آیا آماده مربیگری هستید؟

مربیگری

<span;>آیا شما آماده مربیگری هستید؟<span;>

<span;> توسط Brenda Steinberg

<span;> 30 اکتبر ۲۰۲۰

<span;>مربیگری اجرایی می تواند به شما در دستیابی به عملکرد بالاتر و رضایت بیشتر شخصی در کار کمک کند.  اگرچه ممکن است آگاه باشید که برای پیشرفت شغلی خود – باید در رفتار ، طرز فکر یا هر دو تغییر ایجاد کنید – اما از آمادگی مربیگری بهره مند نخواهید شد ، مگر اینکه آمادگی کامل درگیر شدن در این فرآیند را داشته باشید.  این امر مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی از زمان و تلاش است ، بنابراین قبل از حرکت به جلو ، مهمترین سوالی که باید از خود بپرسید این است: “آیا من آماده مربیگری هستم؟”

<span;> سوال مربوطه این است که – “آیا این رهبر قابل هماهنگی است؟” – به طور برجسته ای در ارزیابی خود از اینکه آیا و چگونه می توان پیش رفت ، بیان می شود.  با استفاده از این مکالمات ، من هفت ویژگی اصلی را شناسایی کردم که رهبرانی را که از طریق مربیگری تکامل می یابند از کسانی که این کار را نمی کنند متمایز می کند.

<span;>تحمل ناراحتی<span;>.

<span;> مربیگری موفق مستلزم داشتن پیشگویی در پذیرفتن روشهای جدید درک و عمل است.  با این کار ، شما احتمالاً ترس یا بلوک های عاطفی در مورد تحقق و واقعیت های جدید را تجربه خواهید کرد.  شما باید بتوانید این دوره های ناراحتی را تحمل کنید تا متوجه مزایای استفاده از رویکردهای جدید و متفاوت شوید.

<span;> گشودگی برای آزمایش و امتحان

<span;>  امتحان کردن چیز جدیدی به معنای ریسک پذیری است و آزمایشات با رفتارهای جدید ممکن است اولین بار جواب ندهد.  انتظار برای زمان بندی مناسب یا عملکرد عالی مانع پیشرفت خواهد بود.  اگر فکر می کنید قبلاً پاسخ ها را دارید و نمی خواهید گزینه های جدید را جستجو کنید ، بعید به نظر می رسد که باز باشید و یا تأمل لازم برای تغییر را انجام می دهید.  شما باید ایده ها و اقدامات جدید را امتحان کنید ، شکست بخورید ، یاد بگیرید و دوباره امتحان کنید.

<span;> توانایی نگاه فراتر از منطقی<span;>.

<span;>رفتار منطقی نیست – توسط احساساتی مانند ترس ، عصبانیت و غرور هدایت می شود.  فقط به این دلیل که “می دانید چه کاری باید انجام دهید به این معنا نیست که طبق آن رفتار خواهید کرد. اگر ابعاد احساسی آنها را کاوش کنید ، درک عمیق تری از رفتارها و روابط خود پیدا خواهید کرد.

<span;>تمایل به پذیرش مسئولیت<span;>.

<span;> اگر تغییر کنید تغییر سخت است  باور نکنید که شما قدرت شکل دادن به آینده خود را دارید.

<span;> سرزنش سازمان ، رئیس ، مسئولیت های زیاد و غیره مانع رشد شما می شود. حتی اگر در استدلال شما واقعیتی وجود داشته باشد ، اگر به جلو بروید غیرممکن است  خود را به عنوان یک قربانی ببیند. شما باید خود را مسئول پیشرفت بدانید.

<span;>توانایی بخشش<span;>.

<span;>حتی اگر احساس می کنید با شما بدرفتاری کرده اند ، صلح با گذشته و هدایت انرژی برای پیشرفت ضروری است.  درست “یا” نشان دادن آنها “بندرت برای شما یا افرادی که با آنها کار می کنید مفید است. شما باید مایل به بخشش و ادامه کار باشید.

<span;>خود انضباطی<span;>.

<span;> تا حدودی خلاف واقع ، پیشرفت شما به عنوان یک رهبر به احتمال زیاد شما را ملزم خواهد کرد که روش های تفکر و رفتاری را که به موفقیت شما در گذشته کمک می کند کنار بگذارید و آماده زندگی با عواقب آن باشید.  ممکن است پذیرش تغییر در روابط شخصی یا کاری شما برای دیگران دشوار باشد.  به عنوان مثال ، ممکن است با گفتن بله برای کمک به همکاران و در دسترس قرار دادن خود ، تا اینجا موفق شده باشید.  اما برای نه گفتن خود را تربیت کنید و یاد بگیرید که روی آنچه مهم است مهم باشید ، بخشهای اساسی برای داشتن یک رهبر موثرتر هستند.  حتی اگر اطرافیان شما را خسته نکنند که دیگر ۲۴ ساعت در روز در دسترس نیستند ، شما باید روی اهداف مربیگری خود متمرکز باشید.

<span;> توانایی درخواست پشتیبانی<span;>.

<span;> سرانجام ، شما باید در طول مراحل مربیگری با سایر حامیان بالقوه خود ، نه فقط مربی خود ، درگیر شوید.  شما در برابر تغییر پاسخگو هستید ، اما اگر خود را در برابر دیگران (با خردمندانه) ، از جمله رئیس ، همسالان و حتی گزارش های مستقیم خود آسیب پذیر کنید ، سریعتر پیشرفت خواهید کرد.

<span;> اهداف را به اشتراک بگذارید ، مشاوره بخواهید ، با کنجکاوی گوش دهید و بیشترین انتقاد را داشته باشید ، بازخورد سازنده ای که دریافت می کنید را بپذیرید و بر اساس آن عمل کنید.  هنگام تصمیم گیری برای کار با یک مربی اجرایی احساس هیجان و دلهره طبیعی است.

<span;> ابتدا با ارزیابی میزان داشتن این هفت ویژگی شروع کنید و سپس بحث کنید که بیشترین چالش برای شماست.  شما ممکن است متقابل تصمیم بگیرید که زمان مناسب برای ادامه کار نیست.  به احتمال زیاد ، این امر به شما کمک می کند رابطه قوی تر و آگاهی عمیق تری از نحوه پیشرفت معنادار به عنوان یک رهبر از طریق مربیگری ایجاد کنید.

<span;>Harvard Business Review

<span;>October 2020

<span;>Are You Ready to Be Coached?

<span;>#COACHING

<span;>#LEADERSHIP

<span;>https://hbr.org/2020/10/are-you-ready-to-be-coached

<span;>مرضیه خطى

<span;>دانشجوی دکتری منابع انسانی

<span;>دانشگاه تهران

<span;>دبیر بخش نقد مقالات

<span;>مجله رفتار سازمانى و منابع انسانى

<span;>#انجمن_علمى_مدیریت_دولتى_ایران

<span;>#مقاله_شماره ۱۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *