برای مصاحبه شغلی چه کنیم

برای مصاحبه شغلی چه کنیم

 1. کپی رزومه شما
  حداقل پنج نسخه رزومه آورده کنید . آنها را در یک پوشه جداگانه و یا یک حرفه ای حرفه ای نگه دارید تا خم و چروک نشوند و دسترسی به آنها آسان باشد.
 2. قلم و کاغذ
  به سؤالاتی که مصاحبه‌کنندگان از شما سؤال می کنند یا بینش تعجب آور آنها به اشتراک می گذارد یادداشت بردارید. می توانید از این یادداشت ها برای پیگیری بعداً در یک ایمیل تشکر شده استفاده کنید .
 3. سوالات از پیش نوشته شده برای مصاحبه کنندگان خود
  هنگامی که نسخه های رزومه و کاغذ خالی را در پوشه یا پرونده خود قرار می دهید ، حداقل دو یا سه سوال از پیش نوشته شده برای مصاحبه کنندگان خود اضافه کنید . خوب است که آنها را قبل از زمان بنویسید در صورتی که ذهن شما به طور ناگهانی خالی از سؤال شود ، “آیا سوالی دارید؟”
 4. لیستی از منابع
  مصاحبه کنندگان شما ممکن است لیستی از منابع را از شما نپرسند ، اما خوب است در صورت انجام آنها آماده شوند.
  مراجع باید افرادی باشند که بتوانند با توانایی ها و دستاوردهای حرفه ای شما صحبت کنند. اگر تجربه کاری زیادی ندارید یا نمی توانید به راحتی افراد را به عنوان مراجع شما معرفی کنید ، هر گروه یا فعالیت های داوطلبانه ای را که بخشی از آنها بوده اید در نظر بگیرید. معلمان سابق یا رهبران جامعه که می توانند به تعهد و اخلاق کار خود بپردازند ، گزینه های خوبی نیز هستند. اعضای خانواده را درگیر نکنید و از لیست کردن دوستان خودداری کنید.
  [ مرتبط: چگونه از کسی بخواهیم مرجع شما باشد ]
  نام ، عنوان ، اداره ، سازمان ، شماره تلفن و آدرس ایمیل آنها را ذکر کنید. همچنین در مورد رابطه آنها با شما یک جمله کوتاه بگنجانید (به عنوان مثال: من در نقش من به عنوان یک همکار فروش به مدت دو سال به مونیکا گزارش دادم. )
  اگر قبل از مصاحبه وقت دارید ، با افراد موجود در لیست خود در تماس باشید. یک تماس ، ایمیل یا تاریخ قهوه فرصتی عالی است تا از آنها بخواهید که در گذشته نسبت به همکاری با شما ، چه مناطقی را برای بهبود و چه توصیه هایی به مدیر بعدی شما ارائه می دهند ، از آنها بخواهید.
  پنج نسخه را چاپ کنید و آنها را در یک پوشه نگه دارید تا خم نشوند. اگر در طی مصاحبه از شما خواسته های مراجع خود را نپرسید ، می توانید در پایان این سوال راجع به آنها بپرسید.
 5. تنفس یا نخ دندان را تنفس کنید
  برای کمک به حفظ بهداشت دهان و دندان عالی ، چیزی را بیاورید. چه نعناع ، لثه ، نخ و چه مسواک و خمیردندان باشد ، گزینه ای را انتخاب کنید که باعث می شود احساس تمیز و اطمینان به شما دست دهد.
 6. کیف ، کیف یا نمونه کارهایی که مرتباً شامل همه موارد شما می شود
  هنگامی که مواردی را که باید برای مصاحبه بیاورید ، باید تصمیم بگیرید که چگونه آنها را سازماندهی و حمل می کنید. هدف این است که نگاه کنار هم و بی بند و باری قرار بگیریم. یک کیف دستی ، کیف ، کیسه مسنجر یا نمونه کار را انتخاب کنید که بتواند همه چیز را نگه دارد و به نظر حرفه ای برسد. کوله پشتی برای برخی از تنظیمات مناسب است اما برای سایر موارد نیست. بهترین قضاوت خود را بر اساس تحقیقات شرکت شما انجام داده و آنچه در مورد فرهنگ آنها می دانید استفاده کنید.
 7. راهنمای نحوه دستیابی به مصاحبه
  بعد از تمام آماده سازی های دقیق خود ، اجازه ندهید که اواخر ورود شانس شما برای گرفتن کار را تضعیف کند. شما باید برنامه ریزی کنید که ۱۰-۱۵ دقیقه زودتر برسید و باید مسیر خود را برای مصاحبه از قبل مطالعه کنید. اگر از حمل و نقل عمومی استفاده می کنید ، زمان اضافی را برای تأخیر یا وقفه های غیر منتظره به حساب خود اضافه کنید. اگر رانندگی می کنید ، حتماً در مورد پارکینگ اطلاعاتی دارید – اگر با استخدام کننده کار می کنید ، می توانید از آنها بخواهید که این جزئیات را ارائه دهند.
  اگر بعد از تمام این آماده سازی ها هنوز دیر کار می کنید ، با دفتر یا استخدام کننده کار با آنها تماس بگیرید و به آنها اطلاع دهید. بیشتر اوقات آنها درک نمی کنند ، اما مهم است که به زمان آنها احترام بگذاریم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *