داده های بزرگ در منابع انسانی

داده های بزرگ در منابع انسانی


داده های بزرگ به حجم عظیم و تصاعدی در حال رشد از کارمندان ، مشتری و داده های معامله ای موجود در سازمان ها اشاره دارد. در مورد #منابع_انسانی ، سازمان ها مقادیر عظیمی از #استعدادها یا داده های مربوط به افراد (مانند مهارت ها ، رتبه بندی عملکرد ، سن ، مدت تصدی ، سابقه ایمنی ، عملکرد فروش ، سوابق تحصیلی ، مدیر ، نقش های قبلی و غیره) دارند که می توانند مورد استفاده قرار گیرند. برای درک بهتر ترکیب ، عملکرد و ریسک فعلی سازمان برای بهبود کارکنان ، محصولات و خدمات. داده های بزرگ در منابع انسانی برای ارزیابی و بهبود شیوه هایی از جمله کسب استعداد ، توسعه ، نگهداری و عملکرد کلی سازمان تنظیم می کند. این شامل یکپارچه سازی و تحلیل معیارهای داخلی ، معیارهای بیرونی ، داده های رسانه های اجتماعی و داده های دولت برای ارائه راه حل آگاهانه تر برای مشاغل تجاری سازمان شما است.

مزایای داده های بزرگ در منابع انسانی چیست؟

ابزار و فن آوری جدید مورد نیاز است زیرا داده های بزرگ و بسیار بزرگ ، سریع در حال تغییر و به طور بالقوه بدون ساختار هستند. با استفاده از این ابزارها ، سازمانهای منابع انسانی قادر به انجام تجزیه و تحلیل و پیش بینی برای تصمیم گیری دقیق تر و دقیق تر ، سنجش کارآیی بهتر و شناسایی مدیریت “نقاط کور” برای پاسخ به سؤالات مهم در مورد بهره وری نیروی کار ، تأثیر برنامه های آموزشی بر عملکرد شرکت ، پیش بینی کننده های جذب نیروی کار و نحوه شناسایی رهبران بالقوه می‌شود.
‏ توانایی ضبط و تجزیه و تحلیل #دادههایبزرگ باعث شده است تا بسیاری از شرکت ها با درک بهتر و هدف گذاری دقیق تر مشتریان ، درآمد را افزایش دهند و هزینه ها را از طریق بهبود فرآیندهای تجاری کاهش دهند.

منبع: https://www.cornerstoneondemand.com/glossary/big-data-hr

www.hr-garden.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *