بوم استخدام

بوم استخدام

بوم استخدام

بوم استخدام برای تحریک و ضبط تفکر انتقادی در مورد استخدام جدید شما طراحی شده است. این ممکن است یک تمرین سریع و ساده باشد – شما ممکن است از قبل همه پاسخ ها را بدانید ، حتی اگر قبلاً هرگز آن را واقعاً فکر نکرده باشید – یا ممکن است به تفکر و بحث عمیق تری نیاز داشته باشد.
اگرچه نیازی به پر کردن بخشهایی نیست که پیشنهاد می کنیم از بوم استخدام به عنوان راهنمای تصویری و همچنین کلامی استفاده کنید. تلاش برای شفافیت و دقت به شما کمک می کند چه چیزی واقعاً برای این نقش مهم است ، که بینشی از نوع فرد مورد نیاز و همچنین نوع تجربه مورد نیاز شما را فراهم می کند. تا آنجا که می توانید دقیق باشید همچنین در هنگام انتقال نقش به کاندیداها بسیار مفید خواهد بود
می توانید قسمت های موجود بر روی بوم را به هر ترتیب که انتخاب کنید کامل کنید. ما یک روش را با استفاده از اعداد نشان داده شده پیشنهاد داده ایم.
بخشهای موجود بر روی بوم را می توان به سه قسمت تقسیم کرد: مواردی که مربوط به شرکت شما هستند ، موارد مربوط به نقش و سایر مواردی که مربوط به روند استخدام واقعی هستند .

شرکت شما

ماموریت : هدف شرکت شما چیست؟ تجارت به طور کلی چه کوتاه مدت و چه بلند مدت سعی در دستیابی به آن دارد؟ اگر بیانیه مأموریت “رسمی” ندارید ، نگران نباشید ، به راحتی تصویر کلی از هدف کسب و کار خود را یادداشت کنید.

نقشی که برای آن استخدام می کنید

مشکل نقش: چرا به استخدام جدیدی نیاز دارید؟ مشکل خاصی که می خواهید حل کنید چیست / خلا / لازم برای ایجاد مشاغل خود چیست؟
وظایف نقش: به اعتقاد شما استخدام جدید برای حل این مشکل یا رفع این نیاز در تجارت چه کاری باید انجام دهد؟ به وظایف و مسئولیت های اصلی این نقش فکر کنید.
مکان نقش: آیا این کارها به یک مکان خاص گره خورده است؟ استخدام جدید برای انجام این وظایف به کجا نیاز دارد؟ برای برخی از فعالیتها ممکن است حضور متخصص در دفتر با بقیه اعضای تیم مهم باشد ، در حالی که فعالیتهای دیگر بیشتر مناسب کارهای مستقل یا از راه دور است.
مهارتهای حرفه ای:استخدام جدید برای انجام این وظایف به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ این ممکن است مهارت های سخت مانند دانش در مورد نرم افزار خاص ، یا مهارت های نرم تر مانند مدیریت رابطه یا ارائه باشد.
تجربه حرفه ای: استخدام جدید به چه تجربه ای نیاز دارد؟ مشخص کنید که آیا آنها در صنایع خاص ، با انواع کاربری خاص یا در اندازه یا مرحله خاصی از تجارت به تجربه نیاز دارند.

تیم و محیط

فرهنگ تجارت: ارزش های شرکت شما چیست؟ اگر ارزش های مشخصی ندارید ، برخی از مهمترین خصوصیات و انگیزه های موجود در تیم موجود را یادداشت کنید.
ویژگی های حرفه ای: استخدام جدید به چه ویژگی هایی برای تکمیل فرهنگ شرکت موجود نیاز دارد؟ مشخصات شخصیتی مورد نظر تیم استخدام را ذکر کنید.

روند مصاحبه

با توجه به تمام الزامات فوق ، توانایی داوطلب در ایفای نقش و حمایت از تجارت را چگونه ارزیابی می کنید؟ بنویسید که با چه کسانی باید صحبت کنند و چه فعالیتهایی را ممکن است انجام دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *