هشت ریسک HR برتر ، و نحوه برخورد با آنها

هشت ریسک HR برتر ، و نحوه برخورد با آنها

کیتی جیکوبز ، 26 آوریل ۲۰۱۳۵۲۱


خطرات افراد به اشکال مختلفی وجود دارد. موارد زیر فقط معدودی هستند که HR می تواند نقش مهمی در محافظت در برابر و کاهش هرگونه آسیب احتمالی داشته باشد

کمبود مهارت های بحرانی

خطر چیست؟

نداشتن افراد مناسب با مهارت های لازم برای رقابت ، نوآوری یا رشد ، می تواند آینده سازمان را به طور جدی مختل کند.

مری یانگ هیئت کنفرانس می گوید: “نگاه کنید که چه تعداد شرکت می خواهند در بازارهای نوظهور رشد کنند.” “بزرگترین نگرانی آنها یافتن افراد مناسب نیست.”

صنایعی که دارای نیروی کار پیری هستند – مانند نفت و گاز در جایی که پیش بینی می شود ۵۰٪ نیروی کار تا سال ۲۰۱۵ بازنشسته شوند – نگرانی بیشتری دارند.

چرا باید مراقبت از HR انجام شود؟

همانطور که یانگ می گوید: “اینها کارهایی است که HR همه روز انجام می دهد. این نان و کره شما است.

الان باید چیکار کنیم:

جمع آوری داده ها و تجزیه و تحلیل است که یک مورد قانع کننده برای اضافه کردن این به نقشه ریسک شرکت ایجاد می کند. اگر در حال حاضر وجود ندارد ، آن را در دستور کار خود قرار دهید.

برنامه ریزی جانشینی

خطر چیست؟

همانطور که مجله HR چند ماه پیش کاوش کرده بود ، تنها ۳۲٪ از شرکت ها در واقع یک برنامه جانشینی مدیرعامل کامل دارند (طبق گفته SHL). با ۴۳٪ از شرکتهای انگلستان اعتراف می کنند که در ۱۲ ماه گذشته تغییری غیر منتظره در رهبری را تجربه کرده اند ، این یک ریسک بزرگ است. نداشتن برنامه رهبری آینده در آینده می تواند باعث سقوط قیمت سهام شود و حتی در صورت ترک انتظار از مدیرعامل ، سازمانها را در معرض تصرف خصمانه قرار دهد.

چرا باید مراقبت از HR انجام شود؟

منابع انسانی نقش اساسی در توسعه رهبری ایفا می کند و باید در خط لوله رهبری آینده سرمایه گذاری زمان و پول را انجام دهد. درگیر شدن با مدیر عامل و برنامه ریزی جانشینی در نقش سالمندان نیز می تواند ذهنیت گاه و بیگاه “باشگاه پسرهای پیر” را از مجموعه C کاهش دهد.

الان باید چیکار کنیم:

تیم پین ، رئیس KPMG ، می گوید: “وقتی برنامه ریزی های جانشینی پیش آمد ، از ممیزی های داخلی استفاده کنید و در مورد کمیته ریسک بحث کنید.” “این به طور ناگهانی همه را به توجه هیئت مدیره جلب می کند.”


بیمه و داده

خطر چیست؟

طبق تحقیقات اخیر مشاوران بهداشت و حفاظت از Punter Southall مشاوره بهداشت و حفاظت (PSHPC) ، کارفرمایان با بیش از ۵۰۰ کارگر در انگلستان تخمین زده می شوند که تقریباً ۹/۳۶ میلیون پوند مسئولیت بیمه نشده داشته باشند. ادعا می شود ۱۵٫۶٪ از کارفرمایان ناآگاهانه بیمه نیستند ، و در صورت رد ادعاهای بیمه ، آنها را در معرض خطر ایجاد هزینه های هنگفت قرار می دهند.

چرا باید مراقبت از HR انجام شود؟

جان دین ، ​​مدیر فروش و بازاریابی PSHPC می گوید: “HR اغلب مسئول سازماندهی مزایای کارمندان و اطمینان از مزایای بیمه درستی است.” “اگر داده ها اشتباه باشد (برای مثال کارمندان از دست رفته اند یا حقوق به طور نادرست فاش شده اند) ، مسئولیت با کارفرما نشسته است.” به عبارت دیگر ، سرزنش برای هرگونه اشتباهی می تواند به پای HR باشد.

الان باید چیکار کنیم:

دین هشدار می دهد: “وعده هایی را که ممکن است نتوانید آنها را حفظ کنید ، وعده دهید. همیشه قبل از قول دادن چیزی به کسی (مثلاً بخشی از یک پیشنهاد شغلی) چاپ کوچک را بررسی کنید. بیمه گران فقط سالی یکبار داده را درخواست می کنند ، بنابراین در صورت تغییر هر چیزی ، مرتباً آن را به روز کنید.


اخلاق و رفتار

خطر چیست؟

به نظر می رسد به سختی یک روز می گذرد بدون آنکه یک موسسه مالی دیگر به دلایل اشتباه و یا افشاگری های بیشتر در مورد NHS به عناوین خود برسد. و بسیاری از رسوایی هایی که ما می بینیم به رفتارهای غیر اخلاقی فرو می روند. به گفته هاروی فرانسیس در اسانسکا: “برای ما ، خطر شماره یک نقض اخلاقی است. تجربه نشان می دهد که نقض اخلاق از نظر آسیب رساندن به مارک تجاری سخت ترین است.

چرا باید مراقبت از HR انجام شود؟

اگر منابع انسانی حافظ ارزش های سازمان هستند ، باید فرهنگ سازی بسازند که در آن رفتار اخلاقی ترغیب شود. هاروی فرانسیس ، EVP HR در شرکت ساختمانی Skanska می گوید: “این کار درستی است که انجام شود.” هرگونه خسارت و اعتبار در شهرت نیز می تواند تأثیر منفی در استخدام ، نگهداشت و مشغله داشته باشد.

الان باید چیکار کنیم:

یک کد رفتاری بنویسید و یک کمیته اخلاق تشکیل دهید. تیم تامپسون از Deloitte می گوید HR می تواند تجزیه و تحلیل های خود را بررسی کند تا آنها را از هرگونه حوادث احتمالی هشدار دهد. “به چیزهایی مانند الگوهای کار نگاه کنید.”


از بین رفتن یا تخلف از مالکیت معنوی

خطر چیست؟

اگر سازمان شما با داده های مشتری سر و کار دارد ، از دست دادن آن یا جعل آن توسط کارمندان چیزی است که باید با هر هزینه ای از آن دوری کنید. اما براساس فشارسنج از دست دادن داده های KPMG در سال ۲۰۱۲ ، حوادث از دست دادن داده ها از سال ۲۰۱۱ تاکنون ۴۰٪ افزایش یافته است. “آن داده بهترین مشتری حساس و غیرقابل جبران است.” “اگر خارج شود ، می تواند به مارک ها آسیب برساند و به جریمه های کلان منجر شود.”

چرا باید مراقبت از HR انجام شود؟

اگر کارکنان مسئولیت داده های حساس را بر عهده دارند ، HR باید از طریق القایی و آموزش اطمینان حاصل کند که کارکنان کاملاً درگیر این کار هستند. همچنین بر عهده HR است که تلاش می کند از استخدام کلاهبرداران احتمالی اطمینان حاصل کند.

الان باید چیکار کنیم:

فرآیندهای بررسی و استخدام مجدد را مجددا ارزیابی کنید و پس از تعیین مدت زمان معینی ، بررسی مجدد کارکنان را بررسی کنید. بهترین راهنمایی به مدیران خط آموزش توصیه می کند تا به طور ایمن از اطلاعات مراقبت کنند و لیست های چک را به آنها ارائه می دهند. او همچنین توصیه می کند “ایجاد یک فرهنگ امنیتی. محافظ صفحه نمایش های ما در دفتر اطلاعات مربوط به فیشینگ و کلمه عبور را دارند. این اساسی است اما باعث می شود مردم در مورد امنیت فکر کنند. “


خطر M&A

خطر چیست؟

همانطور که پیتر کاپلی ، دانشکده Wharton می گوید: “ادغام و مالکیت از نظر مردم به همه مشکلات دچار می شود ، به خصوص در مشاغل مانند شرکت های خدماتی حرفه ای که سرمایه انسانی همه چیز است. جمله ای وجود دارد: “شما خوش شانس هستید اگر فقط باید دو بار بنگاه را بخرید.” “در کنار مراحل M&A ، گروه های زیادی از خطرات مربوط به افراد از TUPE گرفته تا پرداخت های افزایشی تا عدم استفاده از خدمات ، همراه هستند.

چرا باید مراقبت از HR انجام شود؟

بسیاری از خطرات مرتبط با M&A در نهایت می توانند در دراز مدت به HR مراجعه کنند. بدیهی است هر کاری با دقت و احتیاط ، قانون اشتغال و رویه TUPE در اختیار HR قرار بگیرد ، اما مواردی مانند اطمینان از احساس پرسنل جدید نسبت به مشغله و مشغول بودن ، مرتب سازی برنامه های آموزشی و القایی و مقابله با هرگونه نیاز واسطه گری نیز باید باشد. در نظر گرفته شده چالش های یکپارچه سازی باید برطرف شود ، یا همانطور که کاپلی هشدار می دهد ، ریسک پرداخت دوبار برای شرکت را در پرداخت های افزایشی ، درایوهای استخدامی یا حتی در موارد شدید دادگاه های استخدامی بپردازد.

الان باید چیکار کنیم:

همانطور که مجله HR قبلاً گزارش کرده بود ، ادارات HR اغلب می توانند خود را از روند M&A محصور کنند. بنابراین ، اگر مذاکراتی در حال انجام است ، پرونده ای ایجاد کنید که چرا HR باید درگیر تغییرات مالی آینده باشد. برای ادغام روی استراتژی مردم تمرکز کنید. با در نظر گرفتن هرگونه بلوک راه احتمالی ، از قبل برنامه ریزی کنید در مورد هرگونه تغییر با مدیران خط مشورت کنید و سعی کنید در صورت امکان ارتباط را باز نگه دارید.


انطباق و مقررات

خطر چیست؟

قانون رشوه خواری را بگیرید. با شروع به کار در سال ۲۰۱۱ ، تحقیقات در سال ۲۰۱۳ توسط Ernst & Young نشان داد که تنها ۵۶٪ سازمانها حتی از آن آگاه بودند. و همانطور که با شکستن هرگونه مقررات ، عدم رعایت این قانون می تواند هزینه تجارت شما را نیز به دنبال داشته باشد: در واقع جرم یک سازمان تجاری که مانع جلوگیری از رشوه خواری نباشد مجازات می شود با جریمه ای نامحدود.

چرا باید مراقبت از HR انجام شود؟

این به سیاست ها و روندها برمی گردد. منابع انسانی مسئولیت کار با تیمهای سازگار را برای اطمینان از اینکه کارکنان از خطرات احتمالی آگاه هستند ، دارند. در Skanska ، فرانسیس آموزش کامل را برای همه کارمندان در معرض خطر نقض احتمالی قانون رشوه خواری ارائه کرده است.

الان باید چیکار کنیم:

اطمینان حاصل کنید که برنامه های آموزشی شما از اطلاعات کافی در مورد مسائل مربوط به انطباق برخوردار هستند. الیویه ویرون ، مدیر ارشد شرکت خوب ، توصیه می کند که از هرگونه تضاد منافع احتمالی آگاه باشید ، شاید از جمله سؤالی در ارزیابی عملکرد سالانه باشد. مشاوره حقوقی را در صورت لزوم دریافت کنید.


خطر زنجیره تأمین

خطر چیست؟

یک کلمه: اسب گاو. یک یادآوری قدرتمند از آنچه می تواند اتفاق بیفتد وقتی یک زنجیره تأمین خیلی ساده شود برای مدیریت ایمن خیلی بزرگ است یا به یاد داشته باشید که اپل سال گذشته وقتی فاش شد برخی از محصولات آن توسط کارمندان شاغل در شرایط کار برده ساخته می شوند ، به سرعت تولید کنندگان را تغییر دادند؟

چرا باید مراقبت از HR انجام شود؟

همانطور که فرانسیس Skanska می گوید: “دیگر شرکت ها نمی توانند از آنچه می توانستند فاصله بگیرند – همه چیز اکنون در توییتر اتفاق می افتد.” بعلاوه ، هرگونه مسئله مربوط به برون سپاری نیروی کار به منابع انسانی باز می گردد.

الان باید چیکار کنیم:

کارمندان می خواستند ، پروژه ای به رهبری موسسه حقوق بشر و تجارت و ضد برده داری بین المللی ، استفاده از فرمول SEE را توصیه می کند. SEE مخفف بررسی ، مشارکت ، اطمینان است. بررسی و نظارت بر روابط با کارمندان ، سازمانهای استخدامی و استخدامی. برای کشف هرگونه مسائل احتمالی با نیروی کار درگیر شوید. اطمینان حاصل کنید که از هر مکانی ، مکانی مناسب و مناسب برای کار خود فراهم کنید.

https://www.hrmagazine.co.uk/article-details/top-eight-hr-risks-and-how-to-handle-them

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *