چگونه خود را در محل کار معرفی کنیم

چگونه خود را در محل کار معرفی کنیم (با نکات و مثال ها)

معرفی صحیح خود در چند روز اول کار جدید می تواند به ایجاد روابط مثبت و دوستانه با همکاران کمک کند. درک بهترین راه‌ها برای ایجاد آن مقدمه می‌تواند به شما کمک کند تا برای اولین تاثیر عالی آماده شوید.در این مقاله نکات و نمونه هایی را ارائه می دهیم که چگونه خود را به بهترین نحو به همکاران در محل کار معرفی کنید.

چگونه خود را به همکاران جدید معرفی کنید

صرف نظر از اینکه شرکت جدید شما چگونه معرفی می شود، جستجوی فرصت هایی برای معرفی درست خود می تواند پایه ای محکم برای یک زندگی کاری شاد و با ارزش ایجاد کند. در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای معرفی همکاران در محل کار جدید آورده شده است:

۱٫ سوال بپرسید

پرسیدن سؤالات از همکاران جدیدتان پس از معارفه می تواند به ایجاد یک مکالمه دو طرفه و ارتباط با آنها کمک کند، که می تواند به روابط مثبت در آینده منجر شود.از آنجایی که شما برای اولین بار با همکاران خود در ارتباط هستید، پرسیدن سوالات مربوط به کار معمولا مناسب تر است. مثلاً نقش آنها در شرکت چیست، چه مدت در آنجا کار کرده‌اند یا اینکه آیا نقش‌های شما اجازه همکاری در آینده را می‌دهد. بعد از معرفی می توانید سوالات دقیق تری بپرسید.

۲٫ لحن خود را با فرهنگ شرکت خود مطابقت دهید

چه محیط کار آرام باشد و چه رسمی، معمولاً باید نام و عنوان شغلی خود را در معرفی خود ذکر کنید. علاوه بر این، نحوه معرفی شما می تواند به نقش شما و اینکه چه کسی را مخاطب قرار می دهید بستگی دارد. به عنوان یک مدیر، معرفی درست خود به تیم جدیدتان می تواند به جلب احترام آنها کمک کند و شما را به عنوان یک رهبر معرفی کند. در برخی موارد، ممکن است برای شما مناسب‌تر باشد که یک مقدمه طولانی‌تر ارائه دهید.

۳٫ از زبان مثبت استفاده کنید

هنگامی که خود را به همکاران و سرپرستان جدید معرفی می کنید، حتما از زبان مثبت استفاده کنید و از ذکر موارد منفی در معرفی خود خودداری کنید. این شانس شما برای ایجاد یک تأثیر اولیه عالی است و می خواهید تأثیر مثبتی را برای مردم به جا بگذارید.

۴٫ از برنامه جامعه پذیری شرکت خود بهره ببرید

جهت یابی یکی از بهترین زمان ها برای معرفی خود است. اگر کارفرمای جدید شما یک برنامه جامعه پذیری دارد، از این فرصت استفاده کنید تا خود را تا حد امکان به همکاران بیشتری معرفی کنید. داشتن یک کارمند ارشدتر در کنار شما، معرفی را آسان تر و راحت تر می کند. شخصی که شما را به شما نشان می دهد احتمالاً در معرفی به شما کمک می کند تا مجبور نباشید به تنهایی به کسی نزدیک شوید. به طور معمول، آنها شما را با اعضای تیم، همکاران بخش و سایر افرادی که اغلب با آنها در ارتباط هستید آشنا می کنند. هر زمان که در طول جلسه توجیهی با شخصی ملاقات کردید، می توانید از سخنرانی که آماده کرده اید برای معرفی خود استفاده کنید

۵٫ خود را به تیم های دیگر معرفی کنید

معرفی خود به همکاران خارج از تیم تان می تواند به ایجاد یک جو مثبت برای همکاری موثرتر کمک کند. در بسیاری از موارد، شما با تیم های دیگر کار خواهید کرد، بنابراین باید سعی کنید هر چه زودتر با آنها رابطه خوبی برقرار کنید.دریابید که اغلب با چه کسی تعامل خواهید داشت و سپس خود را معرفی کنید. می توانید از مدیر یا نماینده منابع انسانی خود بخواهید که به طور رسمی همه تیم های مرتبط با نقش شما را به شما معرفی کند یا می توانید خودتان معرفی کنید.مثالصبح بخیر. من خاویر هستم، یک مهندس در بخش فناوری اطلاعات. من مشتاقانه منتظر همکاری با شما در آینده هستم.”

۶٫ فرصت های بیشتری برای معرفی پیدا کنید

یافتن فرصت هایی برای معرفی شما را قادر می سازد تا در شرکت خود آشنایان و دوستان جدید بیشتری پیدا کنید. اگر در طول گرایش فرصتی برای معرفی پیدا نکردید، می توانید خود را به روش های بسیار دیگری به همکاران خود معرفی کنید.در طول اولین جلسه، مدیر شما ممکن است شما را به طور رسمی به شرکت کنندگان معرفی کند. اگر نه، بپرسید که آیا می توانید مقدمه ای را بیان کنید. برای معرفی خود در یک جلسه، ابتدا تعیین کنید که چه نوع معرفی را باید انجام دهید. اگر در حال ارائه یک معرفی رسمی هستید، آن را مختصر نگه دارید تا در جلسه تداخلی ایجاد نکند.

در حالی که معرفی شما باید متناسب با محیط کار شما باشد، چند موضوع متداول وجود دارد که هنگام ملاقات با افراد برای اولین بار باید از آنها اجتناب کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که نباید در هنگام معرفی بگویید:

  • هر چیزی بیش از حد شخصی
  • هر چیز منفی در مورد یک همکار یا کارفرمای سابق
  • هر چیزی که بحث برانگیز باشد
  • هر چیزی که می تواند نامناسب یا توهین آمیز تلقی شود

چگونه خود را در محل کار معرفی کنیم

معرفی نمونه

نحوه ملاقات شما با همکارانتان بسته به شرکت و موقعیت متفاوت است. در اینجا چند نمونه از معرفی خود در سناریوهای مختلف آورده شده است:

معرفی در محیط مجازی

بسیاری از شرکت ها از فناوری برای تعیین وظایف از راه دور، برگزاری جلسات و انجام عملیات تجاری استفاده می کنند. برخی دیگر ممکن است شعبه هایی داشته باشند که از طریق ویدئو کنفرانس با هم ارتباط برقرار می کنند. ممکن است از شما خواسته شود که خود را در یک چت یا جلسه مجازی معرفی کنید. در اینجا چند نکته برای معرفی مجازی وجود دارد:به عنوان مثال: “سلام، همه. نام من ادی ادواردز است و مدیر بازاریابی جدید هستم . من یک اهل تگزاس هستم و یک دوچرخه سوار مشتاق هستم. بیش از ۱۰ سال تجربه در بازاریابی دارم که عمدتاً روی کمپین های رسانه های اجتماعی برای افزایش تمرکز دارم. شرکت های فناوری معتقدم بازاریابی فقط به اندازه تیمی که روی استراتژی هایش کار می کند عالی است و مشتاقانه منتظر همکاری با شما هستم.

معرفی یک تیم کوچک

اگر خود را به یک گروه کوچک مانند اعضای تیم یا پروژه معرفی می کنید، ممکن است زمان بیشتری صرف کنید و اطلاعات بیشتری درباره خود به اشتراک بگذارید. علاوه بر نام و عنوان خود، به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی بیشتری مانند سرگرمی ها، علایق یا هر چیزی که همکاران شما ممکن است نیاز به دانستن داشته باشند، در نظر بگیرید. وقت بیشتری را صرف کنید و از همکاران در مورد خود نیز بپرسید. مثال: “سلام، نام من بلیک گارسیا است، و به عنوان تحلیلگر کسب و کار جدید شروع به کار خواهم کرد . کمی در مورد خودم – من در آستین، تگزاس بزرگ شدم، برای مدرک بازرگانی به مدرسه رفتم، و عاشق هر چیزی در خارج از منزل هستم. نقش قبلی، من به عنوان دستیار تحلیلگر کار می کردم و بسیار هیجان زده هستم که مهارت هایم را به این تیم بیاورم.

معرفی در یک محیط گروهی

شما ممکن است به بخش ها یا در طول جلسه کارکنان معرفی شوید. برای کمک به ایجاد یک تاثیر اولیه خوب، مقدمه ای مختصر تهیه کنید و پاسخ هایی را برای سؤالات در مورد سابقه خود یا دلیل پیوستن به شرکت آماده کنید. شما می خواهید با شخصیت و حرفه ای آشنا شوید.مثالمن سالی جونز هستم و اخیراً از می سی سی پی به اینجا نقل مکان کردم. من هیجان زده هستم که یک ویرایشگر تمام وقت سئو هستم. بیش از ۱۵ سال است که درگیر ویرایش هستم و خانواده ام به شوخی می گویند که خون من است. با جوهر سیاه اجرا می شود. من هیجان زده هستم که بخشی از این تیم هستم که بر محتوای باکیفیت تمرکز دارد که به خوانندگان ما کمک می کند.”

معرفی در ایمیل

اگر نمی توانید شخصاً خود را معرفی کنید، می توانید این کار را از طریق ایمیل انجام دهید. این یک راه خوب برای ارائه اطلاعات پس زمینه، توضیح نقش خود و شروع ایجاد یک رابطه مثبت است. در اینجا چند نکته برای نوشتن یک مقدمه موثر وجود دارد:

  • ایمیل باید توجه گیرنده خود را به خود جلب کند.
  • با یک موضوع دوستانه شروع کنید، مانند «یادداشت مقدماتی از جدید [عنوان شغلی]
  • شامل یک تبریک، مانندسلام!” یا سلام!”
  • نقش خود را توضیح دهید، مانندمن همکار جدید شما در تیم گرافیک هستم و از همکاری با شما هیجان زده هستم.”
  • از آنها بخواهید که برای یک چت مجازی به شما بپیوندند، مانندوقتی وقت دارید، می خواهم شما را بهتر بشناسم.”

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *