چگونه به “در مورد خودتان بگویید” پاسخ دهید


چگونه به “در مورد خودتان بگویید” پاسخ دهید

چگونگی پاسخ به سؤال “به من درباره خودم بگویید” می تواند لحن بقیه مصاحبه را تعیین کند. به طور کلی ، هنگامی که پاسخ خود را تمرین می کنید ، می خواهید یک داستان عالی درباره خودتان بگویید که می توانید بیش از دو دقیقه در آن به اشتراک نگذارید. در پاسخ خود ، موارد زیر را انجام دهید:

 1. تجربیات گذشته و موفقیتهای اثبات شده را به عنوان مربوط به موقعیت ذکر کنید. با خواندن شرح شغل شروع کنید. به مهارتهای موردنیاز خود توجه داشته باشید و داستانهای اخیر را که نشان می دهد ، شناسایی کنید ( روش STAR را برای تمرین گفتن داستانهای عالی در مصاحبه های خود مرور کنید ). در حالت ایده آل ، شما باید در درجه اول از تجربه حرفه ای اخیر نتیجه بگیرید. با این حال ، کار داوطلبانه می تواند ضمن نشان دادن تعهد به جامعه ، از روایت شما نیز پشتیبانی کند.
 2. در نظر بگیرید که شغل فعلی شما با شغلی که متقاضی آن هستید ، ارتباط دارد. آیا این یک نقش ارشد تر است؟ اگر چنین است ، توضیح دهید که چگونه در موقعیت فعلی خود مسئولیت های بیشتری را به عهده می گیرید. اگر در حال گذار جانبی به نقشی با مهارت های مختلف هستید ، چگونگی ترجمه مهارت های فعلی خود را به موقعیت جدید توضیح دهید.
 3. روی نقاط قوت و توانایی هایی متمرکز شوید که می توانید با نمونه هایی از آنها پشتیبانی کنید. هنگامی که شروع به ساختن اسکریپت هر یک از نمونه ها می کنید ، روی جزئیات و نتایج متمرکز شوید که در صورت امکان می توانید کمیت خود را تعیین کنید. به عنوان مثال ، بیان اینکه شما “خدمات مشتری را بهبود بخشیده اید” تأثیر کمتری از “افزایش نرخ پاسخگویی به خدمات مشتری در هر سه ماه توسط ۱۰ تا ۱۵٪” دارد. اگر اطلاعات دقیقی ندارید ، یک ارزش واقعی را تخمین بزنید.
 4. شخصیت خود را برای شکستن یخ برجسته کنید. از آنجا که سؤال مصاحبه “به من درباره خودم بگو” درباره آشنایی با شماست ، ایده خوبی است که بتوانید شخصیت خود را با مصاحبه کننده خود به اشتراک بگذارید – اما جزئیات شخصی نیست. ممکن است بخواهید به طور خلاصه از سرگرمی هایی که نشان دهنده پیشرفت فکری و / یا تعامل جامعه است (مثلاً کتاب خواندن ، موسیقی ، لیگ ورزش ، داوطلب شدن) یا مواردی که نشان دهنده نظم و انضباط شخصی و موفقیت هستند (ذکر کنید ، یادگیری مهارت جدید ، آموزش نیم ماراتن). . بحث در مورد علایق شخصی روش خوبی برای تکمیل پاسخ شما در عین حفظ لحن حرفه ای است.

پاسخ مثال به “در مورد خودتان به من بگویید”

بعضی اوقات دیدن یک مثال می تواند مفید باشد ، اگرچه جواب “درباره من به خودم بگو” هر شخص متفاوت خواهد بود. در زیر اسکریپت کوتاهی وجود دارد که نشان می دهد چگونه این سؤال می تواند نقاط قوت کسی را که با نتایج موفقیت آمیز در کمتر از دو دقیقه پشتیبانی می کند ، برجسته کند:

“من کار خود را در مدیریت خرده فروشی شروع کردم ، اما چند سال پیش ، من به فضای مراقبت های بهداشتی جذب شدم. من همیشه در جمع کردن افراد و تلاش در جهت اهداف مشترک مهارت داشته ام. تجربه من با موفقیت در هدایت تیم ها و مدیریت فروشگاه ها باعث شد تا مدیریت را در نظر بگیرم و من به مدت چهار سال گذشته به عنوان مدیر بهداشت محور فعالیت می کنم. “

وی گفت: “من در نقش فعلی من در مرکز پزشکی XYZ ، کارآیی مطب مورد توجه شخصی بوده است – به خصوص که مربوط به نتایج بیمار است. اهداف مربوط به بودجه بخش و حجم بیمار را تعیین و نظارت می کنم. سال گذشته ، من با واحد فناوری اطلاعات خود برای پیاده سازی یک سیستم ارتباطی برای برنامه های زمان بندی و پروتکل ها کار کردم تا اطمینان حاصل کنم که همه بخش ها در هر زمان کافی کارمند بوده اند. با استفاده از پورتال جدید برنامه ریزی آنلاین ، ما ۲۰٪ بازده ارتباطات را افزایش دادیم. برای آگاهی از نگرانی های مداوم آنها ، جلسات منظم با پزشکان ، پرستاران و سایر کارمندان مراقبت های بهداشتی برگزار می کنم. در نقش خودم ، من نیز تلاش های بازاریابی و تبلیغات را از طرف مرکز مدیریت می کنم. من واقعاً از آن قسمت از کارم لذت بردم و به خصوص علاقه مندم تا تجربهای کسب شده و همچنین تعهد خود را در زمینه کارآیی در تیم در ABC Health تجربه کنم. در خارج از مطب ، خواننده مشتاق هستم و دوست دارم پیاده روی کنم. در آخر هفته ، ممکن است مرا در کتابفروشی محلی پیدا کنید یا در کاوش در مسیرهای پیاده روی در منطقه. “

اصولاً ، “به من در مورد خود بگویید” واقعاً “اینکه مصاحبه کننده در مورد شما چه چیزی را باید بخاطر بسپارد؟” پاسخ می دهد. .
 

آیا و نه برای “به من در مورد خودم بگویید؟”

انجام بده

برای یادآوری ، در اینجا لیستی از روشهای عالی برای پاسخ به این سؤال متداول مصاحبه آورده شده است:

 • نقاط قوت شخصی را به نمونه های پشتیبان متصل کنید.
 • روی جزئیات و نتایج متمرکز شوید که می توانید کمیت کنید.
 • از جمع بندی کلمه رزومه خود برای کلمه خودداری کنید.
 • از تجربیات گذشته و موفقیت های اثبات شده ذکر کنید.
 • مسئولیتهای شغلی فعلی خود را با نقش هماهنگ کنید.
 • از ذکر اطلاعات شخصی مربوط به وضعیت تأهل ، فرزندان ، دیدگاههای سیاسی یا مذهبی خودداری کنید.
 • شخصیت خود را برجسته کنید.
 • از عجله در مکالمات عمیق تر درباره نقش و شرکت خودداری کنید.
 • مهارت های خود را به شرح شغل وصل کنید.
 • به طور مختصر سرگرمی ، رشد فکری و درگیری جامعه را ذکر کنید.
 • یک جواب مثال بزنید و تمرین کنید.

نکن

در حالی که شروع به ساختن یک اسکریپت برای پاسخ خود می کنید ، چند نکته وجود دارد:

 • از اطلاعات بسیار شخصی مانند وضعیت تأهل ، فرزندان ، وابستگیهای سیاسی یا مذهبی و غیره یادآوری نکنید. اینها می توانند مباحث حساسی باشند که ممکن است علیه شما بعنوان نامزد کار کنند ، و ذکر این موارد جزئی نمی تواند فاکتورهایی برای کارفرمای در تعیین شما باشد. توانایی انجام کار
 • نقاط قوت و مبهم را بدون پشتیبانی از نمونه ها لیست نکنید. درعوض ، ممکن است بخواهید دو یا سه ویژگی را در مورد خود انتخاب کنید. هر یک از داستان های کوتاه و صیقلی را پشتیبانی کنید که می تواند توسط تجربه کاری شما پشتیبانی شود.
 • خلاصه رزومه خود را برای کلمه خلاصه نکنید. در عوض ، در مورد نکات برجسته و متناسب با موقعیت صحبت کنید.
 • در مورد آنچه در جستجوی نقش هستید و یا اینکه شرکت چگونه می تواند از شما سود ببرد ، عجله ای به گفتگو نکنید – این موضوعات را در مراحل آخر مراحل مصاحبه صرفه جویی کنید که وقتی آنها به عنوان نامزد برای شما “فروخته می شوند” و موارد دیگری داشته باشید. قدرت نفوذ.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *