به گفته رهبران در سراسر جهان مهمترین صلاحیت های رهبری

رهبری


به گفته رهبران در سراسر جهان مهمترین صلاحیت های رهبری

چه چیزی باعث می شود یک رهبر مؤثر؟ این سوال تمرکز تحقیقات من به عنوان دانشمند سازمانی ، مربی اجرایی و مشاور توسعه مدیریت است.

به دنبال پاسخ ، اخیراً دور اول مطالعه ۱۹۵ رهبر در ۱۵ کشور بیش از ۳۰ سازمان جهانی را به پایان رسانده ام. از شرکت کنندگان خواسته شد تا ۱۵ مهمترین صلاحیت رهبری را از لیستی از ۷۴ نفر انتخاب کنند.

من گروه های برتر را به پنج موضوع اصلی طبقه بندی کرده ام که مجموعه ای از اولویت ها را برای رهبران و برنامه های توسعه رهبری ارائه می دهند. اگرچه برخی ممکن است شما را غافلگیر کنند ، اما همه آنها دشوار هستند ، زیرا بهبود آنها مستلزم اقدام بر خلاف طبیعت ما است.

W160302_GILES_TOPTEN
اخلاق محکم را نشان می دهد و احساس امنیت ایجاد می کند.


این موضوع دو سه ویژگی بسیار برجسته را با هم ترکیب می کند: “استانداردهای اخلاقی و اخلاقی بالا” (۶۷٪ آن را به عنوان یکی از مهمترین انتخاب کردند) و “برقراری انتظارات روشن” (۵۶٪).

در کنار هم ، این ویژگی ها در مورد ایجاد یک محیط امن و قابل اعتماد است. یک رهبر با معیارهای اخلاقی بالا ، تعهد به انصاف را القا می کند و این اطمینان را به وجود می آورد که هم آنها و هم کارمندانشان به قوانین بازی احترام بگذارند.

به طور مشابه ، هنگامی که رهبران انتظارات خود را به وضوح برقرار می کنند ، از چشم پوشی افراد جلوگیری می کنند و اطمینان می دهند که همه در همان صفحه هستند.

در یک محیط ایمن ، کارکنان می توانند آرامش داشته باشند و از ظرفیت بالاتر مغز برای تعامل اجتماعی ، نوآوری ، خلاقیت و جاه طلبی استفاده می کنند.

علوم اعصاب این نکته را تأیید می کند. هنگامی که آمیگدال تهدیدی را برای ایمنی ما به وجود می آورد ، شریان ها سخت می شوند و می توانند با افزایش جریان خون به اندام های خود در آماده سازی برای پاسخ به پرواز یا پرواز ، کنترل کنند.

در این حالت ، ما دسترسی به سیستم تعامل اجتماعی مغز لیمبیک و عملکرد اجرایی قشر جلوی مغز را مهار می کنیم و خلاقیت و محرک تعالی را مهار می کنیم. از دیدگاه علوم اعصاب ، اطمینان از اینکه مردم در سطح عمیق احساس امنیت می کنند ، باید کار شماره یک برای رهبران باشد.

اما چطور؟ این شایستگی درمورد رفتار به شکلی منطبق با ارزشهای شما است. اگر خودتان تصمیم می گیرید که با اصول خود مغایرت داشته باشید و یا علی رغم احساس ناراحتی ناراحت کننده ، اقدامات را توجیه می کنید ، احتمالاً باید با ارزش های اصلی خود مجدداً ارتباط برقرار کنید.

من یک تمرین ساده را با مراجعانم با نام “Deep Fast Forwarding” انجام می دهم تا به این موضوع کمک کنم. پیش بینی مراسم تشییع جنازه خود و آنچه مردم در مداحی درباره شما می گویند. آیا این چیزی است که شما می خواهید بشنوید؟ این تمرین حس واضح تری از آنچه برای شما مهم است به شما می دهد ، و این به راهنمای تصمیم گیری روزانه کمک می کند.

برای افزایش احساس امنیت ، بر روی برقراری ارتباط با هدف خاص ایجاد امنیت در افراد کار کنید. یک راه برای تحقق این امر ، شناخت و خنثی کردن نتایج یا پیامدهای ترس از ابتدا است.

من این را “پاک کردن هوا” می نامم. به عنوان مثال ، ممکن است با گفتن یک پروژه گفتگوی اشتباه ، به گفتگو نزدیک شوید ، “من سعی نمی کنم شما را مقصر بدانم. من فقط می خواهم بفهمم چه اتفاقی افتاده است. “


دیگران را قادر به خود سازماندهی می کند.


ارائه جهت روشن در حالی که به کارمندان اجازه می دهد تا زمان و کار خود را سامان دهند ، مهمترین صلاحیت رهبری بعدی شناخته شد.

هیچ رهبری نمی تواند خود همه کارها را انجام دهد. بنابراین ، توزیع انرژی در سازمان و تکیه بر تصمیم گیری از طرف افرادی که به این اقدامات نزدیک هستند ، بسیار مهم است.

تحقیقات بارها نشان داده است که تیم های توانمند سازنده تر و فعال تر هستند ، خدمات بهتری به مشتری ارائه می دهند و سطح بالاتری از رضایت شغلی و تعهد به تیم و سازمان خود را نشان می دهند. و با این حال بسیاری از رهبران تلاش می کنند تا مردم خود را سامان دهند.

آنها مقاومت می کنند زیرا آنها معتقدند که قدرت یک بازی صفر است ، آنها تمایلی ندارند که به دیگران اجازه دهند اشتباه کنند ، و از ترس مواجه شدن با پیامدهای منفی از تصمیمات زیردستان می ترسند.

برای غلبه بر ترس از ترک قدرت ، با افزایش آگاهی از تنش های جسمی که هنگام احساس می کنید موقعیت شما به چالش کشیده می شود ، شروع کنید.

همانطور که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، تهدیدات درک شده منجر به جدال ، پرواز یا واکنش یخ زدگی در آمیگدال می شوند. خبر خوب این است که ما می توانیم بدن خود را آموزش دهیم تا هنگام استرس زیاد ، آرامش را به جای دفاع از خود تجربه کنیم. سعی کنید وضعیت فعلی را از گذشته جدا کنید ، به جای اینکه سعی کنید کنترل خود را حفظ کنید ، نتیجه ای را که بیشتر از آن می ترسید ، با دیگران به اشتراک بگذارید و به یاد داشته باشید که دادن قدرت راهی عالی برای افزایش نفوذ است – که با گذشت زمان قدرت را ایجاد می کند.

حس ارتباط و تعلق را تقویت می کند.


رهبرانی که “اغلب و آشکارا ارتباط برقرار می کنند” (صلاحیت شماره ۶) و “احساس موفقیت و ناکامی در کنار یکدیگر را ایجاد می کنند” (شماره ۸) پایه و اساس محکمی را برای برقراری ارتباط ایجاد می کنند.

ما یک گونه اجتماعی هستیم – می خواهیم احساس تعلق را به هم پیوند دهیم و احساس کنیم. از دیدگاه تکاملی ، دلبستگی بسیار مهم است زیرا شانس بقا ما را در دنیایی مملو از شکارچیان بهبود می بخشد.

تحقیقات نشان می دهد که یک حس ارتباط همچنین می تواند بر بهره وری و بهزیستی عاطفی تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، دانشمندان دریافتند که احساسات در محیط کار مسری است: کارمندان فقط با تماشای تعامل ناخوشایند بین همکاران احساس کمبود عاطفی می کنند.

از دیدگاه علوم اعصاب ، ایجاد ارتباط دومین کار مهم رهبر است. هنگامی که احساس امنیت کردیم (حسی که در مغز خزندگان ثبت شده است) ، همچنین باید احساس مراقبت کنیم (که مغز لیمبیک را فعال می کند) تا بتوانیم پتانسیل کامل قشر جلوی مغز عملکرد بالاتر را رها کنیم.

چند روش ساده برای ارتقاء تعلق در بین کارمندان وجود دارد: به مردم لبخند بزنید ، آنها را با نام صدا کنید و علایق و نام اعضای خانواده را به خاطر بسپارید.

هنگام صحبت با آنها توجه متمرکز کنید و به وضوح صدای اعضای تیم خود را که از پشت یکدیگر دارند ، مشخص کنید. استفاده از یک ترانه ، شعار ، نماد ، شعار یا آیینی که تیم شما را به طور منحصر به فرد مشخص می کند همچنین می تواند این حس ارتباط را تقویت کند.

گشودگی به ایده های جدید را نشان می دهد و یادگیری سازمانی را تقویت می کند.
“انعطاف پذیری برای تغییر عقاید” (صلاحیت شماره ۴) ، “باز بودن در برابر ایده ها و رویکردهای جدید” (شماره ۷) و “ایمنی برای آزمایش و خطا” (شماره ۱۰) چه ارتباطی دارد؟ اگر یک رهبر این نقاط قوت را داشته باشد ، آنها یادگیری را ترغیب می کنند. اگر این کار را نکنند ، آنها می توانند آنرا سخت گیرند.

پذیرش اشتباه ما آسان نیست. بار دیگر ، تأثیرات منفی استرس بر عملکرد مغز تا حدی مقصر است – در این حالت آنها مانع یادگیری می شوند. محققان دریافته اند که کاهش جریان خون به مغز ما در معرض تهدید باعث کاهش بینایی محیطی می شود ، ظاهراً بنابراین می توانیم با خطر فوری مقابله کنیم. به عنوان مثال ، آنها قبل از مسابقه شاهد کاهش چشمگیر محیط دید ورزشکاران بودند.

در حالی که دید تونل به ورزشکاران کمک می کند تا تمرکز کنند ، بقیه ما را به ایده ها و رویکردهای جدید نزدیک می کند. نظرات ما حتی وقتی مدارکی متناقض ارائه دهیم ، انعطاف پذیرتر هستند ، که یادگیری را تقریبا غیرممکن می کند.

برای تشویق یادگیری در بین کارمندان ، رهبران ابتدا باید اطمینان حاصل کنند که خودشان برای یادگیری (و در حال تغییر دوره) باز هستند. سعی کنید بدون بحث و برنامه یا نتیجه مشخص به بحث های حل مسئله نزدیک شوید. از قضاوت تا زمانی که همه صحبت کرده اند ، خودداری کنید و به مردم بگویید که تمام ایده ها در نظر گرفته می شوند. تنوع بیشتر ایده ها پدیدار می شود.

عدم موفقیت برای یادگیری لازم است ، اما پیگیری بی امان ما نیز می تواند کارکنان را از گرفتن شانس منصرف کند. برای حل این درگیری ، رهبران باید فرهنگی را ایجاد کنند که از ریسک پذیری حمایت کند.

یکی از راه های انجام این کار ، استفاده از آزمایش های کنترل شده است – به آزمایش A / B فکر کنید – که باعث خرابی های کوچک می شود و نیاز به بازخورد و اصلاح سریع دارد. این زمینه را برای ایجاد هوش جمعی فراهم می کند تا کارکنان نیز از اشتباهات یکدیگر بیاموزند.

رشد گیاهان.
“متعهد شدن به آموزش مداوم من” (صلاحیت شماره ۵) و “کمک به من برای تبدیل شدن به یک رهبر نسل بعدی” (شماره ۹) دسته نهایی را تشکیل می دهند.

تمام موجودات زنده نیاز ذاتی دارند که نسخه‌های ژن خود را ترک کنند. آنها با پرورش و آموزش آنها شانس موفقیت فرزندانشان را به حداکثر می رسانند.

به نوبه خود ، افراد دریافت کننده احساس قدردانی و وفاداری می کنند. به افرادی که بیشتر از آنها سپاسگزار هستید فکر کنید – والدین ، ​​معلمان ، دوستان ، مربیان. احتمال وجود دارد ، آنها به شما مراقبت کرده اند یا به شما چیزی مهم یاد داده اند.

هنگامی که رهبران نسبت به رشد ما تعهد نشان می دهند ، همان احساسات اولیه درگیر می شوند. کارمندان با رفتن به مایل اضافی ، ابراز قدردانی یا وفاداری می کنند. در حالی که مدیریت از طریق ترس استرس ایجاد می کند ، که باعث اختلال در عملکرد مغز بیشتر می شود ، کیفیت کار وقتی متفاوت از مجبور می شویم بسیار متفاوت است.

  اگر می خواهید از تیم خود بهترین الهام بگیرید ، از آنها دفاع کنید ، از تمرینات و ارتقاء آنها پشتیبانی کنید و به حمایت از پروژه های مهم آنها بروید.

این پنج حوزه به دلیل پاسخهای طبیعی که به ما سخت می شود چالش های قابل توجهی برای رهبران دارد. اما با خود اندیشی عمیق و تغییر چشم انداز (شاید به کمک مربی) ، فرصت های عظیمی نیز وجود دارد که می توان با تمرکز روی خودمان ، عملکرد همه را بهبود بخشید

Harvard Business Review Home

LEADERSHIP

The Most Important Leadership Competencies, According to Leaders Around the World

March 15, 2016

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *