جامعه پذیری کارکنان چیست؟

جامعه پذیری کارکنان چیست ؟

جامعه پذیری کارکنان فرآیند ادغام استخدام‌های جدید در محل کار است، به کارکنان جدید کمک می‌کند تا محیط کار، فرهنگ شرکت خود را درک کنند. این امر بسیار مهم است زیرا به استخدام‌های جدید کمک می‌کند سریع‌تر به بهره‌وری برسند، حفظ کارمندان را بهبود می دهد.

جامعه پذیری کارکنان

جامعه پذیری کارکنان

استخدام جدید شما به زودی آغاز می شود – این هیجان انگیز است! تیم شما برای استخدام بهترین نامزد تلاش زیادی می کند، بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که آنها برای مدت طولانی در شرکت شما می مانند و پیشرفت می کنند. اولین گام برای رسیدن به این هدف، یک فرآیند کارآمدی است که به کارمندان کمک می کند تا با محل کار جدید خود سازگار شوند و به سرعت به بهره وری برسند.

جامعه پذیری کارمند چیست؟

استخدام جدید فرآیندی است که شرکت ها برای استقبال و ادغام کارکنان در محل کار طی می کنند. همین تعریف نشان می‌دهد که فرآیند استخدام کارمند بسیار فراتر از اولین روز استخدام جدید است – تا زمانی که آنها به طور کامل با نقش و تیم خود سازگار شوند ادامه می‌یابد.

و به هر اقدامی اشاره دارد که به استخدام‌کنندگان جدید کمک می‌کند تا بفهمند کارها در محیط کار جدیدشان چگونه کار می‌کنند، با فرهنگ شرکت آشنا شوند و در تیم خود احساس استقبال و ارزشمندی کنند.

زمانی است که افراد جدید اصول اولیه محیط خود را یاد می گیرند: برای مثال، ممکن است با ساختمان اداری و سیاست های شرکت آشنا شوند، وظایف شغلی جدید خود را درک کنند و به همکاران خود معرفی شوند.

چرا روز اول مهم است؟

به روز اول خود در هر شغلی فکر کنید – به احتمال زیاد هیجان زده اما عصبی بودید. اگر توجه و آموزش کافی دریافت نکنید، این ممکن است برای خلق و خوی شما یا انگیزه شما برای بالا بردن سرعت در ظرفیت جدیدتان خوب نباشد.

این ممکن است یکی از دلایلی باشد که بیش از ۲۵ درصد از افراد جدید استخدام شده پس از سه ماه اول کار خود را ترک می کنند. و این ضرر بزرگی برای شرکتی است که باید یک فرآیند پرهزینه استخدام را تکرار کند تا به این زودی جایگزینی پیدا کند – بدون احتساب منابعی که برای آموزش یا جبران آن کارمند جدید در طول مدت حضورشان در شرکت شما صرف شده است.

بنابراین جذب کارمندان جدید به طور موثر می تواند حفظ کارکنان شرکت شما را بهبود بخشد.

یکی دیگر از مزایای یک سیاست ورود خوب این است که استخدام‌های جدید سریع‌تر به بهره‌وری کامل می‌رسند. اگر آنها کمک کافی از منابع انسانی یا مدیر خود دریافت نکنند، و فقط سعی می کنند همه چیز را به تنهایی درک کنند، شرکت شما درآمد بالقوه ای را که این کارمند در غیر این صورت به ارمغان می آورد از دست می دهد . اگر استخدام‌های جدید از طریق یک فرآیند به‌خوبی توسعه‌یافته گذرانده شوند، سریع‌تر در نقش خود جای می‌گیرند و شروع به تولید ارزش برای تیم خود می‌کنند.

چرا استقبال از استخدام های جدید بسیار مهم است

پذیرش کارکنان نباید در خط‌مشی شرکت، ثبت‌نام مزایا، آموزش شغلی و ورود به سیستم فناوری متوقف شود – روشی که شرکت شما باعث می‌شود کارکنان احساس کنند بخش مهمی از فرهنگ شرکت است، که یک عنصر ضروری برای جذب و حفظ استعدادهای برتر در بازار کار امروز است. . همچنین راه طولانی در ایجاد تعامل پایدار کارکنان دارد.

باید دو جزء اصلی در یک استراتژی موفقیت آمیز حضور داشته باشد: اطمینان از اینکه استخدام های جدید با تمام اطلاعات لازم برای کار در سازمان شما آماده شده اند و ایجاد یک محیط مثبت و راحت که در آن همه احساس حمایت و مشارکت داشته باشند. یک تجربه کاملاً بهینه‌سازی شده باید در انتظار نیروی جدید باشد، به گونه‌ای که باعث شود آنها برای انجام نقش خود آماده باشند و برای عضویت در تیم شما هیجان زده شوند.

مراحل فرآیند ورود

هنگام طراحی فرآیند پذیرش، کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به استخدام‌های جدید انجام دهید، مانند ارسال یک بسته خوشامدگویی، ترتیب دادن یک ناهار یا شام تیمی با همکاران، یا تهیه یک سخنرانی. هر آنچه را که در فرآیند خود بگنجانید، چندین روش برتر وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید:

۱٫ با افراد جدید به طور مرتب ارتباط برقرار کنید

اگر تاریخ شروع استخدام جدید شما بیش از دو هفته دیگر است، مطمئن شوید که با آنها ارتباط برقرار کرده و نشان دهید که مشتاقانه منتظر حضور آنها هستید. شما می توانید یک بسته خوشامدگویی تهیه کنید یا دفترچه راهنمای کارمندان خود را از قبل برای آنها ارسال کنید. همچنین می‌توانید از مدیر احتمالی استخدام‌شده جدید بخواهید ایمیلی برای خوشامدگویی به عضو تیم جدیدشان ارسال کند.

۲٫ برای اولین هفته استخدام جدید برنامه ریزی کنید

هنگامی که کارمند جدید برای اولین بار به سر کار می آید، مطمئن نیستند که روزشان چگونه خواهد بود. این شما هستید که باید به آنها نشان دهید که برای استقبال مناسب از آنها کاملاً آماده هستید. بنابراین، برای چند روز اول کارشان برنامه‌ای تهیه کنید و تمام کادرهای مهم را بررسی کنید (مانند راه‌اندازی ایستگاه کاری یا اطلاع دادن به کارمندان میز پذیرش در مورد ورود جدید استخدام).

۳٫ با آغوش باز از آنها استقبال کنید

از روز اول مشتاق، دوستانه و مثبت باشید. به استخدام‌کنندگان جدید اطلاعاتی در مورد شرکت ارائه دهید و ابتدا آنها را به همکارانشان در میزهای نزدیک معرفی کنید. یک ناهار تیمی برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید تا با دیگران در تیمشان آشنا شوند و مطمئن شوید که مدیرشان در طول این هفته اول مهم به طور منظم با آنها ملاقات می‌کند. مفید خواهد بود که به کارمند جدید یک چک لیست یا برنامه زمانی مربوط به تمام فعالیت های حضوری که برنامه ریزی کرده اید ارائه دهید .

۴٫ ادامه دهید

فرآیند ورود پس از پایان هفته اول به پایان نمی رسد. شما باید اطمینان حاصل کنید که استخدام جدید شما تقریباً از همان ابتدا کار اساسی و در عین حال معنادار کافی برای کمک به ایجاد اعتماد به نفس دارد. مدیر آنها باید برنامه ای برای واگذاری آن کار داشته باشد و همچنین از ادغام راحت آنها در تیم حمایت کند. بعد از دو هفته و در پایان ماه اول استخدام جدید، هم با استخدام کننده جدید و هم با مدیر آنها تماس بگیرید و هر گونه حمایتی که ممکن است نیاز داشته باشند به آنها ارائه دهید.

یک برنامه سنجیده و سنجیده جذب کارمند – با در نظر گرفتن این چهار مرحله – می تواند در حفظ و مشارکت موفق کارمندان تفاوت ایجاد کند. هم برای حفظ و هم درگیر شدن کارمندان ضروری است که استخدام کنندگان جدید بدانند که شرکت شما از همان ابتدا برای آنها ارزش قائل است.

چرا چک لیست ورود مهم است

بخش‌های متحرک زیادی برای یک استراتژی جامع جامعه پذیری کارمند وجود دارد و شروع یک کار جدید در حال حاضر موقعیتی است که می‌تواند احساس اضطراب، عدم اطمینان یا بار اطلاعاتی را القا کند. روز اول مدرسه را به یاد دارید؟ اینطور است، اما با خطر بیشتری.

یک چک لیست حضوری، برنامه ای با ساختار ضعیف ارائه می دهد که مهم ترین جنبه های استقبال از یک استخدام جدید را اولویت بندی می کند و در عین حال به آنها کمک می کند تا در مورد نقش و محیط جدید خود اطمینان پیدا کنند. به عنوان یک مکان کارآمد، سازماندهی شده و متفکر بهترین فرصت شما برای ایجاد یک تاثیر اولیه قوی برای کار است و چک لیست جامعه پذیری کارکنان ابزار ایده آلی برای کمک به شما در انجام آن است.

تجربه اولیه کارمندان را با ارائه یک نسخه از لیست به آنها بهبود بخشید تا بدانند چه انتظاری دارند.

کار از راه دور

ظهور کار از راه دور موانع جدیدی را برای متخصصان منابع انسانی اضافه کرده است. اگر نتوانید با یک چهره دوستانه در آن نزدیکی خود را چک کنید، احساس گمراهی، گیج شدن یا سردرگمی آسان تر است. چگونه می‌توانید کاری کنید که استخدام جدید از راه دور احساس خوش‌آمدگویی و حمایت را داشته باشد؟

بسیار مهم است که گردش کار رسمی ورود به کار را ساده کنید و فرآیند و تمام اطلاعات مربوط به آن را تا حد امکان به وضوح برای کارگران از راه دور منتقل کنید. به آنها کمک کنید تا در اسرع وقت با ابزارهای ارتباطی شرکت راحت شوند، چند تماس ویدیویی یا جلسات مجازی با مدیران مربوطه و اعضای تیم راه‌اندازی کنید، و در نظر داشته باشید که یک “رفیق عضو” برای آنها در نظر بگیرید تا با هر سوالی ارتباط برقرار کنند.

نرم افزار جامعه پذیری کارکنان یک ابزار ایده آل برای سازماندهی فرآیند است و یک همکار دوستانه می تواند به شخصی سازی و پشتیبانی از تجربه کمک کند.

ابزارها و نرم افزارهای جامعه پذیری کارکنان

استخدام یک کارمند جدید مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی در زمان، پول و منابع است. از مصاحبه تا پذیرش، مهم است که در هر مرحله دقیق و منظم باشید – نه تنها به دلایل لجستیکی، بلکه همچنین به این دلیل که ایجاد یک تأثیر مثبت یک مؤلفه کلیدی برای به دست آوردن استعدادهای بسیار واجد شرایط در بازار کار رقابتی است.

استفاده از ابزارها و نرم‌افزارهای کارمندان می‌تواند به ساده‌سازی ارتباطات، تسهیل آموزش، اطمینان از انطباق، و مدیریت مدارک لازم و موارد دیگر کمک کند. همچنین می‌تواند کل فرآیند را برای حرفه‌ای منابع انسانی آسان‌تر کند، با ترکیب اتوماسیون و اعلان‌ها در گردش کار برای اطمینان از تکمیل به موقع همه کارها.

ایجاد و اجرای یک استراتژی پیوسته و جامع، کارایی و بهره‌وری سازمان شما را بهبود می‌بخشد، زیرا به استخدام‌کنندگان جدید قدرت می‌دهید تا با راحتی و اطمینان به موقعیت جدید خود قدم بگذارند.

سوالات متداول

جامعه پذیری کارکنان چیست؟

پذیرش کارکنان فرآیند استقبال و ادغام استخدام‌های جدید در محل کار است. فراتر از روز اول است و تا زمانی ادامه می یابد که کارمند به طور کامل با نقش و تیم خود سازگار شود. این شامل اقداماتی است که به استخدام‌کنندگان جدید کمک می‌کند تا محیط کار، فرهنگ شرکت خود را درک کنند و در تیم خود احساس استقبال کنند.

چرا ورود به کار مهم است؟

ورود به سیستم بسیار مهم است زیرا به استخدام‌کنندگان جدید کمک می‌کند تا با محیط کار جدید خود سازگار شوند و سریع‌تر به بهره‌وری برسند. این می تواند حفظ و تعامل کارکنان را بهبود بخشد، و به ویژه برای کارمندان یا کارآموزان از راه دور که ممکن است با چالش های اضافی روبرو شوند، مهم است.

مراحل ورود به سیستم چیست؟

فرآیند پذیرش شامل ارتباط منظم با افراد جدید، برنامه ریزی برای اولین هفته آنها، استقبال گرم از آنها و ارائه پشتیبانی مداوم است. داشتن یک برنامه خوب فکر شده که شامل این مراحل برای اطمینان از حفظ و مشارکت موفق کارکنان باشد، مهم است.

چرا چک لیست ورود مهم است؟

یک چک لیست حضوری یک برنامه زمان بندی ساختار یافته را ارائه می دهد که مهمترین جنبه های استقبال از یک استخدام جدید را اولویت بندی می کند. این به استخدام‌کنندگان جدید کمک می‌کند تا در مورد نقش و محیط جدید خود اطمینان پیدا کنند و ابزاری برای ایجاد یک تأثیر اولیه قوی است.

جامعه پذیری کارکنان  از راه دور چیست؟

پذیرش از راه دور شامل استقبال و ادغام استخدام‌های جدید است که از راه دور کار می‌کنند. این نیاز به ارتباط شفاف، آشنایی با ابزارهای ارتباطی شرکت، تشکیل جلسات مجازی، و احتمالاً تعیین یک “رفیق عضویت” برای حمایت از استخدام جدید دارد.

https://resources.workable.com/tutorial/what-is-onboarding

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *