نمودار سازمانی واحد منابع انسانی

نمودار سازمانی H&R DEPARTMENT


وظیفه اصلی بخش منابع انسانی نظارت بر کارکردهای بخش و مدیریت کارکنان با برنامه ریزی ، اجرای و ارزیابی سیاست ها ، اصول و برنامه های منابع انسانی است. اساساً ، این فعالیتها شامل کارمندان واجد شرایط ، استخدام کارمندان واجد شرایط ، ایجاد ساختار جبران خسارت ، آموزش کارمندان ، پرداختن به مسائل مربوط به روابط کارمندان و حفظ ایمنی در محل کار است.

واحدهای عملکردی:

 • استخدام
 • جبران خسارت و مزایا
 • روابط کارمندان
 • آموزش و توسعه
 • ایمنی نیروی کار
 • یک نمودار سازمانی HR:

نمودار سازمانی HR

 1. استخدام: استخدام یک کار حیاتی برای اداره منابع انسانی است زیرا تعیین می کند چه افرادی برای شرکت کار خواهند کرد – آیا آنها دانش و مهارت مناسبی دارند و اینکه آیا آنها برای موقعیت مناسب هستند یا نه. برای دستیابی به این مأموریت ، آنها به منابع انسانی نیاز دارند كه استراتژی های استخدام كیفیت را تهیه و اجرا كنند تا اطمینان حاصل كنند كه استخدام با تمام تعهدات مربوط به اقدامات مثبت تأمین می شود.
 2. جبران خسارت و مزایا: مدیر منابع انسانی باید برنامه های جبران خسارت استراتژیک را ایجاد کند ، اطمینان حاصل کند که برنامه های دستمزد و پاداش به طور مساوی در کل نیروی کار اداره می شود. آنها باید گزینه های مزایایی از جمله بیمه درمانی ، برنامه ریزی بازنشستگی ، بیمه عمر و غیره را به کارمندان ارائه دهند. علاوه بر این ، آنها مجوز تغییر حقوق و دستمزد ، تغییر موقعیت انتخابات را دارند.
 3. روابط کارمندان اداره منابع انسانی همچنین مسئول تحقیق و حل شکایات ، درگیری ها و نگرانی های کارمندان است. بسیاری از مسائل ممکن است در یک شرکت بوجود آید. به عنوان مثال ، یک کارمند از نتیجه ارزیابی عملکرد خود راضی نیست و به دنبال تجدید نظر است. اگر این نوع شرایط اتفاق بیفتد ، وزارت منابع انسانی باید در مورد این موضوع تحقیق کند و با مذاکره با برتر خود مشکل را حل کند.
 4. آموزش و توسعه از طریق آموزش های مؤثر ، کارکنان می توانند دانش ، مهارت و توانایی های کاری خود را ارتقا بخشند تا بتوانند عملکرد شغلی خود را بهبود بخشند. اداره منابع انسانی نیاز به تجزیه و تحلیل دارد تا تصمیم بگیرد که آموزش برای بهبود عملکرد و بهره وری ضروری است.
 5. ایمنی نیروی کار اداره منابع انسانی باید کارمندان شاغل در یک محیط ایمن را تضمین کند. این وظیفه آنها است که تحقیق و توسعه سیاست های ایمنی برای این شرکت که مطابق با قوانین و مقررات ایالتی و فدرال است ، انجام شود. آنها باید شرایط ناامن را شناسایی کرده و در مورد موارد خطرناک احتمالی مانند تجهیزات خطرناک ، داروهای شیمیایی ، مواد رادیواکتیو و غیره به وضوح توجه کنند.

https://www.orgcharting.com/hr-department-organizational-chart/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *