اهمیت شناخت همکاران در محیط کار

چرا شناخت همکاران در محیط کار مهم است

ایجاد روابط حرفه ای و شناخت همکاران می تواند به شما در پیشرفت شغلی و احساس راحتی بیشتر در محل کار کمک کند. در اینجا برخی از مزایای رایج آشنایی با همکاران خود آورده شده است:

پویایی کار بهتر

اگر همکاران خود را به خوبی بشناسید، معمولاً می دانید که در محل کار از آنها چه انتظاری داشته باشید. این اغلب کار کل تیم را روان تر می کند و بهره وری را افزایش می دهد. به طور مشابه، اگر همکاران شما نقاط قوت شما را بدانند، ممکن است وظایفی را به شما محول کنند که از انجام آنها لذت می برید. کار کردن با افرادی که به خوبی می شناسید، عنصری از شوخ طبعی را نیز به محل کار شما وارد می کند، که ممکن است کنترل موقعیت های استرس زا را آسان تر کند.

شبکه سازی

ایجاد روابط سالم در محل کار گاهی اوقات می تواند به شما در ایجاد شبکه حرفه ای کمک کند. شما هرگز نمی دانید چه زمانی یک همکار که با او خیلی خوب کنار می آیید ممکن است کلمه خوبی برای شما بیان کند یا خدمات شما را به کسی که علاقه مند به استخدام شما است توصیه کند. به همین دلیل است که گاهی اوقات حفظ روابط خوب با همکاران و کارفرمایان گذشته مهم است.

حمایت معنوی

اگر می‌دانید که فردی را در محل کار خود دارید که می‌توانید به او اعتماد کنید، معمولاً غلبه بر چالش‌های حرفه‌ای برای شما آسان‌تر است. حمایت اخلاقی آن‌ها می‌تواند به شما در رشد حرفه‌تان کمک کند، زیرا می‌دانید که مهم نیست چه اتفاقی می‌افتد، کسی وجود دارد که انگیزه و اهداف شما را درک می‌کند. همچنین حمایت از یکدیگر می تواند روزهای کاری شما را جذاب تر و کمتر استرس زا کند.

افزایش رضایت شغلی

ایجاد روابط کاری قوی می تواند رضایت شغلی شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. پس از تلاش زیاد برای یادگیری مهارت‌های جدید و بهبود صلاحیت‌های خود، نه تنها با یک شغل جالب و دستمزد بالا، بلکه ارتباطات فوق‌العاده و افرادی که به شما الهام می‌دهند نیز باقی می‌مانید. اگر از تمام جنبه های شغلی خود راضی هستید، ممکن است متوجه افزایش بهره وری و افزایش اعتماد به نفس شوید.

افزایش راحتی در هنگام ارائه

سخنرانی عمومی یکی از رایج ترین مشکلات کارمندان در بیشتر صنایع است. اگر کسی هستید که ارائه سخنرانی را دوست ندارید، بهتر است با همکاران خود آشنا شوید. به طور معمول، ارائه ایده‌های خود در مقابل افرادی که به خوبی می‌شناسید آسان‌تر است، زیرا اهداف آنها را درک می‌کنید و احساس می‌کنید که از شما حمایت می‌کنند. اگر شما متوجه شدید که یکی از همکاران هنگام صحبت کردن در جلسات مهم دچار استرس می شود، برای نشان دادن ابتکار به او نزدیک شوید و آنها را به سایر اعضای تیم معرفی کنید.

https://uk.indeed.com/career-advice/career-development/building-relationships-at-work

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *