محدودیت های برنامه ریزی منابع انسانی

محدودیت های برنامه ریزی منابع انسانی


برنامه ریزی منابع انسانی با هدف حفظ و استخدام نیروی انسانی با کمیت و کیفیت لازم و لازم برای تحقق تقاضا و عرضه ناشی از در آینده نزدیک فعالیت دارد.

 
علی رغم فواید آن برای حفظ تعادل در جایگاه نیروی انسانی سازمان ، محدودیت هایی برای برنامه ریزی منابع انسانی وجود دارد که در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

محدودیت های برنامه ریزی منابع انسانی
 

آینده نامشخص است. چندین عامل خارجی وجود دارد. فنی ، سیاسی ، فرهنگی و غیره که بر فرصتهای شغلی تأثیر می گذارد. بنابراین ، مدیریت می تواند برنامه ریزی منابع انسانی را به عنوان یک عامل راهنمایی در نظر بگیرد و نمی تواند کاملاً به آن اعتماد کند.
با وجود نیروی انسانی مازاد ، شرکت ها سعی می کنند با استفاده از خاتمه ، اخراج ، از بین بردن کارمندان موجود ، این عدم تعادل را برطرف کنند. این می تواند احساس عدم امنیت را در بین آنها ایجاد کند و این منجر به از بین رفتن ایمان آنها به شرکت شود.
برنامه ریزی منابع انسانی وقت گیر است زیرا اطلاعات کاملی را در مورد نیاز پرسنل هر بخش جمع آوری می کند و سپس منابع مناسبی را برای تأمین نیازها پیدا می کند.
برنامه ریزی منابع انسانی فرایندی گران است. کلیه فعالیتهایی که از زمان نیاز نیروی انسانی تا استقرار نهایی کارمندان انجام می شود ، وقت زیادی را صرف می کند و بسیار گران است.
بنابراین ، شرکت باید برنامه ریزی منابع انسانی را با احتیاط انجام دهد ، زیرا دارای چندین محدودیت است که می تواند بر عملکرد کلی شرکت تأثیر بگذارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *