img img img img

سوالات مصاحبه با مدیر منابع انسانی:

سوالات مصاحبه با مدیر منابع انسانی:


در مورد خودتان به من بگویید و چرا شما یک مدیر منابع انسانی شایسته و حرفه ای می کنید؟

در اینجا دو نکته عالی برای کمک به شما در پاسخ به این سؤال مصاحبه اولیه وجود دارد:

نکته ۱: در طول پاسخ خود ، روی مهارت ها ، ویژگی ها و تجربه کاری قبلی خود که مربوط به نقش یک مدیر منابع انسانی است ، تمرکز کنید. وقت خود را صرف بحث در مورد زندگی خانگی نکنید – آنها علاقه ای ندارند.

نکته ۲: مهارت های کلیدی مانند مدیریت ، رهبری ، توجه به جزئیات ، انعطاف پذیری ، توانایی پیروی از قوانین و رویه ها ، همه ویژگی های مثبت این نقش خاص هستند.

پاسخ نمونه

من یک کارمند شایسته ، حرفه ای و متعهد هستم که اشتیاق زیادی به صنعت منابع انسانی دارم. با گذشت سالها ، من خودم را به نقش متعهد کرده ام و مهارت ها و ویژگی های لازم را توسعه داده ام تا بتوانم نقش را در حد بالایی انجام دهم. من یک مدیر عالی منابع انسانی خواهم بود زیرا من بسیار سازمان یافته ، متعهد ، خودم و دیگران را با استانداردهای عالی تنظیم می کنم ، هیچ وقت از قوانین ، قانون یا رویه ها منحرف نمی شوم و همچنین می توانم یک تیم را برای رسیدن به اهداف و اهداف شرکت سازگار و انگیزه دهم. در رابطه با HR.

سوالات مصاحبه مدیر منابع انسانی بسیار دشوار است!

سبک مدیریت خود را به ۳ کلمه توصیف کنید و چگونه این امر به شما کمک می کند تا یک مدیر عالی منابع انسانی شوید؟

در اینجا دو نکته برای کمک به شما در تهیه صحیح پاسخ خود آورده شده است:

نکته ۱: این سؤال به سبک مدیریت شما مربوط می شود. بنابراین ، شما باید ۳ ویژگی قوی خود را انتخاب کنید که همگی با هم ترکیب شده اند تا یک سبک مدیریتی انعطاف پذیر و قوی ایجاد شود.

نکته ۲: توصیه من این است که ۳ ویژگی خاص ارائه دهید و سپس به دلیل اینکه ویژگیهای چشمگیر هستند ، از هر یک از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید.

پاسخ نمونه

من می گویم سبک مدیریت من سازگار ، الهام بخش و حرفه ای است . من سازگار هستم ، زیرا من همیشه و در هر زمان با مردم عادلانه و در یک سطح رفتار خواهم کرد. من الهام بخش هستم زیرا معتقدم می توانم تیمم را ترغیب کنم تا در محیطی که در آن مشغول به کار هستند پیشرفت کند و من حرفه ای هستم زیرا من همیشه از اصول و ارزشهای سازمانی که برای آن کار می کنم حمایت خواهم کرد و همچنین به هیچ وجه از قوانین و مقررات اشتغال حمایت می کنم. بار.

برای شما مهمترین خصوصیات و خصوصیات لازم برای داشتن یک مدیر شایسته منابع انسانی چیست؟

قبل از اینکه پاسخ این سؤال و سایر سؤالات مصاحبه با مدیر منابع انسانی را بررسی کنیم ، دو نکته مهم وجود دارد:

نکته ۱: تعداد مشخصه ها و خصوصیاتی را که قبلاً برای این پاسخ آماده شده اید ، داشته باشید. توصیه من استفاده از ۷ ویژگی و خصوصیات خاص ، اصلی است که برای نقش HR Manager ضروری است.

نکته ۲: قبل از پاسخ به این سوال ، توصیه من این است که توضیحات شغلی را با جزئیات مطالعه کرده و خصوصیات و خصوصیات اصلی آنها را از نامزد موفق انتخاب کنید.

پاسخ نمونه

برای اینکه در نقش مدیر منابع انسانی شایسته باشید ، به ۷ ویژگی اصلی نیاز دارید. اینها ، توانایی رهبری و ایجاد انگیزه در تیم شما است. تمایل به پیروی از قوانین ، قانون و مقررات مربوط به منابع انسانی. توجه زیاد به جزئیات به دلیل اینکه نمی توانید در مورد قانون کار و قراردادها اشتباه کنید ؛ توانایی به روز بودن با مقررات و تحولات صنعت؛ تمایل به ایستادگی در رویکرد شما هنگام برخورد با کارمندان دشوار؛ اشتیاق به انجام هر کار به استانداردهای لازم و همچنین درک کاملی از قانون اشتغال و سایر مقررات مربوط

چرا می خواهید به عنوان مدیر منابع انسانی برای شرکت ما کار کنید؟

نکته ۱: دو دلیل اساسی برای انتخاب شرکت خود داشته باشید. توصیه من این است که روی شهرت آنها در صنعت خود تمرکز کنید ، و این واقعیت است که آنها یک سازمان حمایتی هستند ، که به نوبه خود شما را قادر می سازد نقش خود را به عنوان مدیر منابع انسانی به یک استاندارد بالا انجام دهید.

نکته ۲: در پایان پاسخ خود ، دلیل خاصی را بیان کنید که احساس می کنید قادر خواهید بود در نقش مدیر منابع انسانی خود برتری داشته باشید.

پاسخ نمونه

من شرکت شما را به دو دلیل اصلی انتخاب کردم. دلیل اول به دلیل شهرت شما در صنعت و استانداردهای مورد انتظار پرسنل شماست. ثانیا ، شما به وضوح سازمانی هستید که از کارکنان آن در کار خود پشتیبانی می کند. من می خواهم در سازمانی کار کنم که در نقش مدیر منابع انسانی از من حمایت کند ، زیرا من نیز از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار هستم و احساس می کنم حین کار در این نقش پشتیبانی از تیم مدیریت ارشد شما مهم است. به نظر من منابع انسانی بخشی جدایی ناپذیر از مدیریت موفق هر سازمان است و در حالی که برخی از شرکت ها ممکن است خدمات مالی به آن بپردازند ، شما به وضوح منابع انسانی را بسیار جدی می گیرید.

سؤالات مصاحبه با مدیر منابع انسانی خود را با نکات اساسی ما منتقل کنید.

درباره زمانی که با یک مسئله پیچیده HR کار کرده اید ، به من بگویید؟

در اینجا چند نکته درخشان برای درست کردن جواب شما آورده شده است!

نکته ۱: وضعیت را تا حد ممکن دشوار کنید و نشان دهید که چقدر مقاومت در حل مسائل ارائه شده نشان داده اید. برای اینکه یک مدیر منابع انسانی مؤثر باشید ، باید در هر کاری که انجام می دهید اعتماد به نفس و مقاومت کنید.

نکته ۲: هنگام پاسخ دادن به این سوال مصاحبه از تکنیک STAR استفاده کنید. با این کار پاسخی که می دهید از نظر طبیعت خاص است.

پاسخ نمونه

در نقش قبلی ، من به عنوان بخشی از تیم منابع انسانی کار می کردم که وظیفه داشتند شیوه های جدید کاری را برای مدیران و سرپرستان تیم پیاده سازی کنند. این سازمان مدتی است در رابطه با دریافت شکایات بیشمار از کارمندان در مورد نحوه برخورد با برخی از روسای ادارات و مدیران ، دچار مشکل شده است. این یک پروژه دشوار برای کار کردن بود ، فقط به این دلیل که بیشتر مدیران و سرپرستان تیم سالها در موقعیت بوده اند و در قبال اقداماتشان پاسخگو نبوده اند. ما با ایجاد مجموعه ای از شیوه های کاری کارآمد که به طور واضح استانداردهای مورد انتظار کلیه کارمندان مدیریت را تعریف می کند ، شروع کردیم. هنگامی که این موارد توسط بخش حقوقی ما ایجاد و تأیید شد ، ما بر اساس رویه های جدید کارآموزی را برای کلیه کارمندان مدیریت انجام دادیم. این ثابت شد که دشوارترین مرحله این روند است ، فقط به این دلیل که ما در مقابل برخی از مدیران دشوار قرار گرفتیم که آشکارا برای تغییر آماده نبودند. با این وجود ، ما پشتکار داشتیم ، استانداردها را بالا تنظیم کرده و فرآیندهای پشتیبانی را برای همه مدیران در نظر گرفتیم تا در صورت نیاز و در صورت نیاز به این پشتیبانی ، از تمام مدیران استفاده کنند. پس از گذشت ۶ ماه از پایان نوبت ، شکایات کارمندان متوقف شد و سازمان در مکانی بسیار بهتر از لحاظ مدیریتی برای پیشبرد و دستیابی به اهداف خود قرار گرفت

دیدگاهتان را بنویسید