چگونه مهارت های نرم خود را برجسته کنیم

چگونه مهارت های نرم خود را برجسته کنیم

برای معرفی خود به عنوان یک کاندیدای باکیفیت، مطمئن شوید که مهارت های نرم خود را در نامه پوششی، رزومه خود و در طول مصاحبه تاکید کنید.

برجسته کردن مهارت های نرم در نامه خود

هنگام نوشتن نامه پوششی خود، می توانید پاراگرافی را اضافه کنید که با استفاده از مهارت های نرم در تجربه کاری قبلی، دستاوردهای شما را برجسته می کند. همچنین می توانید در اولین معرفی خود به قوی ترین مهارت های نرم خود اشاره کنید.

مثال: من یک مدیر بازاریابی خودانگیزه و خلاق با مهارت های ارتباطی دیجیتال به روز و ۱۰ سال تجربه در این زمینه هستم. در آخرین نقشم به‌عنوان دستیار مدیر بازاریابی، جلسات هفتگی بخش بازاریابی را هماهنگ می‌کردم، دستور کارها و یادداشت‌ها را می‌نوشتم و برای چندین مشتری ارائه‌های پیشنهادی ایجاد می‌کردم.برای ساختن این موضوع، می‌توانید از مثال‌های خاص با استفاده از زبان مهارت‌های ضروری برای افزودن ویژگی به نشان دادن مهارت‌های نرم خود استفاده کنید.

برجسته کردن مهارت های نرم در رزومه

در رزومه خود، می توانید مهارت های نرم را در بخش «مهارت ها» بگنجانید، و حتی می توانید افعال قوی و فعالی را که مهارت های نرم شما را در محل کار نشان می دهند، بگنجانید.مثال:

  • مدیریت تقویم رویدادها و یادداشت های روزانه هشت مدیر اجرایی.
  • تمام مکاتبات بین ادارات را نوشت
  • یک سیستم بایگانی دیجیتال برای سازماندهی سفارشات مشتری ایجاد کرد و کارایی را تا ۱۵٪ بهبود بخشید.

همچنین می‌توانید از چارچوب‌هایی برای حمایت از شما برای بیان مهارت‌های نرم خود استفاده کنید، مانند چارچوب جهانی برای مهارت‌های ضروری که توسط Skills Builder Partnership توسعه یافته است. این چارچوب هشت مهارت را به ۱۶ مرحله تقسیم می کند. هر مهارتی تعریفی دارد و مراحل آن زبانی را برای صحبت کردن و نوشتن در مورد مهارت های خود فراهم می کند. همچنین مثال های عملی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا به توضیح مهارت های قابل انتقال خود به روشی دقیق کمک کنید.مثلا:

  • خلاقیت: مجموعه ای از معیارهای موفقیت را برای ارزیابی یک فرآیند جدید ایجاد کرد.
  • کار گروهی: کمک به تصمیم گیری گروهی، تشویق مشارکت دیگران برای به دست آوردن کامل ترین مجموعه ممکن از دیدگاه ها، تجربیات و اطلاعات.
  • صحبت کردن: با یک تامین کننده با استفاده از حقایق و مثال هایی برای حمایت از امتیازهای من، در مورد تخفیف مذاکره کردم.

برجسته کردن مهارت های نرم در طول مصاحبه

در طول مصاحبه ، از حکایات منحصر به فرد تجربه قبلی خود استفاده کنید تا بیشتر نشان دهید که چگونه از مهارت های نرم در کار استفاده می کنید.

از روش STAR برای توضیح موقعیت استفاده کنید ، وظایفی را که داشتید توصیف کنید، اقداماتی را که انجام دادید مشخص کنید و نتایج تلاش های خود را آشکار کنید.

مثال: در آخرین نقش من به عنوان دستیار حسابداری، دفتر من می خواست هزینه ها را کاهش دهد. مجبور شدم داده‌های حسابداری را بررسی کنم تا به دنبال هزینه‌های غیرضروری، مانند اشتراک‌های استفاده نشده یا سفارش بیش از حد لوازم باشم. من تمام داده‌های سه ماهه گذشته را جمع‌آوری کردم، مناطق مورد توجه را شناسایی کردم، محاسبه کردم که شرکت با حذف این هزینه‌ها چقدر پول پس انداز می‌کند و سپس یافته‌ها و پیشنهاداتم را در یک نمایش اسلاید و گزارش تکمیلی که به مدیران اجرایی ارائه کردم، جمع‌آوری کردم. آنها تحت تأثیر یافته‌های من قرار گرفتند و به من اجازه دادند پروژه‌ای را برای حذف هزینه‌های ناخواسته و ایجاد سیاست‌های مخارج سالم‌تر هدایت کنم.

چگونه به رشد مهارت های ضروری خود ادامه دهید

شرکت ها بیش از هر زمان دیگری به دنبال نامزدهایی با سطوح خوب مهارت های نرم هستند.

از آنجایی که این مهارت‌ها ذاتاً قابل انتقال هستند، می‌توانند تقریباً در هر موقعیتی اعمال شوند و می‌توانند با تغییرات فناوری یا سایر عوامل خارجی سازگار شوند. آنها همچنین دانش و مهارت های فنی خاص را کاملاً سازنده می کنند.اگرچه افراد ممکن است خود را حلال مشکل یا بازیکن خوبی بدانند، اما نکته مهم در مورد مهارت ها این است که ثابت نیستند. در واقع، هر کسی در هر مرحله از حرفه خود می تواند مهارت های نرم ضروری را یاد بگیرد و توسعه دهد.

  • زمانی را برای ارزیابی نقاط قوت مهارت و زمینه های توسعه خود اختصاص دهید
  • به طور فعال روی مهارت های قوی و ضعیف کار کنید. فرصت‌های زیادی در خارج از کار برای توسعه مهارت‌هایی مانند خلاقیت یا صحبت کردن وجود دارد. می‌توانید با ترکیب طعم‌های مختلف، دستور پخت جدیدی پیدا کنید یا سعی کنید در یک بازار تخفیف بگیرید. متعهد به انجام چند فعالیت در هفته برای کمک به مدیریت این امر باشید.
  • توسعه مهارت خود را مستند کنید. این به شما چیزی را می دهد که در صورت نیاز به الهام برای درخواست شغلی بعدی یا مصاحبه خود به آن مراجعه کنید. زمانی که یک نامزد می تواند نشان دهد که فعالانه روی توسعه خود کار می کند، اغلب شرکت ها تحت تأثیر قرار می گیرند.
  • برای خودت هدف تعیین کن می‌توانید از چارچوب جهانی برای مهارت‌های ضروری برای شناسایی اهداف خود استفاده کنید و با استفاده از فعالیت‌های بالا مراحل را طی کنید.

https://uk.indeed.com/career-advice/career-development/soft-skills

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *