شش کارکرد اصلی یک وزارت منابع انسانی


شش کارکرد اصلی یک وزارت منابع انسانی


یک واحد منابع انسانی با کارآیی می تواند از طریق مدیریت با ارزش ترین منابع شرکت شما – کارمندان خود ، ساختار و توانایی تأمین نیازهای تجاری را در اختیار شما قرار دهد.

چندین رشته HR وجود دارد ، اما پزشکان HR در هر رشته ممکن است بیش از یکی از بیش از شش عملکرد اساسی را انجام دهند.

در مشاغل کوچک بدون داشتن واحد منابع انسانی اختصاصی ، از طریق برون سپاری وظایف HR یا پیوستن به یک سازمان کارفرمای حرفه ای ، می توانید به همان میزان کارآیی و مدیریت نیروی کار دست یابید.

 
نکته


شش کارکرد اصلی منابع انسانی استخدام ، ایمنی در محل کار ، روابط کارکنان ، برنامه ریزی جبران خسارت ، تبعیت از قانون کار و آموزش است.

استخدام افراد مناسب برای شغل مناسب


موفقیت استخدام کنندگان و متخصصان اشتغال به طور کلی با تعداد موقعیت هایی که آنها پر می کنند و مدت زمان لازم برای پر کردن آن موقعیت ها سنجیده می شود.

کارفرمایانی که در خانه کار می کنند – بر خلاف شرکت هایی که خدمات استخدامی و استخدامی ارائه می دهند – در توسعه نیروی کار کارفرما نقش اساسی دارند.

آنها آگهی های شغلی ، نامزدهای منبع ، متقاضیان نمایشگر را انجام می دهند ، مصاحبه های اولیه انجام می دهند و تلاش های استخدام را با مدیران مسئول انتخاب نهایی کاندیداها هماهنگ می کنند.

حفظ محیط ایمن


ایمنی در محل کار عامل مهمی است. طبق قانون ایمنی و بهداشت شغلی در سال ۱۹۷۰ ، کارفرمایان موظفند محیط کار ایمن را برای کارمندان فراهم کنند.

یكی از مهمترین كاركردهای منابع انسانی پشتیبانی از آموزش ایمنی در محل كار و حفظ سیاست های مربوط به فدرال برای آسیب در محل كار و گزارش تلفات است.

علاوه بر این ، متخصصان ایمنی و ریسک منابع انسانی غالباً با متخصصان مزایای منابع انسانی همکاری می کنند تا مسائل مربوط به جبران خسارت کارگران شرکت را مدیریت کنند.

روابط کارفرما-کارمند


در یک محیط کار اتحادیه ، کارمندان و روابط کارگری HR می توانند توسط یک متخصص ترکیب و اداره شوند یا عملکردهای کاملاً جداگانه ای هستند که توسط دو متخصص منابع انسانی با تخصص خاصی در هر زمینه اداره می شوند.

روابط کارمند ، رشته انسانی است که از طریق سنجش رضایت شغلی ، مشارکت کارمندان و حل و فصل تعارض در محل کار ، می تواند رابطه کارفرما و کارمند را تقویت کند.

کارکردهای روابط کار ممکن است شامل توسعه پاسخ مدیریتی به کارزارهای ساماندهی اتحادیه ، مذاکره درباره قراردادهای جمع آوری معامله و تفسیر مسائل مربوط به قراردادهای اتحادیه کارگری باشد.

جبران خسارت و مزایا


مانند روابط بین کارمندان و کارگران ، عملکردهای جبران خسارت و مزایای حقوق بشر غالباً توسط یک متخصص منابع انسانی با تخصص دوگانه قابل انجام است.

در سمت جبران خسارت ، عملکردهای HR شامل تنظیم ساختارهای جبران خسارت و ارزیابی شیوه های رقابت رقابتی است.

یک متخصص در زمینه مزایا و مزایا همچنین می تواند در مورد میزان پوشش گروهی سلامت با بیمه گران مذاکره کند و فعالیتها را با مدیر صندوق پس انداز بازنشستگی هماهنگ کند.

حقوق و دستمزد می تواند جزئی از بخش جبران خسارت و مزایای منابع انسانی باشد.

با این حال ، در بسیاری موارد ، کارفرمایان وظایف اداری مانند حقوق و دستمزد را بر عهده دارند.

انطباق قانون کار


رعایت قوانین کار و اشتغال یک کارکرد مهم انسانی است. عدم سازگاری می تواند منجر به شکایت در محل کار بر اساس رویه های ناعادلانه اشتغال ، شرایط کار ناامن و نارضایتی عمومی از شرایط کاری شود که می تواند بر بهره وری و در نهایت سودآوری تأثیر بگذارد.

کارمندان HR باید از قوانین استخدامی فدرال و ایالتی مانند عنوان VII قانون حقوق مدنی ، قانون استاندارد کار عادلانه ، قانون روابط ملی کار و بسیاری از قوانین و مقررات دیگر آگاه باشند.

آموزش و توسعه


کارفرمایان باید ابزار لازم را برای موفقیت خود در اختیار کارمندان قرار دهند که در بسیاری موارد به معنای ارائه آموزش جهت گیری گسترده برای کارمندان جدید است تا بتواند به آنها در انتقال به یک فرهنگ سازمانی جدید کمک کند.

بسیاری از بخش های منابع انسانی نیز آموزش رهبری و پیشرفت حرفه ای را ارائه می دهند.

آموزش رهبری ممکن است نیاز به سرپرستان و مدیران تازه استخدام شده و ارتقا یافته در موضوعاتی مانند مدیریت عملکرد و نحوه رسیدگی به امور روابط کارمندان در سطح بخش باشد.

فرصت های توسعه حرفه ای برای کارمندان است که به دنبال فرصت های تبلیغاتی هستند یا کارمندانی که می خواهند به اهداف شخصی مانند اتمام مدرک دانشگاهی دست یابند.

برنامه هایی از قبیل کمک هزینه تحصیلی و برنامه های پرداخت شهریه غالباً در چارچوب حوزه آموزش و توسعه منابع انسانی هستند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *