فراتر از استخدام و استخدام: مدیریت منابع انسانی چیست؟

تعادل شغلی
مدیریت منابع انسانی چیست؟

مراقبت های مدیریت منابع انسانی
مدیریت منابع انسانی چیست؟
مدیر منابع انسانی و افراد تجار جلسات زیادی را در اتاق هیئت مدیره دارند.
• •


فراتر از استخدام و استخدام: مدیریت منابع انسانی چیست؟


BY SUSAN M. HEATHFIELD بروزرسانی شده ۲۵ ژوئن ۲۰۱۹
مدیریت منابع انسانی (HRM) عملکردی در درون سازمان است که بر استخدام ، مدیریت و هدایت و راهنمایی برای افرادی که در یک سازمان کار می کنند ، متمرکز است. همانطور که می توانید تصور کنید ، تمام مراحل و برنامه هایی که توسط مردم لمس می شود بخشی از پادشاهی HR هستند. فرآیندهای محل کار که با مشتریان و کارمندان بالقوه ارتباط برقرار می کنند نیز مؤلفه هایی در جهان منابع انسانی هستند.

اعضای بخش مدیریت منابع انسانی دانش ، ابزار لازم ، آموزش ، خدمات اداری ، مربیگری ، مشاوره حقوقی و مدیریتی و نظارت بر استعدادها را که بقیه سازمان برای عملکرد موفق نیاز دارند فراهم می کند.

بسیاری از ادارات منابع انسانی مسئول توسعه سازمان هستند که فرهنگ سازمان را تولید می کند. آنها به مسئولیت های نظارت متهم شده اند تا اطمینان حاصل کنند که سازمان آنها به درستی تیم ها را می سازد و از توانمندسازی کارمندان الهام می گیرد.

اعضای پرسنل منابع انسانی تا حدودی وظیفه دارند اطمینان حاصل کنند که سازمان دارای یک مأموریت ، چشم انداز و ارزشهای مشترک است و یک دلیل مهم برای کارمندان می خواهد که بخواهند برای سازمان خود کار کنند. این عناصر الهام بخش هستند و به کارکنان کمک می کنند تا احساس کنند بخشی از چیزی هستند که بزرگتر از خودشان هستند.

فعالیت های اضافی که توسط مدیریت منابع انسانی حمایت می شود می تواند شامل کارمندان و جامعه باشد. آنها مربیان مکرر و اعضای تیمهای کارمندی هستند که به دادن کمکهای بشردوستانه ، فعالیتهای تعامل کارمندان و رویدادهایی که خانوادههای کارمند را درگیر می کند ، پرداخته اند.

مدیریت منابع انسانی و مدیران خط


توابع HRM همچنین توسط مدیران خط انجام می شود که مستقیماً مسئولیت تعامل ، سهم و بهره وری اعضای کارکنان گزارش دهنده خود را بر عهده دارند. در یک سیستم مدیریت استعداد کاملاً یکپارچه ، مدیران نقش مهمی در روند کار استخدام دارند و مسئولیت مالکیت را بر عهده می گیرند. آنها همچنین مسئول توسعه مداوم و حفظ کارمندان برتر هستند.

سازمانها همچنین با برون سپاری مؤلفه های مختلف به تأمین کنندگان و فروشندگان خارجی ، توابع و وظایف HRM را انجام می دهند. وظایفی که بیشتر از همه برون سپاری می شود کارهایی است که باعث می شود زمان و انرژی HR از فعالیت های HR دور شود که استراتژیک ترین ارزش را برای شرکت فراهم می کند.

این برون سپاری اکثراً شامل کارکردهای حقوق و دستمزد است ، اما فروشندگان و مشاوران خارجی می توانند از جهات مختلف به سازمان مدیریت HRM کمک کنند. به طور خاص ، بسیاری از بخشهای منابع انسانی از بررسی پیشینه منابع ، مدیریت مزایا ، آموزش هایی نظیر آموزش آزار جنسی ، کارمندان موقت و تولید کتابچه های کارمندان ، کتابچه های راهنمای سیاست و برنامه های اقدام مثبت تأیید می کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *