلی صحبت کنید.

او می گوید: “از کلمه” ما “استفاده کنید ، همانطور که در” ما ارزش آن را می بینیم “. کلارک موافقت می کند “اگر پیشنهاد شما اساساً علاقه مند باشد ، افراد خط نخواهند آمد.”

اصول برای به یاد آوردن

انجام دادن:

ارتباطات شخصی خود را با همکاران خود پرورش دهید تا هنگام تلاش برای تأثیرگذاری بر آنها ، قصد مثبت داشته باشید.
برای همکاران خود روشن کنید که به نظرات آنها اهمیت می دهید.
با شرکت در کنفرانسها یا با ایفای نقش رهبری در یک سازمان حرفه ای ، پیشرفت مهارت را انجام دهید.


نکن:

نگران باشید که تلاش های شما برای جابجایی دستکاری می شود. شما استراتژیک هستید.
وقتی صحبت می کنید ایستادن مستقیم با شانه های خود به شما کمک می کند تا با اعتماد به نفس و فرماندهی بیشتری روبرو شوید.


از “من” خیلی زیاد استفاده کنید در جستجوی تأثیرگذاری ، در مورد چگونگی بهره بردن از ایده های شما برای کل سازمان و چگونگی “ما” ارزش دیدن صحبت کنید.


مطالعه مورد شماره ۱:

در جریان بمانید و با همکاران خود روابط برقرار کنید تا بفهمید چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در آنها می شود
مارسی شیندر ، مدیر ارشد بازاریابی در بازار کار ، شرکت مستقر در نیویورک که به مشاغل کمک می کند تا آزادکاران و مشاوران خود را مدیریت کنند ، پیش از این که حتی کار را شروع کند ، در تلاش بود تا خودش را به عنوان یکی از اعضای تأثیرگذار تیم تأسیس کند.

قبل از روز اول کار ، او ترتیب داد تا با چندین همکار برای کافه های غیر رسمی و ناهار ملاقات کند – جلسات یک به یک که “شخصی تر ، ساختاری کمتری بودند و به ما اجازه می دادند تا گزارش را ایجاد کنیم.” “من با یک برنامه گوش دادن شروع کردم. او توضیح می دهد.

من می خواستم یاد بگیرم: اهداف آنها چیست؟ چه چیزی برای آنها مهم است؟ فکر می کنند کار در این شرکت چیست؟ و آنها می خواهند چه کاری انجام دهند؟ “

مارسی مطمئن شد که زبان بدن او اعلام کرده است که کاملاً روی این گفتگوها تمرکز دارد. او مستقیم نشسته ، تماس چشمی برقرار کرد ، و باز و درگیر به نظر رسید. او می گوید: “زبان بدن بسیار مهم است – ما از فروشندگان آن را مربی می کنیم.” “من سعی کردم با هدف گوش کنم.”

آن جلسات اولیه به او اجازه می داد تا دیدگاه ها ، شخصیت ها و انگیزه های همکارانش را درک کند ، که وقتی او به تازگی ایده ای برای اصلاح مجدد وب سایت شرکت پیدا کرد ، مفید واقع شد و به حمایت از آنها نیاز داشت.

با تشکر از مکالمات اولیه یک به یک ، او می تواند قدم های خود را برای هر فرد تنظیم کند. به عنوان مثال ، با استفان دیویت ، مدیرعامل ، وی در مورد دیدگاه این شرکت صحبت کرد.

با جف والد ، رئیس جمهور و COO ، یک اندیشمند تحلیلی ، او با معیارها شروع کرد. و به همراه رئیس ارشد مشتری ، او روی مشتری متمرکز شد.

او می گوید: “این همان داستان است ، فقط با تأكید متفاوت.” تلاشهایش پرداخت شد وب سایت جدید Market Market امسال بهار زندگی می کند.

راه دیگر که مارسی تأثیر خود را افزایش می دهد با به روز ماندن در روندها و اخبار صنعت است. او می گوید: “من ۲۵٪ از وقتم را صرف صحبت کردن با مشتری ها ، سایر مسئولان ارشد بازاریابی ، افراد در هیئت مدیره شرکت ها ، مشتریان بالقوه و مربی کردن جوانان می کنم.” “با انجام این کار ، من آگاه می شوم و انگشت خود را روی نبض آنچه اتفاق می افتد فراتر از چهار دیوار این شرکت است.”

مطالعه موردی شماره ۲:

پیامی را ایجاد کنید که طنین انداز باشد و مسیری را برای دیگران مبدل سازد
جورج گالگوس ، مدیر عامل شرکت Jitterbit ، ارائه دهنده نرم افزار ادغام داده مستقر در اوکلند ، کالیفرنیا ، یک رهبر از بالا به پایین نیست. او می گوید: “این راه من یا بزرگراه نیست”. “من می خواهم مردم احساس کنند که صدا دارند و بخشی از فرایند تصمیم گیری هستند.”

در سال ۲۰۱۱ ، هنگامی که Gallegos برای اولین بار در Jitterbit شروع به کار کرد ، این شرکت حدود ۵۰ مشتری داشت. جورج می دانست که آینده این شرکت در ابر است ، اما “این سرزمین جدید بود ، و این یک چالش بود” ، او به یاد می آورد.

“این امر مستلزم منحرف شدن منابع مهندسی و آسایش سرمایه گذاران از این امر بود ، و ما باید اطمینان حاصل كردیم كه بازاریابی می تواند بفهمد كه ما چگونه می خواهیم خودمان را دوباره تسویه كنیم.”

جورج شروع به استراتژی كردن درباره چگونگی حمایت از این تغییر كرد. سخت ترین فروش “جف” – رهبر ارشد فناوری Jitterbit – بود که نسبت به ابر شک داشت.

جورج در شخصیت شخصی جف تأمل کرد تا بتواند پیامی را که با او طنین انداز است ، طراحی کند. او می گوید: “من می دانستم كه او به موفقیت مشتری اشتیاق دارد و او نیز مانند من از نفرت از دست دادن متنفر است.” “بنابراین من می دانستم که باید با حفظ وضع موجود ، جف را به چالش هایی که با آن روبرو بودیم ، ببخشد.

جورج جف را به یک جلسه دو روزه با یک مشتری بالقوه Jitterbit آورد. جورج می گوید: “من او را به سنگرها آوردم ، و به او اجازه دادم تا با من خون ریزی شود.” “من می خواستم او درد مشتری را احساس کند.”

Jitterbit اولین نسخه خود را در سال ۲۰۱۲ منتشر کرد. امروز این شرکت ۵۰،۰۰۰ مشتری دارد

Harvard Business Review Home

INFLUENCE

How to Increase Your Influence at Work

February 16, 2018

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *