چرا کارمندان به شناخت و قدردانی نیاز دارند

چرا کارمندان به شناخت و قدردانی نیاز دارند

شناخت و قدردانی. ما غالباً این کلمات را بطور متقابل استفاده می کنیم ، و به آنها فکر می کنیم همان چیز. اما در حالی که هر دو مهم هستند ، تفاوت بزرگی بین آنها وجود دارد.

برای رهبرانی که می خواهند تیم هایشان شکوفا شوند و سازمان هایی که می خواهند فرهنگ های تعامل ، وفاداری و عملکرد بالا را ایجاد کنند ، درک این تفاوت مهم است.

شناخت مربوط به دادن بازخورد مثبت بر اساس نتایج یا عملکرد است. بعضی اوقات این اتفاق به صورت رسمی رخ می دهد: یک جایزه ، یک جایزه ، یک تبلیغ ، یک افزایش.

گاهی اوقات به رسمیت شناختن بیشتر به صورت غیر رسمی داده می شود: یک لفظ تشکر از شما ، یک یادداشت دستی همه این روشها می توانند معنی دار باشند ، به ویژه اگر آنها به صورت به موقع و اصیل انجام شوند. آنها همچنین انگیزه بخش و هیجان انگیز هستند – همه می خواهند که کارهای خوبشان مورد تحسین قرار بگیرند.

اما محدودیت هایی برای شناخت وجود دارد.

اول ، این مبتنی بر عملکرد است ، بنابراین مشروط است.

دوم ، این مبتنی بر گذشته است ، بنابراین مربوط به کارهایی است که مردم قبلاً انجام داده اند.

سوم ، کمیاب است شناخت محدودی در مورد این وجود دارد – همه نمی توانند جایزه بگیرند یا در یک یادداشت از آنها نام برده شوند – و وقتی بسیاری از افراد بخاطر ستایش محدود می گویند ، می تواند استرس زا باشد.

چهارم ، آن است که به طور کلی باید از بالا آمده است. بسیاری از سازمان ها برنامه هایی را تنظیم کرده اند که به همسالان اجازه می دهد تلاش های یکدیگر را برجسته کنند ، اما اشکال اصلی شناخت (تبلیغات ، افزایش و غیره) معمولاً توسط رهبران ارشد ارائه می شود.

و گرچه شناخت که شامل جبران خسارت پولی نیز می تواند عالی باشد ، محققان دانشکده اقتصاد لندن دریافتند که انگیزه های مالی می توانند در مورد انگیزه دادن به کارکنان عقب بیفتند. براساس تحلیل ۵۱ آزمایش ، “این مشوق ها می توانند تمایل طبیعی کارمندان را برای انجام یک کار کاهش دهند و از انجام این کار لذت ببرند.”

از طرف دیگر تقدیر ، به معنای شناخت ارزش ذاتی فرد است. برجام دستاوردهای آنها نیست. این ارزش آنها به عنوان یک همکار و یک انسان است.

به زبان ساده ، شناخت مربوط به آنچه مردم انجام می دهند ؛ است.  قدردانی مربوط به آنهاست.

این تمایز اهمیت دارد زیرا شناخت و قدردانی به دلایل مختلف ارائه می شود. حتی وقتی مردم موفق شوند ، به ناچار شکست و چالش هایی در طول مسیر به وجود می آیند. بسته به پروژه ، حتی ممکن است نتایج ملموس برای اشاره به آن وجود نداشته باشد.

اگر فقط بر تمجید از نتایج مثبت تمرکز می کنید ، به رسمیت شناختن ، فرصت های زیادی را برای ارتباط با و پشتیبانی اعضای تیم خود از دست می دهید – قدردانی از آنها.

اوپرا وینفری وقتی چندین سال پیش در سخنرانی آغازین سخنرانی در دانشگاه هاروارد سخنرانی کرد ، در این مورد به شکلی قدرتمند صحبت کرد:

من باید بگویم که مهمترین درسی که من در ۲۵ سال یاد گرفتم و هر روز با مردم صحبت کردم این بود که در تجربه انسانی ما یک مشترک مشترک وجود دارد …. مخرج مشترکی که در هر مصاحبه پیدا کردم این است که می خواهیم اعتبار بگیریم. ما می خواهیم درک شود. من بیش از ۳۵۰۰۰ مصاحبه در حرفه خود انجام داده ام.

و به محض خاموش شدن این دوربین ، همه همیشه به سمت من می چرخند و ناگزیر ، به روش خود ، این سؤال را می پرسند: “خوب بود؟” من آن را از رئیس جمهور بوش شنیدم. من آن را از پرزیدنت اوباما شنیدم. من آن را از قهرمانان و زنان خانه دار شنیده ام. من آن را از قربانیان و عاملان جنایات شنیده ام. حتی من آن را از بیانسه در تمام بیانسه هایش شنیدم

… [همه] ما می خواهیم یک چیز را بدانیم: “خوب بود؟” “آیا من را شنیدی؟” “آیا من را می بینی؟” “آیا من می گویم منظور شما چیزی است؟ “

آنچه اپرا در مورد آن صحبت می کرد قدردانی است. و وقتی از همکاران ، مشتریان ، مدیران و شرکای خود قدردانی می کنیم ، به احتمال زیاد می توانیم اعتماد و ارتباط برقرار کنیم.

در اینجا چند روش ساده برای نشان دادن قدردانی از اطرافیان آورده شده است:

گوش کنید.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای افرادی که با آنها کار می کنید انجام دهید نیز یکی از ساده ترین هاست: تلفن خود را کنار بگذارید ، از رایانه خود دور شوید و به طور واقعی به آنها گوش دهید.

به مردم بگویید که در مورد آنها ارزش قائل هستید. انجام این کار پیشگیرانه – نه به این دلیل که شخصی کاری عالی انجام داده یا به دلیل اینکه شما کاری از آنها می خواهید – یک هدیه فوق العاده قدرتمند است.

این می تواند بر احساس شما همکارانتان در مورد خود ، رابطه شما با آنها و فرهنگ تیم تأثیر بگذارد.

به سیستم وارد شوید.

یک جمله ای وجود دارد که من دوست دارم و اغلب به تدی روزولت نسبت داده شود:

 "مردم اهمیتی نمی دهند که شما تا چه اندازه می دانید تا بدانند که چقدر اهمیت می دهید."

مهم نیست که چه کسی گفته است ، این یک یادآوری عالی است. با افرادی که با آنها کار می کنید ، وارد سیستم شوید. این سؤال که چگونه آنها انجام می دهند (و معنی آن را می دهند) و چه چیزی را که اکنون مورد اعتراض قرار گرفته اند می تواند به آنها نشان دهد که شما اهمیت می دهید.

اگر مدیر باشید ، قدردانی از کارمندان بسیار مهم است. در بررسی ارزیابی قدردانی کارمندان گلسدور ، ۵۳٪ از مردم گفتند که احساس قدردانی بیشتری از رئیس خود می کند تا به ماندن در شرکت خود کمک کنند – حتی اگر ۶۸٪ گفتند رئیس آنها قبلاً قدردانی کافی را نشان می دهد. درس؟ بیشتر بهتر است.

همانطور که من در مورد TEDx در مورد این موضوع بحث می کنم ، رهبران بزرگ باید با موفقیت در مورد توجه و قدردانی و شناساندن تمرکز کنند.

و همه ما از درک این تمایز در تجارت (و زندگی) سود می بریم. شناخت هنگام کسب و شایسته مناسب و لازم است. قدردانی ، با این حال ، همیشه مهم است

Harvard Business Review Home

LEADING TEAMS

Why Employees Need Both Recognition and Appreciation

November 12, 2019

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *