تعادل شغلی چگونه می توان یک برنامه مسیر شغلی تهیه کرد

تعادل شغلیچگونه می توان یک برنامه مسیر شغلی تهیه کرد

منابع انسانی واژه نامه

چگونه می توان یک برنامه مسیر شغلی تهیه کرد

مردی که در دریایی از انتخاب ها ایستاده و سعی در انتخاب مسیر شغلی دارد
• •

شما خودتان مسیری پاک دارید و برای موفقیت برنامه ریزی می کنید

توسط سوزان م. هیتفیلد  بروزرسانی شده در ۰۳ نوامبر ۲۰۱۹

آینده خود را با یک برنامه مسیر شغلی در نظر بگیرید

مسیر شغلی فرایندی است که یک کارمند برای ترسیم یک دوره در یک سازمان برای مسیر شغلی و پیشرفت شغلی خود استفاده می کند. مسیر شغلی شامل درک اینکه چه دانش ، مهارت ، خصوصیات شخصی و تجربه ای را برای یک کارمند لازم دارد تا حرفه خود را بعداً پیشرفت کند ، یا از طریق دسترسی به تبلیغات و / یا نقل و انتقالات دپارتمان .

مسیر شغلی مستلزم یک کارمند است که نگاهی صادقانه به اهداف شغلی ، مهارت ها ، دانش مورد نیاز ، تجربه و ویژگی های شخصی خود داشته باشد. مسیر شغلی کارمند را ملزم می کند تا برنامه ای را برای به دست آوردن آنچه برای هر یک از این مناطق لازم است برای انجام مسیر شغلی خود بدست آورد.

خودتان مدیون یک برنامه مسیر شغلی هستید

آیا از مزایای یک برنامه مسیر شغلی متفکرانه توسعه یافته ، مکتوب و پشتیبانی شده توسط کارفرمایان استفاده می کنید؟ ایجاد یک مسیر شغلی یا مسیر شغلی یک مؤلفه اساسی در مدیریت شغلی شما برای زندگی است.

یک برنامه مسیر شغلی نیز یک عامل مهم در برنامه ریزی توسعه عملکرد (PDP) است  که در آن یک سرپرست و کارمند گزارشگر برای گفتگو و برنامه ریزی فرصت های توسعه برای کارمند ملاقات می کنند. PDP از آنجا که نوشته شده است ، با سرپرست به اشتراک گذاشته می شود ، که به طور کلی توسط سازمان برای اثربخشی ردیابی می شود ، مهم است و به صورت سه ماهه (توصیه می شود) یا حداقل ، مرتباً بررسی می شود ، اهمیت دارد. 

ارزیابی عملکرد ، در برخی سازمانها نیز فرصتی برای مسیر شغلی است. مسیر شغلی همچنین در سازمانهایی که فرایند رسمی دارند ، به عنوان داشتن پشتیبانی نهادی درک می شود.

مسیر شغلی هم مقصد مورد نظر کارمند را شامل می شود و هم از مراحل ، تجربه و پیشرفت لازم برای پیشرفت در سفر. یک مسیر شغلی باعث می شود تا به کارکنان حس جهت ، راهی برای ارزیابی پیشرفت شغلی و فرصتی برای دستیابی به اهداف شغلی و نقاط عطف در طول مسیر فراهم شود.

توسعه یک مسیر شغلی در سازمانی که دارای پروسه PDP یا ارزیابی عملکرد مؤثر  یا فرایند برنامه ریزی شغلی باشد ، آسانتر و پشتیبانی می  شود.

با این وجود ، شما می توانید به عنوان یک کارمند ، برنامه مسیر شغلی خود را تهیه کنید. شما فردی هستید که مسیر شغلی برای آنها مهمترین است. شما سزاوار یک برنامه مسیر شغلی متفکر هستید.

چگونه می توان مسیر شغلی را توسعه داد

با نگاهی به شغل / شغل مورد نظر خود در سازمان می توانید مسیر شغلی خود را توسعه دهید. سپس یک دوره را از طریق مشاغل و ادارات ، با کمک سرپرست یا مدیر و کارمندان منابع انسانی خود ترسیم کنید ، این محتمل ترین مسیر شغلی است که به شما امکان می دهد تا به هدف خود برسید.

اگر بخواهید به هدف خود برسید ، بدانید که به دست آوردن شغل مورد نظر شما ممکن است نیاز به حرکات جانبی ، انتقال دپارتمان ها و ارتقاء شغل داشته باشد.

دستیابی به هدف مورد نظر شما همچنین به شما نیاز دارد که مهارت هایی را توسعه دهید ، فرصت های توسعه کارمندان را دنبال کنید و با پیشرفت در مسیر شغلی خود  از طریق سازمان خود تجربیات خاصی کسب کنید.

مربیگری از سرپرست خود و راهنمایی مشاوره از یک کارمند باتجربه ، احتمالاً یک کارمند با موقعیت بالاتر از شما در  نمودار سازمانی ، کمک خواهد کرد.

ملاحظات اضافی در توسعه یک مسیر شغلی

هنگام تدوین برنامه مسیر شغلی خود ، سه مورد دیگر وجود دارد.

۱٫ شما باید در مورد اهداف شغلی و شغل مورد نظر خود تصمیم بگیرید.

  • در حالی که مربیگری و مربیگری ممکن است به شما در رسیدن به چندین گزینه ممکن شغلی کمک کند ، کاوش کامل شغلی وظیفه شما در خارج از کار است. شما می توانید با دفاتر خدمات حرفه ای کالج خود ، کالج های جامعه محلی یا تحقیقات آنلاین بطور آنلاین و در جایی که اطلاعات شغلی و آزمونهای شغلی و آزمونها بسیار زیاد است تماس بگیرید.

۲٫ برنامه مسیر شغلی خود را به صورت کتبی بنویسید.

  • اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که می توانید در سازمانی کار کنید که دارای  عملکرد کارمند  و یا روند پیشرفت شغلی باشد ، برنامه کتبی یک مؤلفه انتگرالی است اگر اینطور نیست ، برنامه خود را به صورت کتبی بنویسید و آن را با سرپرست خود ، نیروی انسانی ، و دیگران درگیر کنید. نوشتن اهداف خود بخشی جدایی ناپذیر برای دستیابی به آنها است.

۳٫ شما برنامه مسیر شغلی خود را دارید.

  • می توانید از دیگران کمک بخواهید ، اما دریافت کننده اصلی پاداش های بدست آمده از طریق یک مسیر شغلی برنامه ریزی شده دریافت می کنید. شما وظیفه دارید به دنبال یک مربی ، متقاضی ورود به مشاغل داخلی ، و توسعه مهارت ها و تجربه لازم برای رسیدن به اهداف خود باشید. این واقعیت مهم را هرگز فراموش نکنید: شما صاحب برنامه مسیر شغلی خود هستید. هیچ کس به اندازه شما اهمیت نخواهد داد.

چگونه می توان از برنامه ریزی و توسعه مسیر موثر شغلی حمایت کرد

کارمندان می خواهند فرصتهای بعدی خود را در شرکت خود ببینند و درک کنند. این امر به ویژه برای کارکنان بلندپروازی که می خواهند و انتظار دارند  فرصتهای شغلی را  برای رضایت و انگیزه در کار فراهم کنند ، بسیار مهم است.

یک برنامه مسیر شغلی متفکر یک عامل اصلی در جذب کارمندان  و حفظ کارمندان است. یک سازمان با ایجاد دانش ، مهارت ، تجربه و الزامات شغلی برای هر موقعیتی در شرکت ، توانایی شغلی در توسعه یک مسیر شغلی را دارد – شفاف. با این اطلاعات ، کارمند می تواند برای مشاغل و فرصتهای مختلف برنامه ریزی و آماده سازی کند.

این سازمان با فراهم کردن دسترسی به این فرصت ها و اطلاعات ، از کارکنان در توسعه و پیگیری مسیر شغلی پشتیبانی می کند.

با دسترسی به این فرآیندها و سیستم ها ، هر کارمند باید فرصتی برای پیگیری مسیر شغلی داشته باشد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *