مشکلاتی که در برنامه ریزی منابع انسانی وجود دارد

مشکلاتی که در برنامه ریزی منابع انسانی وجود دارد

مقاله به اشتراک گذاشته شده توسط :

آگهی ها:

برخی از عمده ترین مشکلات در برنامه ریزی منابع انسانی به شرح زیر است:

۱٫ مردم تصور می کنند که مردم در اقتصاد مازاد کار ما به وفور در دسترس هستند. پس چرا برای پیش بینی نیروی انسانی وقت و هزینه صرف کنیم؟ با کمال تعجب ، این درک در مورد برنامه ریزی منابع انسانی نیز توسط مدیریت ارشد صورت می گیرد.

۲- مشکل دیگر در برنامه ریزی منابع انسانی این است که تقاضا و تأمین منابع انسانی صددرصد دقیق نیست. تجربه نشان می دهد که مدت زمان طولانی تر برای پیش بینی نیازهای نیروی انسانی ، احتمال عدم دقت در برآورد نیازهای نیروی انسانی بیشتر است.

آگهی ها:

۳٫ انواع مختلفی از عدم قطعیت مانند گردش کار ، غیبت ، اشتغال فصلی ، نوسانات بازار و تغییرات در فن آوری ، برنامه ریزی منابع انسانی را ناکارآمد می کند. دلیل این عدم قطعیت ها ، پیش بینی منابع انسانی را حدس می زند به دور از واقعیت.

۴- گاهی اوقات برنامه ریزی منابع انسانی از تعارض بین رویکردهای کمی و کیفی استفاده شده برای آن رنج می برد. برخی افراد برنامه ریزی منابع انسانی را صرفاً یک بازی برای اعداد و ارقام می دانند تا جریان افراد در بخشها و سازمانها و سازمانها را ردیابی کنند. در مقابل ، دیگران رویکردی کیفی با تمرکز بر کیفیت منابع انسانی مانند توسعه برنامه ریزی شغلی ، مهارت ، روحیه و غیره انجام می دهند.

۵- به طور کلی ، پرسنل نیروی انسانی به عنوان متخصص در امر رسیدگی به امور پرسنل درک می شوند. اما ، آنها بیش از اغلب متخصص نیستند. از این رو ، نیازهای نیروی انسانی که توسط چنین افرادی تخمین زده می شود ، واقع بینانه نیستند. برنامه های سازمانی مبتنی بر چنین برآورده هایی در معرض خطر قرار می گیرند که پایان یابد.

۶٫ از آنجا که برنامه ریزی منابع انسانی مبتنی بر داده های مربوط به منابع انسانی است ، در بعضی از سازمان های صنعتی نیز همین کار به صورت مناسب حفظ نمی شود. سپس ، در صورت عدم وجود اطلاعات قابل اعتماد ، تدوین برنامه های مؤثر منابع انسانی دشوار می شود.

آگهی ها:

به طور خلاصه ، مشکلات در برنامه ریزی منابع انسانی هم از محدودیت های ذاتی پیش بینی ، از یک سو و هم از نقاط ضعف انسانی که این کار را انجام می دهند ، ناشی می شود. اما ، هر دو قابل غلبه هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *