مدیریت مرخصی چیست؟

مدیریت مرخصی چیست؟

مدیریت ترک یکی از ساده ترین فعالیتهای مهم اما HR است که اغلب بخش قابل توجهی از زمان تیم HR را مصرف می کند.

https://betterbusiness.deskera.com/what-is-leave-management/

پرسنل منابع انسانی باید از پیروی از سیاست های مرخصی ، اطمینان از در دسترس بودن کارکنان کافی در هر زمان و همچنین اطمینان از حفظ رضایت کارمندان اطمینان حاصل کنند.

برای موفقیت به عنوان یک سازمان ، داشتن یک سیستم مدیریت مرخصی معتبر دارای اهمیت است. تحقیقات نشان داده است که شیوه های مدیریت ضعیف مرخصی ممکن است بر عملکرد کارکنان تأثیر منفی بگذارد.

این همچنین می تواند بر روحیه کارکنان تأثیر بگذارد و بنابراین تأثیرگذار بر تحویل پروژه باشد. طبق تحقیقات انجام شده توسط شرکت استخدام مستقر در سنگاپور ، رابرت هالف ، بیشتر کارمندان روزهای مرخصی بیشتری را می خواهند.

در نظرسنجی ۵۰۰ کارمند سنگاپور ، ۳۶ درصد مرخصی سالانه بیشتری را در صدر لیست آرزوهای خود قرار داده اند ، به دنبال آن ساعت های انعطاف پذیر تر (۳۲ درصد) و فرصت های توسعه حرفه ای (۲۰ درصد).

غیبت کارکنان و بهره وری نیروی کار


رهبران مشاغل غالباً تأثیر غیبت در کارآیی نیروی کار را دست کم می گیرند. حتی اگر آنها از مسائل غیبت آگاه باشند ، آنها نمی توانند شدت اوضاع را درک کنند. مطابق نظرسنجی Mercer در ۴۵۵ کارفرمای شرکت داشتند:

  1. متوسط ​​هزینه غیبت کارمندان معادل ۳۶٪ از حقوق کارمندان است
  2. غیبت منجر به ۱۹٪ از بازده از دست رفته خالص در روز می شود


هزینه های غیرمستقیم غیبت شامل: اختلال در مشاغل ، اضافه کاری ، کارگران موقت ، نارضایتی مشتری و گردش مالی کارمندان است


اکثر مشاغل هنوز برنامه ریزی تعطیلات کارکنان و غیبت بیماری را با صفحات گسترده مدیریت می کنند ، اما در سال های اخیر هزینه مدیریت غیبت تحت میکروسکوپ کاهش یافته است.

مشاغل تصور می کنند که کارمندان فقط یک یا دو روز بیمار را در سال می گیرند ، زیرا آنها ابزاری برای اجرای گزارش های دقیق ندارند.  هنگامی که آنها حتی یک گزارش دستی ارائه می دهند ، از نتایج شوکه می شوند - اما اطلاعات لازم را برای انجام کاری در مورد آنها دارند. "آدریان لوئیس ، کارشناس مدیریت غیبت و مدیر بازرگانی

مدیریت مرخصی چیست و چگونه می توان آن را خودکار کرد؟


برنامه های ترکیبی پیچیده و مدیریت دستی می تواند پر هزینه باشد و ممکن است یک روند بدون خطا را تضمین کند. بنابراین ، خودکار کردن مدیریت مرخصی اثبات شده است که یک راه حل مهم برای کلید واژه ها است.

کارمندان به پورتالهای سلف سرویس که در آن می توانند درخواست برگ و دسترسی به مزایای مرخصی داشته باشند ، دسترسی دارند. مدیران می توانند درخواست های مرخصی را در زمان واقعی مشاهده و تأیید کنند.

این سیستم به طور خودکار درخواست های مرخصی کارمندان را رصد می کند و هر درخواست را در برابر مانده های مرخصی کارمندان ارزیابی می کند. این سیستم همچنین کلیه برنامه های برجسته ، مصوب و تأیید نشده مرخصی کارمندان را ردیابی می کند و سوابق مورد نیاز را حفظ می کند.

این تا حد زیادی در برنامه ریزی منابع و ارزیابی تأثیر مرخصی در کارهای از قبل برنامه ریزی شده کمک می کند.

بنابراین ، مدیران / مدیران می توانند تصمیمات بهتری را در مورد نگرانی های مرخصی کارکنان اتخاذ کنند. همچنین ، سیستم مدیریت خودکار مرخصی اجازه می دهد تا کارفرمایان سیاست های مرخصی را به طور عادلانه و دقیق اجرا کنند.

مسیریابی برنامه ها و جریان های تأیید را نیز می توان مطابق با الزامات تجاری سازمان تنظیم کرد. از همه مهمتر ، مدیران می توانند به راحتی به اطلاعات کاملی که برای تجزیه و تحلیل ، گزارش و تخمین مالی دارند ، دسترسی پیدا کنند.

انواع مرخصی پرداخت شده کارمندان


سازمان ها انواع مختلفی از مرخصی ها را ارائه می دهند که مرخصی با حقوق معمول نوع مرخصی است. با بررسی ۸۰۷ سازمان ، انواع برگهای پرداخت شده سازمانها به کارکنان خود ارائه می شود.

مزایای نرم افزار Leave Management
موارد زیر چند نگرانی مهم درباره مدیریت مرخصی کارمندان است که می توان با اتوماسیون فرآیندهای مدیریت مرخصی شما مقابله کرد:

کار بیش از حد کاغذ – یافتن برنامه های کوچک و متوسط ​​و همچنین سازمان های بزرگ بسیار متداول است ، و مدیریت برگه های کارمندان در یک سری صفحات گسترده یا حتی با استفاده از سیستم های جزئی مبتنی بر کاغذ است.

بنابراین ، ردیابی دقیق و ضبط غیبت کارکنان به یک دردسر واقعی تبدیل می شود. اتوماسیون با ساده سازی فرایندهای مرخصی در این مکان مفید است.

اطلاعات مربوط به مرخصی کارمندان در یک مخزن مرکزی مدیریت می شود. علاوه بر این ، از آنجا که به کلیه برنامه ها و مصوبات بصورت آنلاین رسیدگی می شود ، می توان از وابستگی به کارهای اداری کاسته شد.


انطباق حقوقی –

سازمانها همیشه سعی در مدیریت کارمندان خود دارند و در سمت صحیح قانون باقی می مانند. با این وجود ، ممکن است مواردی رخ دهد که اشتباه پیش برود. در مواردی مانند غیبت کوتاه مدت مداوم کارمندان ، بیماری طولانی مدت ، بازنشستگی ، حوادث بهداشتی و ایمنی و غیره ، ضروری است که به رعایت مزایای کارمندان رعایت شود. اتوماسیون کل فرایند مدیریت مرخصی به شما امکان می دهد تا اطلاعات را برای پشتیبانی از مباحث (یا در بدترین حالت یک وضعیت قانونی) به طور منظم ثبت و ذخیره کنید و از طریق هشدارها و یادآوری ها در صدر فعالیتهای اصلی باشید.


ردیابی الگوی مرخصی –

ردیابی الگوهای مرخصی کارمندان برای نظارت بر میزان مرخصی پرداخت شده ، برگهای بیمار و الگوهای تعطیلات در سازمان شما بسیار ضروری است.

از آنجا که هیچ گونه خطای دستی به دلیل اتوماسیون مدیریت مرخصی وجود ندارد ، می توان تجزیه و تحلیل های مربوط به فرآیندهای تجاری را با دقت مطالعه کرد. از تجزیه و تحلیل نیز می توان برای ترسیم کارایی و کوشش کارکنان استفاده کرد.


اتوماسیون فرایند مدیریت مرخصی می تواند به تسهیل روابط کار بدون کار و مثبت بین کارمند و کارفرما کمک کند ، ضمن اینکه اطمینان حاصل می کند که بهره وری کسب و کار به خطر نمی افتد. راه‌اندازی یک سیستم اتوماسیون مرخصی مؤثر به کارمندان و کارفرمایان امکان می دهد تا به روشی کاراتر و جذاب تر برای همه طرفین باشند.

شیوه های خوب مدیریت نیروی کار اجرا شده با نرم افزار مدیریت منابع انسانی می تواند به سازمان شما در تسریع رشد کمک کند.

با استفاده از سیستم مدیریت مرخصی مبتنی بر ابر ، تیم شما می تواند به راحتی مرخصی کارمندان ، حقوق مرخصی ، مرخصی پزشکی و مرخصی کارمندان را مدیریت کند.

خط مشی های مرخصی کارمندان خود را مرور کنید ، انواع و مرخصی های سالانه خود را به شرکت خود تبدیل کنید تا به یک محل کار جذاب تر تبدیل شود. مدیریت مرخصی چیست؟ این می تواند از نظر جذب و حفظ استعداد ، مزیت رقابتی شما باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *