نقش سیستم های HRIS در تصمیم گیری

نقش سیستم های HRIS در تصمیم گیریسیستم HRIS


سیستم های HRIS در محیط شغلی پر سرعت امروز ، تصمیم گیرندگان مجبورند تصمیمات بسیار مهمی را بگیرند که بر تجارت آنها تأثیر می گذارد. سیستم های HRIS برای برنامه ریزی به موقع HR و تصمیم گیری آگاهانه ، مزایای اداری و استراتژیک بسیاری را ارائه می دهند.

سیستم های HRIS به شما امکان می دهند تا داده های HR خود را به گونه ای تجزیه و تحلیل کنید که بتوانید در مقابل واقعیت های بازار پاسخگو باشید و بینش خود را به یک رشد قابل توجه تجارت تبدیل کنید. با پایین آمدن هزینه های HR و ارتقاء به طور کلی بهره وری HR سیستم های HRIS در مدیریت کسب و کار کمک کرده و به بهتر از رقابت کمک می کنند.

در ابتدا ، سیستم های HRIS فقط به عنوان یک منبع اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گرفتند که امکان ورود و ذخیره سازی داده ها را فراهم می کرد. با این حال ، در دهه گذشته ، تمرکز HRIS از یک سیستم اطلاعاتی به یک ابزار تجزیه و تحلیل تصمیم گیری کاملاً عملی منتقل شده است.

چگونه سیستم های HRIS در تصمیم گیری کمک می کنند


HRIS از ابزار سیستم اتوماسیون اداری در دهه ۱۹۸۰ به ابزاری مدرن تبدیل شده است که شامل ویژگی های سیستم پردازش معاملات ، سیستم پشتیبانی تصمیم گیری و سیستم ارتباطی است.

علاوه بر این ، ویژگی های نسل جدید سیستم HRIS مانند Employee Self Services (ESS) و Manager Services این امکان را برای کارمندان و مدیرانشان فراهم آورده است که بدون مداخله HR بتوانند معاملات مربوط به HR را انجام دهند.

این باعث کاهش چشمگیر بار اداری از منابع انسانی شده و به عملکرد HR کمک کرده است تا خود را با استراتژی اصلی شرکت به عنوان یک شریک تجاری واقعی تراز کند.

سیستم های HRIS به روش های زیر به سازمانها در تصمیم گیری و برنامه ریزی منابع انسانی کمک می کنند:

در دسترس بودن اطلاعات در طیف گسترده ای از داده ها:

امروزه شرکت ها ادغام سیستم HRIS با سایر سیستم های HR مانند حقوق و دستمزد ، مرخصی ، مسافرت و هزینه ، زمان و حضور ، برنامه ریزی شغلی و موجودی مهارت ها را برای ذخیره ، بازیابی ، به روزرسانی ، طبقه بندی ، آغاز کرده اند.

و داده ها را به راحتی تجزیه و تحلیل کنید. ادغام داده ها با دیگر سیستم ها ، HRIS را قادر ساخته است تا اطلاعات کاملی را در مورد اکثر سیستم های HR ارائه دهد. با دسترسی بهتر به معیارها ، پردازش سریعتر اطلاعات و دقت بیشتر در مورد تصمیم گیری سریع و برنامه ریزی بهتر HR برای تصمیم گیرندگان امکان پذیر است.


تجزیه و تحلیل منابع انسانی:

سیستم HRIS به تجزیه و تحلیل منابع انسانی می پردازد ، که اساس برنامه ریزی منابع انسانی و تصمیم گیری های بیشتر در مورد تجارت است.

این سازمان ها بر اساس توانایی های کارمندان خود و تصمیمات بسیاری برای ایجاد نیروی کار خود را خوشحال و ماهرانه می کنند. برای بهبود منابع انسانی خود ، مدیریت شرکت می تواند برنامه های موثری را برای بهبود عملکرد کارمندان و شرکت ها طراحی کند و نیروی کار شاد ایجاد کند.


گزارشات سریع و داشبورد:

HRIS امکان اجرای سریع گزارشها و مشاهده داشبورد را فراهم می کند ، این امر به مدیرعامل و مدیریت شرکت اجازه می دهد تا تصمیمات مهمی را در مورد کارمندان و مناطقی که به طور کلی روی کار شرکت تأثیر می گذارد ، اتخاذ کند.

به عنوان مثال ، داشبوردها و گزارشهای HRIS می توانند داده های زمان واقعی را نشان دهند و اطلاعات سریع در مورد بازگشت سرمایه گذاری های انجام شده در سرمایه انسانی و آموزش های ارائه شده به کارمندان را ارائه دهند.

آنها به شما کمک می کنند تا هزینه هر یک از اجاره ، هزینه های خدمات درمانی را برای هر کارمند و مزایای پرداخت به عنوان درصدی از هزینه های عملیاتی بدانید. این امر را می توان به روش های مختلفی به مکانها ، واحدهای تجاری ، کارکردها و بخش ها حفر کرد.


پیش بینی و برنامه ریزی:

ورودی تجزیه و تحلیل منابع انسانی می تواند به بازخورد پیش بینی در مورد نیازهای آینده سازمانی تبدیل شود. HRIS می تواند برای پیش بینی تقاضای نیروی کار در آینده برای آغاز کار استخدام در سمت های خالی برای حفظ خدمات بالا ، پیش بینی گردش مالی در سمت های ارائه خدمات و درک نیازمندی برای انجام آموزشها برای مدیریت برنامه ریزی جانشینی و ایجاد نیروی کار ماهر ، از قبل استفاده شود.


توابع HRIS می تواند برای رعایت سیاست سازمان برای کمک به سازمان در مدیریت سرمایه انسانی خود بر اساس دید سازمانی ساخته شود.

بنابراین ، پیشرفت های جدید در سیستم های HRIS به مدیریت برتر شرکت ها کمک کرده است تا در تصمیم گیری بهتر به سرمایه انسانی و منابع مالی دست یابند.
https://empxtrack.com/blog/role-of-hris-systems-in-decision-making/

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *